Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én lettem alkoholista a...

Csak én lettem alkoholista a vírus alatt?

Figyelt kérdés

Hosszu lesz és bonyolult. (Remélem jó kategóriába írtam)


Van egy távkapcsolatom, viszont február óta nem láttuk egymást a vírus miatt. 2020 február óta.. viszont már el is jegyeztem, több mint 4 éve vagyunk már együtt. A koronavírusig elvoltunk, találkoztunk amikor tudtunk, viszont most nem tudunk.


Iszonyat extrovertált vagyok, így mindig keresem a társaságot, és meg is találom. A korona óta nem lehet beülni sehova, jelenleg még kávézni se. Amíg nem volt vírus a társaság elvonta a figyelmem arról, hogy nincs velem a párom, amíg nem találkoztunk újra. Most nem. Így jelenleg teljesen magányosnak érzem magam. Néha iszogatunk egy-egy havernál, van sok barátom, de nem olyan. És konkrétan minden nap iszok.


Tudom, hogy mást is megvisel ez az egész, de egyszerűen nincs motivaciom. Vannak tervek a fejemben, de egyik nap telik a másik után és nem történik semmi. Van munkám, de jelenleg a kialakult helyzet miatt alig kell valamit csinálni. 2 nyelvet tanulok, lassan vizsgázok az egyikből, legalább az lefoglal (abban a kevés időben egy héten). Szerettem volna különböző felvételeket csinálni a munkámhoz, a jövőbeni sikerek könnyeb elérésének céljából, mindenem meglenne hozzá, mégsem teszem. Nyárra szerettem volna kockahasat, meglenne az alkatom hozzá, de hát még a konditerembe se lehet lemenni. Iszonyatosan demotivált vagyok, és a legjobb dolog a napomban a nap végi pia.


23F vagyok és úgy gondolom mivel semmi társasági élet és buli nincs, nem baj hogy iszok, hisz most van ennek az ideje, mert később család mellett úgyse fogok ennyit.


99%-ban nem egyedül szoktam inni!


Mit gondoltok. Elítélendő, hogy az adott helyzetben az alkoholban keresem a nyugalmam? Kérlek, akik (részben) hasonló cipőben jártok, írjatok! Minden tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok!



2021. márc. 18. 02:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Külföldön él valamelyikőtök?

Ha nem hétvégén irány a szerelmed nincs mese.

2021. márc. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
10.000km légvonalban. És teljesen zárva vannak...amikor időm és pénzem engedte mentem, vagy ő jött. Most kb lehetetlen, kivéve, ha valami kiemelkedő orvos vagyon, akinek ott van dolga. Jelenleg a házasság postán való lebonyolítását fontolom/juk. Csak nekem eddig ez a legvégső megoldás volt.
2021. márc. 18. 02:27
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem keress fel egy dokit.
2021. márc. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megfordult már a fejemben, de mégis mit tudna segíteni?.. Jelenleg úgy vagyok vele, hogy fiatal vagyok, és a bulizásnak most lenne az ideje. Ha minden jól megy nyáron megházasodunk. Utána nem lesznek már ilyenek. Most az utolso félévet kéne élveznem a barátokkal, hogy még itthon vagyok, gyűjteni az emlékeket, de a vírus miatt ezt így nem lehet. A nagyrészük otthon van a vírus miatt, nem az én városomban.
2021. márc. 18. 02:40
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
gyenge jellemre vall h egyből a piához nyúlsz ami csak mégrosszabb helyzetbe hoz, dehát te tudod.
2021. márc. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hm érdekes észrevétel, több mint egy éve nem találkoztunk, még mindig kitartok, pedig bőven lennének lehetőségeim, és gyenge jellem vagyok, amiért iszok. De igen, lehet, hogy igazad van, kibírhatnám enélkül is. Lehetnék erősebb, motiváltabb, irónia nélkül! Igazából nem történt ez úgy egyből.. és egyáltalán nem volt tudatos se. Egyszerűen csak szépen lassan bekúszott a mindennapokba.
2021. márc. 18. 02:54
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
persze megjelent az alkohol a reggeli müzliben, kv-ban, pörköltben, csak úgy odadiffundált. semmi esetre sem te fogtad meg, nyitottad ki az üveget és locsoltad magadba. nemnem, véletlen volt. mint a f*sz amibe tök véletlenül beleesnek a lányok többször is, mikor megbotlanak. hát csak ugy ottvolt aztán hopp
2021. márc. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem ezt mondom. Azt gondolom,hogy koromnál fogva ez most belefér, a kialakult helyzetre való tekintettel. Mert most kéne annak lenni, hogy eljárok bulizni, iszunk a haverokkal. De mégsincs ez, mert a vírus miatt ez lehetetlen. És azt is tudom, hogy ha együtt leszek a párommal egyáltalán nem fog kelleni. Persze fogunk biztos inni néha, de nem fog kelleni minden nap. Mert normál esetben (értsd nincs vírus/korlátozás) egyáltalán nem olyan ember vagyok, aki ezzel tudja csak jól érezni magát.
2021. márc. 18. 03:05
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
te valóban egy gyenge ember vagy.
2021. márc. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Itt nem is az alkoholizmusoddal van gond. Ez esetben te még a jobbik eset vagy. Én ott nyeltem félre, amikor írtad, hogy közted és a lány között 10000 km (!) van. Légvonalban! Kerek-perec megmondom neked őszintén, hogy ez a legfőbb problémád, nem az, hogy piálsz. Rendesen felröhögtem az egésztől és még 5 napig ezen fogok kuncogni! Gyakorlatilag az egész Földet át kéne utaznod, hogy találkozz a "szerelmeddel". Azt már meg se merem kérdezni, hogy a "szerelmed" hová valósi (bár az tök mindegy). 23 évesen nem találtál itthon senkit, aki megfelelne neked?! Mesélek valamit, ami ide passzol: Én is voltam már ilyen cipőben, hogy egy messze lakó lánnyal beszélgettem, randizgattam, meg tartottam a kapcsolatot vele, de én fél év után felismertem, hogy ez nem mehet így tovább. Ezt korrektül el is mondtam a lánynak, hogy ez nem fog működni sajnos és, hogy bocsásson meg, hogy húztam az idejét. Pedig ő csak 70 km-re lakott tőlem. Mondjuk ez is évekkel ezelőtt történt, csak eszembe jutott. Neked tudod mi a legfőbb problémád? Hitegeted magad. Nagyon durván hitegeted magad, és azt a lányt is, aki felfoghatatlanul messze van tőled. Emellett szarba viszed magadat, hazudsz önmagadnak és egy álomvilágban élsz. Az meg rendesen komikus már nekem, hogy még meg is kérted a kezét. Képzelem, hogy hogyan történt ez, de nem akarok ítélkezni látatlanban. Annak ellenére, hogy eléggé "bully" hangvételű a válaszom, annak ellenére jóindulatból írom ezt. Tényleg. Szeretném, ha rájönnél a valódi problémáidra. Az se érdekel már, hogy milyenre értékeled majd a válaszom, engem az érdekel, hogy felismerd a valóságot. De ha megengedsz tőlem egy javaslatot, akkor elmondom, hogy szerintem mit kéne csinálnod:


#1 - Szokj le a piáról. Fog menni egyedül is, ha akarod. Nem kell orvoshoz, meg elvonóra menni, mert azzal is csak az időd megy. Emellett ha magadtól szoksz le róla, még büszke is leszel magadra!


#2 - Vegyél otthonra polifoam-ot, és két 3-5 kg-os súlyzót a Decathlon-ban és kezdj el eddzeni otthon. Felüléssel, fekvőtámasszal, bicepszezéssel el tudod érni a célodat, ami a fizikumot illeti. Ha pedig ezt meguntad, menj ki sétálni valahova egyedül.


#3 - Egy ideig ne menj társaságba. Nem a vírus miatt, attól én se félek, egyszerűen azért, mert ebben a helyzetben olyan, mintha csak a szart pofoznád. Vagy fogalmazhatnék úgy is, hogy nem az igazi ilyenkor a haverokkal lenni. Kocsmában, bulikon, fesztiválokon lenne az igazi. Amíg tart a járvány, addig fejleszd magad. Eddzél otthon, menj ki a levegőre, gyűjts pénzt, ha tudsz, és gondold át a dolgaid.


#4 - Velem egyidős vagy, vagyis rohadtul fiatal vagy még a házassághoz szerintem, felelőtlenség lenne a részedről, ha ilyesmibe vágnál bele. Azért, mert a nagyszüleink ilyen fiatalon (vagy még fiatalabban) házasodtak, az nem jelenti azt, hogy ez a követendő példa. Higgy nekem, életed hibáját követnéd el, ha elvennéd ezt a lányt. Nem tudnál vele értelmesen tervezni, mert rohadt messzi vagytok egymástól. Gondolkozz racionálisan, és ne az érzelmeid alapján dönts! Szerinted ez normális, hogy ilyen fiatalon akarsz házasodni, egy ilyen messzi élő lánnyal? Gondold végig kérlek, a saját érdekedben írom ezt, mert garantáltan el fogod szúrni az életed, ha így folytatod. Azt kéne tenned, amit én tettem azzal a lánnyal 2 éve: Meg kéne mondanod, hogy ez nem fog működni. Kérlek, ne hitegesd magad, te is tudod a szíved mélyén, hogy ez nem lehet élet.

2021. márc. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!