Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha alkoholisták...

Normális, ha alkoholisták között nőttem fel, hogy antialkoholista lettem?

Figyelt kérdés
Valahogy mindenki furán néz rá, amikor visszautasítom az italozást. De családi dolgokról nem akarok beszélni nekik. Ilyenkor azt mondom, hogy nem szeretem, erre meg általában a válasz, hogy nem az ízéért isszák stb.

2019. máj. 21. 18:10
 1/6 anonim válasza:
100%

Teljesen normális.

Általában vagy követjük a szülői/nevelői mintákat, vagy ha nagyon erős negatív érzések kötődnek a szülők/nevelők viselkedéséhez, akkor teljes mértékben hátat fordíthatunk azoknak a viselkedési mintáknak, amik megkeserítették a gyermekkorunkat.

2019. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokan vannak így vele.

Ajánlom még a terelő kifogásokat: utálom a szagát, hányok tőle, vezetek, este vár a barátnőm.

Sokan akik ajánlgatják valójában felnéznek rád, amiért nem iszol és vagy csak kóstolgatják a kitartásodat, hogy tényleg? soha?

Vagy rosszabb estben le akarnak húzni magukhoz, ugye, hogy te se vagy jobb a Deákné vásznánál, na ugye?

Utóbbiaktól érdemes megszabadulni.

2019. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, a sok negatív hatás miatt nem is csodálom.
2019. máj. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyemen 20-an vagyunk és 8-an nem iszunk egyáltalán.


Mondhatod azt is, hogy vezetsz, v bármit, nem ciki, ha nem iszol, nem iszol, ez magánügy. Én sem iszom, mindenki megérti. Illetve alkoholmentes sört iszom, szerencsére az is van mindig.

2019. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a helyzet.

30 évesen még sosem voltam részeg.

De nem is iszok egyáltalán alkoholt,sőt nem is szeretem megvenni másnak sem.

Taszít.


A rokonságomban elég sok alkesz volt.

Több családtag is belehalt az ivásba.

Családi összejöveteleken pedig a sárga földig leitták magukat,alig várták,hogy valamelyik gyereknek legyen ballagás,mert akkor lehet inni orrvérzésig.

2019. máj. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Nemcsak normális, hanem ez a legjobb védekezés az ellen, amiben felnőttél. Elég jó esélye van annak, hogy nem is tudnál kulturált viszonyt kialakítani az alkohollal.

„Nem az ízéért isszák”-féle drogosoknak nem is kell magyarázkodnod, csak mondd azt, ami beválik.

2019. máj. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!