Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Normális, ha alkoholisták között nőttem fel, hogy antialkoholista lettem?

Valahogy mindenki furán néz rá, amikor visszautasítom az italozást. De családi dolgokról nem akarok beszélni nekik. Ilyenkor azt mondom, hogy nem szeretem, erre meg általában a válasz, hogy nem az ízéért isszák stb.

Keress kérdéseket hasonló témában: alkoholista

máj. 21. 18:10  Privát üzenet  

A válaszok

Teljesen normális.

Általában vagy követjük a szülői/nevelői mintákat, vagy ha nagyon erős negatív érzések kötődnek a szülők/nevelők viselkedéséhez, akkor teljes mértékben hátat fordíthatunk azoknak a viselkedési mintáknak, amik megkeserítették a gyermekkorunkat.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 1/6Időpont máj. 21. 18:32 Privát üzenet

Igen, sokan vannak így vele.

Ajánlom még a terelő kifogásokat: utálom a szagát, hányok tőle, vezetek, este vár a barátnőm.

Sokan akik ajánlgatják valójában felnéznek rád, amiért nem iszol és vagy csak kóstolgatják a kitartásodat, hogy tényleg? soha?

Vagy rosszabb estben le akarnak húzni magukhoz, ugye, hogy te se vagy jobb a Deákné vásznánál, na ugye?

Utóbbiaktól érdemes megszabadulni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 21. 18:47 Privát üzenet
Teljesen normális, a sok negatív hatás miatt nem is csodálom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 22. 07:38 Privát üzenet

Az én munkahelyemen 20-an vagyunk és 8-an nem iszunk egyáltalán.

Mondhatod azt is, hogy vezetsz, v bármit, nem ciki, ha nem iszol, nem iszol, ez magánügy. Én sem iszom, mindenki megérti. Illetve alkoholmentes sört iszom, szerencsére az is van mindig.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 22. 14:33 Privát üzenet

Nálam is ez a helyzet.

30 évesen még sosem voltam részeg.

De nem is iszok egyáltalán alkoholt,sőt nem is szeretem megvenni másnak sem.

Taszít.

A rokonságomban elég sok alkesz volt.

Több családtag is belehalt az ivásba.

Családi összejöveteleken pedig a sárga földig leitták magukat,alig várták,hogy valamelyik gyereknek legyen ballagás,mert akkor lehet inni orrvérzésig.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 23. 04:33 Privát üzenet
Phoney nevű felhasználó válasza:

Nemcsak normális, hanem ez a legjobb védekezés az ellen, amiben felnőttél. Elég jó esélye van annak, hogy nem is tudnál kulturált viszonyt kialakítani az alkohollal.

„Nem az ízéért isszák”-féle drogosoknak nem is kell magyarázkodnod, csak mondd azt, ami beválik.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 23. 08:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet kezelni a már-már vallásos antialkoholista embereket?
Létezik antialkoholista közösség magyarországon?
Miért kérdezik meg egyes emberek, hogy iszok - e alkoholt?
Hova lehet elmenni barátnőkkel, ha nem szoktunk inni?
A mnustnak, ha az csak valóban szőlőlé, miért van hasonlóan büdös szaga mint a bornak? Antialkoholista/fiú
Szerintetek miért lesz valaki antialkoholista? Az antialkoholisták között több a férfi vagy a nő?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!