Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik kérdőre vonják a járvány...

Akik kérdőre vonják a járvány súlyosságát azok általában buta, aluliskolázott emberek?

Figyelt kérdés

Családom barátaim eü dolgozók és az eü dolgozók 90 százaléka a járványt komoly dolognak tartja.. Minden eü dolgozó aki covid osztályon van látja mekkora nagy a baj...

A korlátozások fajtáján lehet vitatkozni, ezen a szakma is vitatkozik de korlátozások kellenek az már látszik.

A járvány szkeptikus nem tudják felfogni hogy egy légúti vírus kontaktusok útján terjed és a kontaktusokat le kell csökkenteni minimálisan..

Nem érzik, látják az összefüggést hogy amikor teljesen leállt az ország egy éve akkor járvány sem volt.. most meg amikor mindenki bátor már és tele vannak az utak, akkor meg lehet nézni mi megy a kórházakban..

Akik szerint mind le vannak fizetve az eü dolgozók vagy mind meg vannak félelmitve azért beszélnek így azok szerintem nem valami okos emberek..

Másik kedvencem hogy a fiatal mehessen bulizni öreg meg aki fél maradjon otthon.. kicsit gondolkodni kéne hogy ez nem így működik dehát az agyuk nem fogják fel a járvány matematikát, hálózat elméletet..

Másik hogy valahogy nem fogják fel, hogy eü rendszer nem fogja kibirni ha hirtelen sok beteg lesz a kontaktolusok emelkedése révén..most nincs színház, mozi, tömeg rendezvények, esküvők, szórakozó helyek és így is tele vannak a kórházak.. most mi lenne ha ezek lennének de ebbe egy járvány szkeptikus nem tud belegondolni mert buta.. Kedvencem még hogy a Svédek hozzák fel.. hát már ott is van szigor.. nem fogsz tudni színházba menni ott sem..

Amin még így nevettem azok a virológiai ismereteik.. hogy a koronavírus már 1960ban felfedezték.. igen felfedezték de könyörgöm az egy család azon belül típusok vannak és új típusok..

A következő két kérdést is szeretik hangoztatni és okoskodni virológiai tudás nélkül.. ez is szerintem butaságra utal

Hova tűnt az influenza?

Ennek két oka van.

1. vírus interferencia.. ez egy régi mikrobiológiai tény (csak ugye egy év kevés hogy valaki vírus szakértő legyen, hogy ilyen dolgokról tudjon)

Bizonyos kórokozók lassítják más kórokozók terjedését azáltal hogy a szervezet interferont termel az egyik kórokozó miatt és így blokkolja egy másik kórokozó szaporodását, terjedését.

Legjobb példa erre a 2009es H1N1 járvány, akkor valóban hiszti volt, mert nem lett belőle semmi, ugyanis a H1N1 járványt egy rhinovírus járvány szakította meg..

2. A covid jobban terjed mint az influenza, így a maszk használat, korlátozó intézkedések miatt az influenza sem tudna terjedni (szerintem ha covid után minden évben ilyen intézkedések lennének nem lenne influenza)


Miért emelkedtek most az esetek, amikor korlátozó intézkedések vannak? (biztos semmit nem érnek az intézkedéseket, így feleslegesek)

Vírus evolúció része, hogy minél tökéletesebben adaptálódjon a vírus a gazda szervezethez, ezért minden replikácio során olyan mutációk jönnek létre ami sikeressebbé teszi a vírust, hogy jobban terjedjen. Most sajnos egyre inkább olyan mutációk jönnek létre, ami jobban kötődnek a sejtekhez, valamint hosszabb a fertőzés időtartama.... Ugye nem kell hozzá Einstein szintű logika, hogy az ember rájöjjön, hogy ha jobban terjed valamint hosszabb ideig fertőz akkor az eddigi korlátozó intézkedés nem lesznek elegek.


2021. márc. 18. 07:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
Afelől hogy vagytok bizonyosak, hogy a választott médiumotok az igazat mondja?
2021. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Akik kiirnak ide, ilyen ostoba kérdéseket, azok általában olyan emberek, akiket senki nem hallgat meg való életben?
2021. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Nem, nekem vannak gyszergyáraknál dolgozó ismerőseim is, akik nem gondolják, hogy olyan nagy a probléma.

Amúgy szerintem itthon csak azért ennyire sz-r a helyzet, mert az egészségügy van annyira lepra szinten, hogy képtelen ellátni a betegeket, ha rendesen működne, akkor mérsékeltebb lenne a szituáció.

Egy barátnőm Svédországban orvos, semmi intézkedés nem volt ott az elmúlt egy évben, nem volt gáz a kórházakban sem, mert elbírta a betegeket a rendszer és sokkal kisebb volt a halálozási arány, mint pl. itt. Meg ott alapból egészségesebbek is az emberek.


Én nem cáfolom, hogy sz-r a helyzet itthon, nyilván az, elhiszem az eü dolgozóknak, de szerintem ez nagyobb részt tudható be az eü. állapotának és az emberek általános egészségügyi helyzetének, mint a vírusnak.

2021. márc. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Okos vagyok,diplomám csak azért nincs,mert nem érdekel a tanulás,bár köztük is sok a hülye.Mindenki maradjon otthon aki fél,de van aki szeretne dolgozni,normàlisan élni.A gyerekek többsége emiatt az egy év alatt óriási hátrányba kerülnek.Nem mindenkinek van eszköze,vagy nete,hogy rendesen tanuljon,a szülők sem tanítók.Ha nem mentünk volna s nagyszülőhöz,nagyobb eséllyel nem éli túl ezt az egy évet,mert nehezebben mozog,nem tud cipekedni.A másik nagyszülő pedig 90 évesen túlélte,semmi baja.

Egy éve nincs orvosi ellátás,szerinted abba mennyi ember halt bele?Az nem számít?

2021. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Az eü-ben dolgozók pont hogy nem látják, mekkora a baj, mert ők _csak_ magával a bajjal találkoznak nap mint nap. Nekik is torz a kép, amit a járványból kapnak, meg nekünk átlagembereknek is az, mert míg az eü-sök súlyosabbnak látják a helyzetet, mert töményen csak a betegeket látják, addig mi meg kb. nem is tudnánk, hogy járvány van, ha nem írná minden nap a média. Az igazság meg valahol félúton van.

Ha már emlegetted az evolúciót... Ugye normál esetben a betegségek a természetes szelekció részei lennének. Az elmúlt évszázadokban viszont itt vergődünk, hogy életben tartsunk szó szerint mindenkit, pedig a fajunk szintjén ez nem hat épp pozitívan.

Én úgy gondolom, akik nem tudják elfogadni az elmúlást, azok csőlátásúak, és nincsenek rendben sem magukkal, sem a világgal. Tök mindegy mennyire iskolázottak és mennyi végzettséggel rendelkeznek ezek az emberek, mégsem eléggé okosak, ha nem tudnak megbékélni az élet természetes rendjével.

2021. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok vírustagadó, próbálok több helyről is tájékozódni, de az, ami a hírportálokon megy, a nem normális kategória. Elhiszem, ha sokan rettegnek és már becsavarodnak. Erre rátesz a hatalmas munkanélküliség, bezárások, mint a birkákat összeterelnek minket sötétedéskor és "bezárnak" minket. Már egy éve nem élünk normális, emberhez való életet és nem látjuk az egésznek a végét. Én is másodszor veszítem el már 1 év alatt a vírus miatt a munkahelyem és kezdek szkeptikussá is válni, mert nekem is van több egészségügyis ismerősöm és ők nem írják le olyan siralmasan a helyzetet, mint amit hallani minden felől. Pl. lehetett hallani xy kórházról, hogy megtelnek lassan a férő helyek, akkor ott voltak összesen ketten. Ez egy vidéki kórház volt. Egy másik ismerősöm, ápolónő, ő sem értette, hogy mi megy a médiában, mert ugyanezt mondták, hogy megteltek az osztályok, ott voltak többen igaz, de úgy kezdett megtelni az osztály, hogy eleve kis férőhelyű helyre rakták covidosokat, akik közül azért volt eleve megkérdőjelezhető covidos is... Arról nem is beszélve, hogy azért a többi beteg ki lett paterolva a kórházból a vírus miatt és itt volt a sok üres korterem. Természetesen nem kell egy noname GYK-s felhasználónak hinni, miért is tennétek, ha ilyet olvasnék valószínű elosztanám kettővel, azt is csinálom sok mások által leírt tapasztaltakkal, csak a kérdésre próbáltam válaszolni. Én így tapasztalom, megbízható forrásokból ezt hallom, de az nem zárja ki azt, hogy más kórházban, más osztályokon nem súlyosabb a helyzet. Meg is lehet benne halni igaz, de ha a statisztikát nézzük, akkor nem olyan súlyos a helyzet, ahogy előadják, főleg hogy ennyi embernek kelljen emiatt tönkremennie, azokról az emberekről nem is beszélve, akik azért halnak meg, mert nem kapnak ellátást a covid miatt, mert elveszik most tőlük a helyet és ők sokkal többen vannak.
2021. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
97%

Aki beletörődik, hogy egy éve korlátozzák az alapvető emberi jogait, miközben a gazdái kéthetente Dubaiban dorbézolnak, meleg orgiákra meg ki tudja hova járkálnak, az nem buta?

A magas hospitalizáció visszavezethető a média által generált hisztériára. Amint kézhez kapja az ostoba paraszt a (false) pozitív covid-tesztjét, bepánikol és már viszik is lélegeztetőre. A tünetek nagy része pszichoszomatikus és nagyon sok a figyelemkvrwa, mint az az elhíresült orvos, aki vlogot készített arról, mennyire fuldoklik, közben 5 tesztjéből 5 negatív lett...

2021. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én betegként voltam benn. A falon kis cetlin volt strigulázva, hg még x osztályon 2 db hely, y osztályon 5 db hely, anyukám nem akart bemennia kórházba, reggelre fuldoklott. Légzési elégtelenségbe halt bele. Covid intenzíven halt meg március elején. Azonnal gépre akarták tenni... Akkor lett gép, amikor valaki meghalt rajta, így jutott neki lélegeztetőgép. Túl késő volt. 10%-ban működött a tüdeje. 56 éves volt.... Idióta, aki azt hiszi ez kamu
2021. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!