Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kaptatok már hasonló megjegyzé...

Kaptatok már hasonló megjegyzést? Hogyan kellene ezt kezelnem?

Figyelt kérdés

Van a baráti körünkben egy pár, akik egyre érezhetőbben kerülnek minket. Nőként a pár női tagjával nem igazán értjük meg egymást, de ez nem annyira meglepő, alapvetően nehezen találom meg a közös hangot a nőkkel, szóval nem veszem magamra, nem hibáztatom ezért, nincs vele semmi gondom. Nem is tulajdonítottam túl nagy jelentőséget ennek, mondhatni megszoktam.

Amiért zavaró ez a "kerülősdi", az a férjem, hiszen ő nagyon jó barátjának tartja a páros férfi tagját és ő többször is megfogalmazta, hogy hiányzik az életéből.

Nemrég a hölgy néhány pohár ital után a társaság előtt kifejtette nekem, hogy bizonyára észrevettem, hogy ő nem kifejezetten kedvel engem. Hát ez azért van, mert úgy gondolja, hogy én sokkal jobban illenék az ő párjához, mert intelligenciában, egzisztenciában és mindenhogy máshogy is jobban megütöm a férfi szintjét, mint ő és ez marhára zavarja, így nem szívesen engedi a párját a közelembe. Hangosan felnevettem a társaság több tagjával együtt, mert azt hittem viccel, de nem. Aztán kínos csendben pislogtunk a férjemmel együtt, mint hal a zacsiban, amíg a társaság többi tagja meglehetősen letámadta a hölgyet, hogy hogy lehet ilyen hülyeséget mondani, érezni.

Utána én is kifejeztem nem értésemet, de még mindig őszintén felfoghatatlan számomra ez a kijelentés. Nincs kétségem affelől, hogy továbbra sem lesz szorosabb a viszonyunk, ugyanakkor azt nyilván nem szeretném, ha a srácok viszonyára ez kihatna. Hogy lehet ezt normálisan kezelni? Ha legalább okot adtam volna rá...

Egyáltalán hogy lehet valaki kvázi féltékeny a párja legjobb barátjának a feleségére minden ok nélkül!?


2021. márc. 19. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én a helyedben örülnék, hogy őszinte volt és felvállalta. Ha nem mondta volna el, akkor vakarhattad volna a fejedet. Korrekt, szerintem.
2021. márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, korrekt. Fennakadtam rajta és szerintem sosem fogom elfelejteni amekkora sületlenség, de mivel eddig is semleges volt a kapcsolatunk, nem különösebben zaklatott fel, hogy ezután is az lesz. Ami engem zavar, hogy ezt a marhaságot a srácok sínylik meg és ezt nem tudom hogyan lehet kezelni.
2021. márc. 19. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából, ebben szerintem nincs semmi külünös. Egy szokványos, önbizalomhiányból fakado féltékenység. Szerintem elég általános, hogy barátok, ismerösök, munkatársak féltékenyek egymásra.

Csak a nyílt egyenes közlés ami újszerű és érdekes. Nem nagyon lehet ezzel mit csinálni, ha probálkoznál ferjénél ahhoz is jogod volna. :) Legfeljebb ha nem nyugszik a nő, nem tudja a férjével megbeszélni, akkor pszihologushoz kell küldeni, hogy javítson az önértékelésén.

2021. márc. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!