Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket is zavarnak az "olyan...

Titeket is zavarnak az "olyan nagy vagy már! " és hasonló megjegyzések?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam apámmal, és az első amit mondott, az volt hogy "jaj milyen nagy vagy már!". És mások is, ilyeneket kérdeznek, hogy megfoghatják-e a hasam, meg hogy felemelném-e a póló, hogy jobban lássák a hasam, vagy ilyeneket mondanak, hogy "hú de nagy hasad van, biztos csak egy van bent?"

18 hetes vagyok, és szerintem ahhoz képest még nem is vagyok "nagy" egyáltalán. Még 3 kilóval kevesebb vagyok mint a 4. héten (10 kilót fogytam a hányás miatt az elején).

Annyira zavarnak ezek a megjegyzések... Már nem is szívesen megyek emberek közé, mert úgy érzem mindenki a hasam bámulja. Próbálom takargatni bő ruhákkal, pulcsikkal, de már nem nagyon megy...

Ti is kaptok ilyen megjegyzéseket vagy csak az én ismerőseim ilyenek?

18hkm


2016. márc. 17. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan zavart volna.

Én áprilisban szültem, és volt olyan vendégem (sörözőben dolgoztam), akinek csak januárban esett le, hogy terhes vagyok. Pedig napi szinten betért. Akkor kérdezett rá.

Szóval 18 hetesen még semmi nem látszódott, úgyhogy biztos zavart volna.

Olyat soha senki nem kért, hogy had simogassa, vagy húzzam fel a pólóm. Biztosan elküldtem volna melegebb éghajlatra, és tanácsoltam volna, hogy simogassa a saját hasát...

Pedig 37. hétig dolgoztam, emberek között voltam, sok mindenkivel találkoztam.


Ne kerüld az embereket, hanem állj ki magadért, mi lesz, ha a gyerek dolgaiba szólnak majd bele? Hidd el, sok ilyen lesz. A gyerekkel sem lehetsz a 4 fal között 0-24 -ben. Meg kell tanulnod kezelni a kellemetlen okoskodó embereket.

2016. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek idiótán kezdenek viselkedni, ha terhességről van szó. Nálam eddig egyszer fordult elő, hogy köszönéskor megkérdezte, hogy hogy vagyunk, aztán emelte a kezét a hasamhoz. Hát elég gyorsan és határozottan mondtam, hogy nagyon jól vagyunk, csak ne fogdosson! Egyszerűen nem viselem el az ilyesmit és nagyon csúnyán kiosztanám, aki arra kérne, hogy emelgessem a pólómat...!
2016. márc. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amióta elkezdett nőni a hasam, egyáltalán nem érzem magam vonzónak. Sőt, kifejezetten csúnyának látom magam, és kövérnek. Tudom, hogy az főként a baba, és nem háj, de még nem egyértelműen "terhes hasam" van, hanem csak úgy néz ki, mintha nagyon meghíztam volna. Aki nem ismer az szerintem nem mondaná meg, hogy terhes vagyok, csak kövér.

Ezért is nem szívesen találkozok a barátaimmal már, vagy amikor a párom barátai jönnek át, én akkor is inkább "elbújok" a hálóban.

2016. márc. 17. 15:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen, maximum a régen látott ismerősök egy "hű, mekkorát nőtt a hasad, mióta nem találkoztunk" mondattal konstatálták, főleg a terhesség végén.

Túlsúlyom nem volt, de a 18. hét környékén kezdtek kollégák finoman érdeklődni, hogy terhes vagyok-e, vagy ennyire bőséges volt az ebéd.


Apám meg állandóan azt jegyezte meg a végefelé, hogy hátulról nem is látszik, hogy terhes vagyok.


Nagyon régen látott barátokkal volt egy vicces szitu: évekig nem találkoztunk, a terhességről se tudtak, én már a végén jártam. Kocsiból kiszállva vártuk őket, én háttal álltam. Egyikük mögém érve rám köszönt. Ahogy megfordultam, kissé ijedten hátrahőkölt, mert nem számított rá, hogy úgy nézek ki, mint aki dinnyét lop a pólója alatt. Nála kiszaladt egy "bazzeg, megijedtem, hátulról nem látszott" :)

2016. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem már 20 hetesen szülőszobára küldtek és mindig azzal jöttek, hogy biztos ikrek,csak az egyiket még nem vették észre. Őszintén mondom, hogy soha nem zavart, jókat röhögtem rajtuk. Mondjuk én sokat híztam, 43 kg-val estem teherbe és nem vagyok törpe, így tényleg nőtt is a hasam, de a férjem annyira kívánatosnak tartott, és annyit dicsért, hogy egy percig nem éreztem azt, hogy bálna vagyok vagy bottal kellene piszkálni.
2016. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem elég nagy a hasam 18hetes vagyok.Sajnos háj is van így mégnagyobb.Aki hozzá akar érni elküldöm a fenébe.A páromon kívül nem foghatja meg más! Vannsk szituk mikor próbálom takarni de inkább már büszke vagyok rá ;)

Én sokat bőgök hogy bálns vagyok mert erősen vizesedek is sajnos.De kezdem elfogani mivel mocirog már a pici :)

Próbálj meg erre gondolni! Ez az időszak megváltoztat téged is de ott lesz a baba ;)

Ne takargasd! ;)

A bunkó emberekkel ne foglalkozz.Aki meg olyan küld el a fenébe! Ne foglalkozz ezekkel.Én eájöttem hogy most már el kell fogadnom hogy minfenki okosabb lett,mindenbe beleszólnak stb.Próbáld elengefni a füled mellett.A családnak mdg lehet mondani hogy àllj!

2016. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem most kezdd el ignorálni ezeket a beszólásokat, mert mindig lesz valami. Ha nem túl nagy a hasad, akkor túl kicsi, ha sokat hízol az a baj, ha keveset, akkor az, aztán jönnek majd a megjegyzések a gyerek méretével, mozgásfejlődésével, beszédével, szobatisztaságával, alvásával kapcsolatban. És nem lesz vége sose :-)
2016. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

engem nem zavar, ha megjegyzik :)


én csak mosolygok rajt, pedig óriási vagyok már! lassan csak hasból állok :D én büszke vagyok rá, nekem egyedül az nem tetszett, hogy húzzam fel a pólóm és mutassam meg a pocim, de szerencsére a 35 hét alatt csak 2x kérték, de mondtam, hogy felejtsék el és nézegessék a sajátjukat :D


a legjobb az volt, mikor egy rég nem látott jó barátom meglátott és kijelentette, hogy "de kövér vagy" pedig csak terhes hasam volt(vékony vagyok) - ez kb. 20-21 hét körül volt :D de csak jót nevettem rajt :D


szerintem ne foglalkozz ezzel, csak magadat idegesíted feleslegesen

biztos ugyanolyan csinos vagy!


én mindig feszülős pólókat vettem fel, hogy hangsúlyozzam! a bő pulcsival csak az ellenkezőjét éred el


35hkm

2016. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is az agyamra ment!!

12 kg-t hiztam, es igen, bagyobb volt a hasam, de nem volt oriasi. Anyukam mar azzal riogatott, hogy mekkora lesz a baba, tejoeg! (mintha a 2 kozott lenne osszefugges), meg, hogy hogy fogyok le utana. 10 kg lement a szulessel es a hasam is szepen visszahuzodott.

De nagyon-nagyon idegesitett. Mintha tehettem volna barmit ellene!

2016. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart, büszkeséggel töltött el. :)
2016. márc. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!