Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köze lehet ennek ahhoz, hogy...

Köze lehet ennek ahhoz, hogy engem nem a saját apám nevelt fel? Vagy ezek a hasonló megjegyzések nektek is ennyire rosszul esnek a párotoktól?

Figyelt kérdés
Szóval ha vitatkozom a párommal, akivel már több éve alkotok egy párt és tesz valami csúnyább megjegyzést, pl. hogy felb*szom az agyát, én majdnem sírva fakadok. Persze, tudom tudom tudom, hogy nem kéne ilyet mondania, de az a helyzet, hogy én ennél kisebb dolgokon is meg tudok bántódni. Sajnos én sem vagyok különb, sokszor jóval vehemensebben reagálok, mint a párom. Erős karakterek vagyunk mindketten, sok a vita, rám egyébként sosem tesz megjegyzést, de elő szeretettel bmegol :D. Kicsit poénosra vettem a kérdést, de valójában tényleg szeretném megtudni a választ, hogy lehet-e bármi köze ahhoz, hogy nevelőapu nevelt fel. Köszönöm.
2019. máj. 19. 21:03
 1/7 anonim válasza:
78%

Nem.


Te ideggyenge vagy, a párod meg bunkó.

2019. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a nevelőapád is vehemens volt, akkor ilyenné nevelhetett, de egyébként nincs összefüggés.

A pároddal erős karakterek vagytok. Ez nem kell, ogy rossz legyen. Én is így vagyok a feleségemmel, és már rövidesen az 54. házassági évfordulónkat tartjuk. Van (néha határozott) véleménycsere is, de nincs "haragszom rád". Mindent meg kell beszélni, kicsiségeken nem kell rágódni.

2019. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Verbális abúzus. Miért vagy vele évek óta?
2019. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, az, hogy trágár szavakat használ, hol lenne már verbális abúzus? Káromkodni nagyon sok ember szokott, pláne ha ideges. Ez még nem bántalmazás.


Amúgy nem is értem, hogy merült fel egyáltalán a kérdés, hogy ennek bármi köze lehet a családi hátteredhez. Nem látom benne a logikát. Vannak emberek, akik érzékenyebbek, ez nem attól függ, ki nevelt fel. Az emberek egyszerűen csak nem egyforma vérmérsékletűek.

2019. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Utolsó, az, hogy trágár szavakat használ, hol lenne már verbális abúzus?"

Akkor szerinted mi a verbális abúzus? Pont az, ha a beszédével éri el valaki, hogy a másik sírva fakadjon. Hogy kinél hol a határ, az egyéni. Mindenesetre egy párkapcsolatban eléggé ismeri az ember a másikat ahhoz, hogy tudja, neki hol van ez a határ, vagyis a kérdező párja tudja, hogy a kérdező milyen érzékeny, mégsincs tekintettel rá.

2019. máj. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A csúnya beszéd önmagában nem verbális abúzus. Az, ha valaki b@zmegel, nem bántalmazás. Az, ha elmondja, hogy a másik ember felidegesítette, nem bántalmazás. Az a bántalmazás, ha érzelmileg zsarolja, lealacsonyítja, fenyegeti, korlátozza a partnerét. Mindezt meg lehet tenni trágár beszéd nélkül is, és akkor az szerinted nem bántalmazás?
2019. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"trágár beszéd nélkül is, és akkor az szerinted nem bántalmazás?"

De igen, az is az. Csak most pont a trágár beszéd a téma. És az önmagában is lehet bántó, hiszen látod, hogy a kérdező szinte sírva fakad tőle! A párja meg nagyon jól tudhatja, hogy ez így van, tehát ha továbbra is így beszél vele - márpedig így beszél vele! -, az igenis a bántalmazás egy fajtája. Vagy szerinted csak az a bántalmazás, ami sírással jár együtt? Ha csak a határára kerül a kérdező, az még nem? Az első könnycsepptől számít? Vagy hogy gondolod?

Ha olyanok előtt káromkodik valaki, akik fel sem veszik, akiket nem zavar, talán észre sem veszik (talán mert ők maguk is ugyanolyan stílusban tolják), az nem bántalmazás. Tehát nem önmagában bántalmazás a trágárkodás. De amiről a kérdés szól, az az.

2019. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!