Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "neked még nagyon sok időd...

"neked még nagyon sok időd van gyereket vállalni" és hasonló megjegyzések?

Figyelt kérdés
Engem az érdekelne, hogy az emberek miért érzik úgy, nekem szükségem van az ő engedélyükre ahhoz, hogy gyereket vállaljak. Nem tudom, hogy korábban is kaptam e ilyen megjegyzéseket csak kevésbé zavart,de az utóbbi időben három olyan alkalom is volt, hogy társaságban(negyvenes kollégák, ismerősök) szóba jött a gyerek téma (nem én hoztam fel) és mikor megtudták, hogy én 27 éves vagyok akkor közölték "jaj neked még nagyon sok időd van addig". Nem reagáltam semmit, de belül értetlenkedtem, két éve házas vagyok és mi már vágyunk gyerekre. Nem fér a fejembe miért gondolják 40es nők, hogy engem érdekel szerintük én mikor legyek terhes. Valami magyarázza már meg, hogy milyen indíttatással szól be valaki ilyet egy nőnek? Én sem szólok be másnak, hogy elhiszem, hogy rossz a munkahelyed de jó az még neked tíz évre vagy hasonlók...
2019. febr. 24. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagy már most terhes, vagy épp megvan?

Mert elég hormongőzös vagy.

Nevetséges ilyenen felhúznod magad, hisz igazuk van. Van vagy 10 éved, amin belül BÁRMIKOR vállalhatsz gyerekez, mert ENNYIT jelent a megjegyzésük, nem többet mint amit belegondolsz.

2019. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem kötelező másokkal beszélgetni. Jól meglesznek nélküled.
2019. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondták, hogy most ne vállalj, hanem hogy van időd rá. Továbbgondolva arra is gondolhatnak, hogy neked van időd több gyereket is szülni; nem kell pánikolnod, ha első pár hónapban nem jön össze; jobbak az esélyeid rá mint egy, 37 évesnek; nem szorít az idő,így szabadon dönthetsz, hogy most vagy pár év múlva szülsz stb. Nem kell mindenben a rosszindulatot látni, feltételzni.
2019. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul írtam le. Ezt mondták: jaj neked még nagyon sok időd van élvezni az életet,majd 40 körül ráérsz gyereket vállalni, mint én.
2019. febr. 24. 12:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják ezt,mert ők ezen a véleményen vannak.Te meg máshogy gondolod,nincs ezzel semmi baj.Miért bonyolítod túl a dolgot..?
2019. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Persze, tudjuk, a sztori mindig egyből megváltozik, ha nem a kérdezőnek adnak igazat a válaszokók.
2019. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Ha ennyire idegesit a téma akkor menjél pszichológushoz, de egyébként az az oka, hogy nyilván vmit reagálni kell ha egy két éve házas ember vágyik gyerekre- es a vágynál tovább nem jut. Akármi is az oka, már Yoda is megmondta tedd vagy ne tedd, de ne próbáld. A teszetoszaságra ez a megfelelő válasz: ráérsz még.

Ez a mondat egyébként azt is jelzi, cseppet sem érdekled őket és nem foglalkoznak vele milyen stációban vagy a gyerekprojektben. Hiszen egy közhely.

2019. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocs de neked mi bajod van velem? Szerinted idejövök egy kitalált sztorival amit aztán átírok, mert nem tetszik a választok? Pont nem érdekel hogy egyetértenek-e velem idegen emberek, tisztában vagyok veled hogy sok ember szerint oké ilyen szinten más életébe beleszólni, erről is szól a kérdés. Én megérteni szerettem volna, hogy mi az indíttatása ennek, itt egyesek el tudnák magyarázni, hisz ők is pont így látják. De helyette csak a sárdobálás megy
2019. febr. 24. 12:37
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Mivel szóltak bele? Egy közhellyel? Pont hogy nem beleszóltak, sza..nak rád meg az életedre. Másrészt jelezték hogy nincs keresnivalód a társaságban és fogd be, nem szeretnek ha beleszólnál a társalgásba mert nincs közöd hozzá.
2019. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Mert 40 éves megkeseredett nők. Gondolom ők vagy 40 évesen szülték az elsőt, vagy 40 évesen még gyerek sincs és irigyek hogy neked jobb az életed, hogy neked lehetőséged van fiatalon szülni, míg nekik már nincs, hisz az idő kerekét vissza forgatni nem lehet. Elszállt felettük az idő, és inkább másnak se legyen jó, ha már nekik sem lehet. Sajnos ilyenek a nők. A nők nagyon genyák tudnak egymással lenni. Na meg a női összetartás. Erről az a vicc jut eszembe mindig, hogy mi a különbség a férfi barátság és a női barátság között. Ha a nő kimarad egy éjszakát és azt mondja a férjének hogy egyik barátnőjénél volt, és a férj felhivja 10 barátnőjét, akkor mind a 10 azt állítja hogy náluk bizony nem volt. Viszont ha a férfi marad ki egy éjszakára, és a feleség felhivja 10 barátját, akkor 10-ből 10 mondja hogy igen itt aludt nála, ebből 2 azt hogy még mindig ott van. Szerintem ez így mindent elmond a nők egymáshoz való viszonyulását :)
2019. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!