Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak homofób, rasszist...

Miért vannak homofób, rasszista, antiszemita, nőgyűlölő emberek ?

Figyelt kérdés

Nekik ez miért jó, hogy gyűlölködhetnek egyes társadalmi csoportok ellen ? Ettől boldogabbak lesznek ?


Egyébként azt figyeltem meg, ezek kéz a kézben járnak, akikre egyik igaz a felsoroltakból, nagy valószínűséggel a másik 3 is igaz lesz rá.


Gyakorin is sok ilyen gyűlölködő van sajnos.



2021. márc. 20. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
51%

#32, kultúrális, vallási alapon házasodni nem rasszizmus. Pont te vagy az, aki nem érti a rasszizmus fogalmát. Ez csak a szokásos érvelése azoknak, akik a saját előítéleteiket próbálják palástolni.

Azért, mert magyarországon a rasszizmus nem ölt olyan méreteket, mint máshok, akkor is egy létező jelenség.


Bőrszín, nemi hovatartozas és vonzalom alapján ítelkezni a legprimitívebb dolog a világon.


Mindenki tudja, hogy létezik cigány bűnözés és hogy Borsodot el kell kerülni, csak azt se felejtsük el, hogy hófeher bőrű emberek is bünöznek, ennyi erővel lehetnénk rasszisták fehérekkel szemben is.

2021. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy még én érzem rosszul magam, amiért kiírtam ezt a kérdést.


Igazából nem is a gyűlölkődő emberek, hanem a gyűlölet ellen akartam felszólalni.

2021. márc. 20. 12:48
 43/62 anonim ***** válasza:
50%

A modern kor csodája, hogy aki homofób vagy rasszista arra nem szabad azt mondani, hogy az, mert vérig van sértve. Veregessék csak meg a vállukat, lehetnek ők is előítéletesek, joguk van hozzá és magyarázzák csak meg maguknak, hogy ez miért is jó, miért nem erheti őket kritika.


Nem kell velük foglalkozni.

2021. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
36%
A modern kor csodája, maga a homofób stigma! Tulajdonképpen a melegek bélyegzik meg, diszkriminálják azokat az embereket akiktől távol áll a homoszexualitás, az antidiszkrimináció nevében! Na ez a durva :-)
2021. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz szeretni valakit, legalább ne árts neki ! Ezt kellene minden embernek megtanulnia végre.
2021. márc. 20. 13:07
 46/62 A kérdező kommentje:
De senkit nem szabad elítélni, csak mert más vallású/bőrszínű/rasszú/nemi orientáltságú ember.
2021. márc. 20. 13:13
 47/62 A kérdező kommentje:

Aki egyetértett velem köszönöm, akit pedig valamivel is megbántottam, Elnézést Kérek tőle (nem állt szándékomban)


További szép napot mindenkinek !

2021. márc. 20. 13:27
 48/62 anonim ***** válasza:
41%

#44, homofóbnak tiltulálni valakit nem megbélyegzés. Persze, szokták szitokszóként használni, mert mégis mit mondana valaki egy előíteletes emberre, aki dehonesztáló kifejezéseket használ olyan emberekre, akik mernek a saját nemükhöz vonzódni?


Soha, semmilyen más esetben nem mondják másra azt, hpgy homofób, csak ha elítélő módon nyilatkozik valaki róluk, csak mert a saját undorukat fontosabbnak tartják ket ember egymás iránt érzett szerelménél.


Én is hetero vagyok, mégis vagyok olyan emberi, hogy ezektól az emberektől nem vitatom el a boldogsagot és azt hogy megtapasztalják milyen csaladban élni.

2021. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
41%
Mégis mit mondana valaki? Csak simán azt hogy előítéletes. Eleve a fóbia szó egy pszichológiai rendellnességre utal. Kitatáltak egy szót, amiben a homoszeszualitást úgy állítják be mint egy egészséges természetes állapotot és aki ezt nem tartja annak, az rendellenes deviáns. Az összes "izmus" ilyen manipulációs elven működik. Fordított pszichológia, démonizálás stb...
2021. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

Tényleg sajnálom, hogy ilyen indulatokat váltott ki egyeseknél a kérdésem. Nem akartam senkit se szidni. Csupán pár jelenséggel kapcsolatban akartam diskurzust folytatni.


Nem sikerült. Máskor nem írok ki ilyen témában kérdést, mert mindenki csak a másik torkának esik. Más kérdés, hogy rohadtul nem provokáció akart lenni, csupán létező jelenségről beszélni.


Jelenünkben is van ilyen, de a történelemben is voltak ilyenek, egyes arab országokban pedig a nőket tárgyiasítják pl.Ezen az oldalon is vannak pl nőgyűlölő emberek.


De tanultam az esetből, üvegszilánkba tenyereltem úgy néz ki..

2021. márc. 20. 13:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!