Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nem vagyok normális...

Tényleg nem vagyok normális (háttérsztori hosszan kifejtve), hogy összeírom, miket kell csinálnom és mikkel spórolhatok, ha apukám néhány éven belül hal meg? 19/L

Figyelt kérdés

Sztori annyi, hogy anyám régen elhagyott, mostanra tartom vele a kapcsolatot, de max szép szavakat tud mondani, néhány naponta írunk, hogy szia, hogy vagy, jól, stb, tehát él a másik. Anyámra soha nem számíthattam, és anyagiakban soha nem is fogok tudni. Apámon kívül nincs senkim, és a háziorvosunk azt mondta neki 4-5 éve, hogy már halottnak kéne lennie (szívbeteg, cukorbeteg) az eredményei alapján.


Azért szeretnék összeírni mindent, hogy ne hirtelen szakadjon a nyakamba. Azt, hogy mi a legolcsóbb és hol, mik a szükségesek és mik nem azok, azért, mert csak a saját fizetésem lesz, nem lesz az, hogy rohanhatok valakihez, hogy kérlek, segíts ki, és nem is akarok. Ehhez pedig, legalább az elején a lehető legolcsóbban kell majd, hogy utána eldöntsem, mit hol, mi merre. Még tanuló vagyok, és félek attól, hogy apukám egyik napról a másikra meghal, akár balesetben, mert egész nap járja az utakat futárként, aztán nyakamba szakad a felnőtt élet, a lakást fenntartani, a kutyákat ellátni, mindezt kevés fizetésből, mert bár a szakmámban el tudok helyezkedni, ezért választottam az eü-t, pocsékul fizet, és a legközelebbi ahova mehetek 8 órában, az egy csótányokkal teli idősek otthona, vagy talán házi segítségnyújtás. És ettől én félek, hogy "nem lesz talaj a lábaim alatt", ha vele hirtelen történik valami. Apukám nekem nem pénzautomata, nagyon szeretem, de a félelmeim szerintem helytállóak, és ez megijeszt. Kiskorom óta mondja ezeket nekem, hogy nem fog sokáig élni, tömte belém ezeket a negatív gondolatokat, és ezeket az utóbbi években kezdtem igazán felfogni, a nyomását, ha megtörténne.


Tehát összeírom, pl: azt, amit apukám mondott, hogy miután meghal, a számlájáról vegyek le pénzt, mielőtt zárolják, és a magánnyugdíjpénztárt is értesítsem, hogy elutalják nekem azt a pénzt, amit ő az évek alatt gyűjtött. Szóval apukám is arra gondol, hogy nem éli meg az öregkort, és legyen mihez nyúlnom, de ez sem egyik napról a másik fog megtörténni.


Erre valaki azt mondta nekem, hogy nem vagyok normális. Tényleg ennyire vészes? Én csak félek. Ez miért olyan megvetendő? Egyébként is eléggé ügyetlen ember vagyok. Nem vagyok felnőtt, csak jogilag, de már gyerek sem. Nem érzem magam elég felnőttnek, érettnek ahhoz, hogy elbírjam, ha hirtelen megtörténik.



2021. márc. 20. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el, de szerintem ez nem probléma. Számomra még szimpatikus is, én is szeretem kikalkulálni a lehetséges jövőt.
2021. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezért nincs veled semmi baj, ha az én szüleim valamelyik is meghalna, hirtelen azt sem tudnám mit csináljak...
2021. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi ezt anno a házasságkötésünk után osszeirogattuk. Egymásnak és a ygereknek is, hogy legyen hova fordulni, ha kell.
2021. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nálunk az is alap volt, hogy mindenkire kötöttünk temetkezési biztosítást- nem Magyarorszagon élünk- a gyerekre is. A biztosítás fizeti a temetés költségeit, a biztosító pedig mindent elintéz
2021. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Eddig olvastam:


"...a háziorvosunk azt mondta neki 4-5 éve, hogy már halottnak kéne lennie (szívbeteg, cukorbeteg) az eredményei alapján."


Ilyet SEMMILYEN orvos nem mond, így érdektelen a többi zagyvaság!

2021. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából nincs ezzel baj. Nekem nyilván szülőkènt nem esne jól, hogy a gyerekem kvázi már előre temet, de ez van. Nem baj, ha tudod mi hol van, nekem is elmondta anyukám, hogy a halála esetén kit kell felhívni,aki tud mindenben segíteni, de ennyire készülni ilyen apróságokkal tényleg felesleges és túlzó. Ha nem hirtelen most történik akkor addigra lehet már a kutyák se lesznek, az árak tuti nem a mostaniak maradnak, lehet lesz már párod..stb..stb.. az egész èleted pedig pláne nem a mostani korodban mikor leginkább élned kène, nem azzal kéne tölteni, hogy,frissítgeted a listát..
2021. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de a háziorvosunk ezt kijelentette apámnak, apám meg mondta nekem, igaz nem rögtön aznap, hanem mintha az időjárásról beszélne, 1-2 évvel később az autóban. Ha szerinted zagyvaság, legyen, de attól még ez van.
2021. márc. 20. 12:49
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os: Csak egyszer írtam meg. Az nem érdekel, ha az árak frissülnek, hamar találok másik megfelelőt. Igazából az a lényeges, hogy a biztosítót intézni, és a lelkemre kötötte, hogy halála után egyből menjek el vagy utaljam át a saját számlámra az ő számláján lévő pénzt, amíg nincs zárolva (azt hiszem, ezt a szót használta). Ehhez meg a telefonjának kódja, kártyájának kódja, stb. Meg azt is mondta, javasolta, hogy a futárautót a munkahelyén kérdezzem az eladásról, hátha valaki megvenné, már csak azért is, mert már matricázva van. Amúgy meg, sosem éltem igazán, se most, se 15-16 évesen. Nem emiatt, csak nem voltam és sosem leszek bulizós, társasági ember. Ettől független rengeteg hobbim van, sosem unatkozom, csak más nekem a buli. A félelmet meg ezzel próbálom elhessegetni. Apukám legyintett, hogy tudni fogom, mit csináljak, meg valahogy megoldom majd, nem akart vesződni azzal, hogy összeírjunk vagy írjon bármit. Arra gondolt, hogy ezzel kapcsolatban videót csinál majd, de magára sincs ideje, nemhogy egy ilyen videóra. Magamból meg nem nézem ki, hogy sokkos, szétesett állapotban majd hirtelene eszembe jut leírás nélkül, hogy ja, kérte, hogy csináljam meg ezt meg azt.
2021. márc. 20. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Na most ez alapján igazábol apukád kérte hogy figyelj egy csomó dologra így ez teljesen rendben van, hogy inkább felírod.


Mi most vesztettük el párom apukáját, a legtöbb dolog józan paraszti ésszel valóban adja magát, amit intézni kell.


Az élni kell nem a bulizásról szól. Párkeresés, kapcsolat építés, megtalálni saját magad, kiteljesedni az életben. Ezeknek kellene az elsőnek lennie most, nem a még élő apukád esetleges halálán rágódni.


Írd fel, amit kért tőled és ennyi. Nem kell ezen töprengeni ennyi..

2021. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!