Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még ilyen személy, aki...

Van még ilyen személy, aki (sajnos) így vélekedik a párkapcsolatokról?

Figyelt kérdés

Vajon mitől van az, hogy nekem csak addig kell valaki, amíg nem látom a másik személyen, hogy érdekelném...? Miután kifejezte irántam a tetszését, rendesen megijedek és meghátrálok, csak a rossz tulajdonságait tudom látni.

Nem vagyok gonosz, sem önző; a fent megfogalmazott jelenség viszont tényleg annak hathat. Hátha tudtok ebben segíteni, vagy járt valaki hasonló cipőben.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

19/L


2021. márc. 20. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezekkel a "falakkal" véded magad a kedvesség elől.

Magaddal sem vagy kedves, hálás és törődő így azt gondolod hogy nem érdemled meg és ezekkel az "ítéletekkel" mész védekező reakcióba automatikusan (ami nem gond, nem gáz, nem rossz) de ezzel védve a befogadást, a kedvességet.

Tudom mert ezt csináltam én is. 23/F

2021. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki megszeret és lesz hozzád türelme, akkor ez meg fog változni.
2021. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd megérteni az általad felvetett problémát, akkor két könyvet ajánlok figyelmedbe: az egyik címe Intimitáskerülés, a másiké Menekülés ​a meghittség elől.
2021. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a párkapcsolatokról. Barátaim sincsenek igazán, csak "haverok", mert aki túl közel kerül érzelmileg, elkezd zavarni, és jönnek a konfliktusok. De szerelemben is volt már ilyen, meg olyan is, hogy én kellettem csak addig a másiknak, amíg ő nekem nem.


A szüleiddel milyen (volt) a kapcsolatod?

2021. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es, ez pontosan így van!

Valóban, csak haveri kapcsolataim vannak nekem is.

Érdekes, mert szüleimmel nagyon jó viszonyt ápolok.

2021. márc. 20. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok sajnos. Szinte mindenben. Ha elérek valami célt, akkor elveszíti a jelentőségét. Anyagi, meg érzelmi dolgokban is. Barátokkal viszont nem, pontosabban egy igazi barátom van, ő egyáltalán nem zavar.
2021. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Biztos, hogy nem csak a felszínen nagyon jó az a kapcsolat? Én a pszichológusommal + egy-két véletlen miatt jöttem rá, hogy csak mert nem vertek, nem erőszakoltak meg, azt hittem, minden rendben volt otthon, miközben nem. És ha valakinek kötődési problémái vannak, az általában a családból ered.
2021. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 ezt teljesen aláírom.
2021. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Csak nő vagy, semmi egyéb.
2021. márc. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!