Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 29évesen öreg vagyok már hogy...

29évesen öreg vagyok már hogy meg tanuljak arcokról érzelmeket olvasni?

Figyelt kérdés

Ha meg akarok tanulni testről és arcokrol olvasni ehhez már öreg vagyok, vagy még meg tudnám tanulni?

Ha nem vagyok hozzá öreg, könyvből lenne egyszerűbb, vagy ki ülni egy padra és embereket figyelgetni és meg próbálni el képzelni ő milyen karakter lehet.



#testbeszéd#arc olvasás#tanulás#emberek#viselkedés
2021. márc. 22. 11:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mert a volt párom akivel nem rég mentem szét, rá ébresztet arra a hiányosságomra hogy tényleg, nem tudok az emberek arcáról le olvasni a mosolygáson kívül semmit se.

Mível így éltem ezt meg szoktam, és sose néztem még magamba de mostanában egyre jobban gondolkozom azon hogy meg kéne tanulnom, mert az nem hátrány ha van ilyen tudásom, de az is lehet hogy tényleg autista hajlamom van ami szintén sose tűnt fel nekem, de ha van ilyen teszt lehetőség a neten meg csinálnám mert érdekel ez a téma.

2021. márc. 22. 12:28
 12/16 anonim ***** válasza:
amúgy nagyon egyszerű a megoldás: figyeld meg minél többször az emberek arckifejezését és testtartását olyan helyzetekben, amikor nagyon egyértelmű az érzelmi állapotuk (pl. mondja az illető, hogy mérges emiatt vagy amiatt, stb)
2021. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a figyelem csodát tesz!

Most ne menjünk abba bele, hogy ez mitől lehet, inkább azzal foglalkozzunk, mit tehetsz ellene.


Az emberek megfigyelése sokat számít, illetve akár rá is kérdezhetsz érzelmekre a közelebbi kapcsolataidban. Pl. "Most haragszol rám?" "Jól látom, hogy nagyon örülsz valaminek?"


Ezek ártatlan kérdések, nagyon kevés ember van, aki nem válaszol rájuk, neked pedig sokat segíthet.

2021. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csinálj személyiség tesztet. Sokat megtudhatsz magadról. Az ilyen oldalakon vannak jellemzések is és hogy mire hogyan figyelj. A negatívumaidon hogyan változtathatsz.
2021. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ugy altalaban mondva biztos ez is fejlesztheto, ha sokat foglalkozik vele az ember.

Ha jol ertem, itt ket problema van. Eloszor az arcmimika felismerese, es utanna annak az ertelmezese. A masodik az biztosan megtanulhato. De ha mar felsem tunik az, hogy megvaltozott az arc, hat akkor eleg nehez kiindulni.

2021. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez egy pszichiátriai probléma is lehet.

Nos, ez egy ösztönös dolog kellene legyen, ami még kisgyermekorban kialakul és nyilván csiszolódik az évek alatt. Az érzelmek felismerésének spontán és azonnal kellene működnie. Ez nem úgy van, hogy nézed a kollégád és azon töprengsz, vajon milyen érzéseket tükröz épp az ábrázata.

Én egy pillanat töredéke alatt levágom, mi forrong épp a másik

emberben, mondjuk ez már a másik véglet, sajnos sokszor azonnal át is ragad rám a hangulatuk. Én sem tanultam. Egyszerűen ilyen vagyok.

2021. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!