Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nárcisztikus tudja érzékel...

Egy nárcisztikus tudja érzékelni, hogy valami nincs rendben nála?

Figyelt kérdés
2021. márc. 22. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek többségében szerintem nem. Ha képes lenne rá, az már egy lépés lenne a gyógyulás felé.
2021. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudják. Azt hiszik, hogy ők teljesen normálisak. Számukra az a normális viselkedés és a követendő norma. Ők pont, hogy azokat az embereket nézik le, akik nem olyanok, mint ők.


Még mielőtt valaki nekemesne, ez csupán SZEMÉLYES VÉLEMÉNY !

2021. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen tanulmányt is elolvastam már, és rám 95%-ban illenek a nárcisztikus jegyek sajnos. Szinte mindegyik jellemzőre tudtam példát hozni viselkedésben magamról.


Viszont fel tudom fogni, hogy ez egyáltalán nem kifizetődő hosszútávon, és egyedül fogok maradni ha így folytatom. Ezért folyamatosan próbálom visszafogni magam, és változtatni ezen. Egyre nagyobb sikerrel hála az égnek. (le is kopogom)

2021. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as! Hogy akadtál rá a jellemzőkre? Érzékelted magadon, hogy nem jó valami? Tönkrementek a kapcsolataid?
2021. márc. 22. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ment tönkre hála az égnek egy sem, vagyis konkrétan nem miattam. Hanem mikor el kezdtem olvasgatni ez után, hogy mi is ez a nárcisztikusság pontosan, akkor rájöttem, hogy 1-1 barátom, akivel sokat vitázok, ők azok. És ugyan azokat véltem felfedezni magamon is, mint ahogyan ők viselkedek.


Illetve nagyon sokszor gondolok vissza bizonyos szituációkra, ezzel együtt pedig belegondolom magam a másik fél helyzetébe is, hogy hogyan érzékelhette azt ő.


Igazából amit most leírtam nem fogja érteni senki, nem is lehet ezt elmagyarázni sajnos.


A titka az egésznek az, hogy folyamatosan bele kell képzelni magad más helyébe, még akkor is, ha kellemetlen lehet rájönni, hogy te magad csúnyán vagy helytelenül viselkedsz. Mert csak így tudsz rájönni, hogy mi az, ahogyan nem szabad viselkedned.

2021. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nárcizmus is olyan, mint az autizmus, hogy nem egy fokozat van, hanem ez egy spektrum. Így van, aki pl felismeri magában a nárcisztikus vonásokat, szembesül azzal, hogy mégse olyan grandiózus, mint amilyen szeretne lenni, de nem bírná elviselni, hogy ez a külvilág számára is kiderüljön, ezért hiába van tudatában annak, hogy mit művel és milyen eszközökkel, azokat nem tudja abbahagyni.

Meg van olyan, aki nem bírná elviselni azt a tényt, hogy nem olyan grandiózus, mint aminek képzeli magát, ezzel nem tud/mer/akar szembenézni, így ez utóbbi nem lesz tudatában annak, hogy nárcisztikus. Akkor se ha minden jel arra mutat, mert olyna erősek lesznek a vedekező mechanizmusok.

Persze ez csak 2 példa volt, a lényeg az, hogy szerintem ez is egy spektrummal működik.

De ez csak tipp.

2021. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a nárcizmusba beletartoznak a pszichopaták és a szociopaták ?
2021. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5 le a kalappal, szép munka!


A tükörneuronjaidat fejleszted ezzel, tudtad?


[link]

2021. márc. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Ők minden esetben tökéletesek, ha nem, az miattad van
2021. márc. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is épp egy ilyen embert próbálok kizárni.

Tapasztalatom alapján nem ismeri fel, és minden segítséget ellök, inkább Te vagy a hibás, mintsem ráébredjen arra, hogy mit művel. Ő a tökéletes, Ő mindent jól csinál, tud. Sőt, az Ő szemében a Te fejedben van a baj. 😄

2021. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!