Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai világban a férfiaknak...

A mai világban a férfiaknak is ki kell venniük a részüket a háztartásban. Hogy veszitek észre, ez mennyire valósul meg?

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 13:07
1 2 3
 11/24 Metionin ***** válasza:
100%
Családfüggő hogy hogyan valósul meg. Sok helyen még mindig az megy hogy mindkét fél ledolgozza a maga munkaidejét aztán a nőnek még ott van a házimunka meg a gyerek, a férfi meg hetente egyszer leviszi a szemetet. Nálunk apám mindent meg tud csinálni de nem csinálta, anyámra szakadt minden. Na én ezt tuti nem csinálnám, senkinek nem vagyok se cselédje se óvónője, mindketten dolgozunk, így a házimunka is egyenlően van felosztva. Nem vagyok hajlandó többet dolgozni csak azért mert p1nám van.
2021. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Anya rak rendet és főz, Apa a kertet teszi rendbe, meg a mosást intézi, takarítani meg felváltva. (Apa ált. a fürdőszobát és a konyhát, Anya meg a padlót szokta felmosni)
2021. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim anno a 90-es években is, amíg el nem váltak igazságosan megosztották a házimunkát. Az igazságosság alatt azt értem, hogy mivel váltott szakban dolgoztak, amikor apám volt délelőttös, akkor délután ő végezte az összes házimunkát: főzött, kimosott, vasalt, fürdőt, wc-t takarított, füvet nyírt, amikor pedig anyám volt délelőttös, akkor pedig ő.


Abban én nem látom az igazságosságot, hogy a nő mindent megcsinál bent, míg a férfi lemosatja az autót, füvet nyír és ha elromlik valami, megszereli, mert számszerűsítve, a férfinak így sokkal kevesebb munkája van. Nálunk sem kellett egész évben füvet nyírni, évente egy, max. kettő dolgot kellett megszerelni és elvinni a kocsit a mosóba is 15 perc pár hetente.


Nekünk takarítóférfink van a menyasszonyommal, de ha nem lenne, én is az egyszer te, egyszer én módszert javasolnám.

2021. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom hogy ez az adott pár belügye. Ha az egyik fel csinál minden hazimunkat, akkor nyilván így is megéri neki a kapcsolatban maradni.
2021. márc. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
1, Azt gondolom, hogy igen, jó lenne; 2, Kevésbé valósul ez meg.
2021. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha a férfinak ki kell venni a részét a háztartásban, akkor a nőnek is ki kell jönni kerítést építeni, betonozni, füvet vágni, fát vágni, földet hordani, kertet gondozni. 🤔
2021. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
16, lány létemre a húgommal mi nyírtuk a füvet, mi vágtuk össze a fát és mi hordtuk be. Mi festettünk kerítést, mi gereblyéztünk, mi gazoltunk, mi kapáltunk, mi mostuk le a kocsit, és bent ugyanúgy megcsináltunk mindent. Apánk nem csinált lószart sem, mert hogy ő férfi és neki kint van dolga. Csak tudnám mi dolga volt, mert mindent mi csináltunk, ő meg elszöszölt két csavarral és kib-szott nagy férfinak érezte magát.
2021. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%
Bírom ezeket a nőé a benti, a férfié a kerti munka. És akik panelban élnek, és nincs kert?
2021. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Metionin ***** válasza:
100%

16. Nem mindenhol van kert, ahol van is, nem kell naponta kerítést építeni meg betonozni, mosogatni meg felmosni viszont kell...

egyébként a fűnyírást, fahordást, kerti munkát is simán megcsinálja a nő, van ahol a kert is a nőre szakad, míg a férj csak havi egyszer permetez. Nálunk a kertet az évi 1 alkalmas ásást kivéve mi csináltuk anyámmal, kerítésfestés is női munka volt apám szerint, fát hordani ugyanúgy be kellett állnunk, betonozásnál meg ami összesen 3x volt a 19 év alatt amíg ott laktam, engem állított be keverni meg locsolni. Egyedül a fűnyírást csinálta, azt valamiért szerette és nem adta át pedig nekem tetszett. Kaszálni meg beállított :D szóval ne jöjjünk már ezzel a kinti munkával. Azoknak a nagy része nem is mindennapos és sok helyen ugyanúgy a nőé.

2021. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha háromszor annyit keresek, mint a nő, akkor örüljön, h lakhat egyáltalán nálam.
2021. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!