Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak anyukámmal?

Mit csináljak anyukámmal?

Figyelt kérdés

Nem is igazán tudom, hogy hol kezdjem el, ez egy picit hosszú lesz, de remélem, hogy lesz türelmetek végigolvasni. Szóval, arról van szó, hogy van egy anyukám, aki soha az életében nem dolgozott egy normális munkahelyen. Mármint arra gondolok, hogy pl. 8-kor bemegy és egészen 4-ig bent van. Ami nem is lenne akkora baj, mert tulajdonképpen neki egy olyan munkája van, ahol otthonról is elég dolgozni és nem kell 8 órát egyszerre ledolgoznia. Tulajdonképpen ő saját magának csinálja a programját.

Ezzel a résszel még nem is lenne baj, hanem a baj ott kezdődik (ott fog februártól kezdődni), hogy (nem szeretném elmondani mi a munkahelye, mert félek hogy meglátja), de a lényeg az, hogy eddig apukámnak volt a segédje. És ez most neki hamarosan le fog járni, azután pedig nem is akar dolgozni menni. Amivel ismét nem lenne OLYAN nagy baj, mert apukám kap elég fizetést ahhoz, hogy eltudjon tartani minket. Viszont anyukám semmit sem fog csinálni a háztartáson belül (főzés, mosás takarítás, sokszor azzal dicsekszik a barátai előtt, hogy egy porszívót nem tud beindítani). Eddig sem csinált semmit mindent apukám csinált.

Ő neki a felnőtt élete 65% annyiból állt, hogy hason feküdt az ágy tetején és firkált, valami hülyeségeket. Itt van mellettünk 30 méterre egy üzlet és annyira képtelen, hogy elmenjen kenyeret venni, engem cseszeget tanulás közben. Persze, eltudok menni én is, nem vagyok nyomorék, de ez semmi szín alatt nem normális, hogy ilyen alap dolgokat nem képes megcsinálni.

Mit csináljak? Hogyan tudjam vele megértetni, hogy egy két diplomás nőnek nem az kéne legyen a fő problémája, hogy hogyan tud minél jobb pozíciókban fetrengeni? Arról ne is beszéljünk, hogy hogyha valamit csinálnia kell (pl.főzés), akkor azonnal idegbajos lesz és ordibálni kezd mint valami nem normális.



2021. jan. 18. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek el apáddal egy pár hétre. Egyből megtanulná ezeket a dolgokat, mert a szükség nagy úr.
2021. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem fog megváltozni...


Örülj neki, hogy te nem leszel ilyen remélhetőleg.

2021. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Ha kamufiókot ès tàrsait csinál fetrengès közben, akkor feljelentheted. ;)
2021. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Az ilyen nem fog megváltozni..."


De mégis csak, nem lehetne valamit vele kezdeni? Így mind szellemileg, mind testileg tönkre fog menni. Oké, nem azt mondom, hogy huuuu de aggódok anyuciért, de egy két diplomás nő ne üljön már otthon egész nap és az ágy tetején fetrengjen. Ennek amúgy az is lehet egy jele, hogy valami mentális betegsége van? Esetleg kéne szakemberhez forduljunk?

2021. jan. 18. 21:02
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

#2-es válaszoló vagyok.


Én régen egy elkényeztetett kislány voltam. Mindent megcsináltak helyettem a szüleim, még boltba sem kellett mennem.

Aztán hirtelen minden előjel nélkül apukám bekattant és bekerült a kórházba. Akkor erősödtem meg. Hirtelen egyedül maradtam, alig volt pénzem, még ahhoz is balfasz voltam, hogy kell mosni meg főzni...de azóta egész jól kikupálódtam.:)


A kérdésedre a válasz a "kényszer" szüli a változást.


Addig nézheted, hogy vergődik boldogtalanul anyukád. Nem sok önbecsülése lehet.

2021. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem... Volt egy időszak, mikor arra gyanakodtam, hogy depressziója lehet (az sokszor dühkitörésekben is megszokott mutatkozni), de lassan kezdek rájönni, hogy egyszerűen csak el van kényeztetve. Apukám a kapcsolatuk elején is sok mindent megcsinált helyette (mivel ő még felmosni sem tudott) és sajnos így meglett szoktatva. Most kíváncsi vagyok, hogy mit fog magával csinálni, mert már sokszor voltak olyan helyzetek, hogy el akartak válni, de miattam és a testvéreim miatt együtt maradtam. Lehet, hogy most tényleg megtörténik...

Mindenesetre, köszönöm a válaszokat! Persze, még jöhetnek, akár egy szakembertől is!🥰

2021. jan. 18. 22:00
 7/13 Yoda m. ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!

Te semmit nem tehetsz közvetlenül anyukád érdekében.

Mert nem te szülted, hanem fordítva.

Édesapád tehetne... sokat.

Javaslatom:

Ülj le apáddal egyszer négyszemközt úgy, hogy semmi zavaró tényező (sietni kell, csöng a telefon, stb) lehetőleg elkerüljön bennetek. És add elő aggodalmad apád felé. Majd kérd ki az ő véleményét. És azt is kérdezd meg, hogy ha ez van, ami van... ő vajon miért nem akar változtatni. Nem anyádon, hanem saját hozzáállásán. És mindent, azaz minden szavát, amit mond neked... jegyezd meg magadnak. Legjobb lenne, ha rögzìteni tudnád, mert nem tudhatod előre, hogy mely szavak, kifejezések, azok ismétlődései azok, amik fontosak.

Szóval legyél vele őszinte és nézz a szemébe, mikor hozzá beszélsz.

Válaszaiból, elmondásaiból sokat megtudhatsz felőle. És akkor arra is fény derülhet, hogy anyád miért ilyen.


Szóval, aki tehet bármit is, hogy a helyzet változzék bármeky picit is... az az apukád.

Ám, ha tudsz, vagy mersz... edesanyáddal is megteheted ugyanezt. Ha hajlandó veled leülni beszélgetni erről.

A legjobb lenne (számodra), ha mindkettejükkel tudnál beszélgetni külön-külön.


Próba, szerencse!


Az ERŐ legyen veled!

2021. jan. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy apukám nem nagyon akar anyukámmal erről beszélni, mert elakarja kerülni a konfliktust. Természetesen már többször beszéltem vele erről, és ő is tudja, hogy ez nem normális ami itt van, de inkább hallgat, mint hogy ordibálás és veszekedés legyen a vége... És apukám amúgy meg is tudja csinálni mindezeket a dolgokat. A baj inkább az, hogy anyukám nem csinál semmi hasznosat, VISZONT mindenkibe beleköt, kötöszködik valakivel (van hogy nem csak családon belül) és mindig olyan marha jól tudja, hogy kinek mit és hogyan kellene csinálnia. Ha nem csinálna semmit, az még oké, mert sem rosszat sem hasznosat nem csinál. De így, hogy még cseszteti is az embert, az még sz@rabb...
2021. jan. 19. 08:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Beszélj apukáddal négyszemközt, érezze az, hogy komoly szándékaid vannak. Szóval ne ebéd után, mikor pl fáradt.
2021. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tehát hagyjátok, hogy uralkodjon rajtatok ez a hárpia.
2021. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!