Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tenyleg en vagyok a hulye...

Tenyleg en vagyok a hulye amiert nem semak és tarsadalmi elvarasok/kenyszeres megfeleles menten akarom elni az eletem?

Figyelt kérdés

27 eves ferfi vagyok. OKJ-s vegzettseggel rendelkezem, amit 2018-ban vegeztem el, kozepes eredmennyel. Ez a legmagasabb iskolam. Egyetemre sosem jartam, ugy iteltem meg mindig is hogy nem valo nekem. Egyreszt nem szeretek magolni sokat, nem voltam soha eltanulo, nem vagok bele olyanba amirol tudom hogy 99% buko. Masreszt van egy eleg kollektiv velemenyem az egyetemistak tobbsegerol, hogy allam penzen elbulizgatunk evekig, apuciek meg fizetnek nekunk, mert ugye mi “szorgosan tanulunk”... de itt abba is hagyom mert sokak onerzetebe fogok belegazolni, tudom. Ismeroseim 95%-ka egyetemista vagy diplomas. Akik most jonnek ki a mesterszakrol mindnek van mar stabil allasa, kenyelmes, “nyakkendos”, 300+ ezres netto fizetessel, nemelyiknek ceges auto, etc. 25-26-27 evesek. Ferfiak, nok egyarant. Termeszetesen szinte mindenkinek - engem kiveve - full ugyanaz a sema:


1. 16, de legeslegkesobb 18 evesen jogositvany lanyoknak, fiuknak egyarant

2. Erettsegi utan azonnal nivos egyetem

3. Bsc utan msc, kozben mar gyakornoki pozik zsiros helyeken zsiros penzekert

4. Lanyok 26-27 evesen, fiuk 29-30 evesen hazasodnak, 1 even belul gyerekvallalas


Es ez a sema. Mindenhol. Kiveve engem.



Nem mentem egyetemre, jogsim sincs es ennyi. Ok ettol boldogok? Nem mondom hogy halalra keresem magam, mert nem. De kb. en mintha nem lennek ember mellettuk szerintuk. Miert nem vagyok torteto, karrierista, stb.

Baratnomnek szinten diplomaja van, mindket tesojanak is. Batyja 30 evesen tavaly nosult, azota gyerek is van. En nem tudom, de ugy erzem hogy akinek 30-31 eves korara nincs igy kesz az elete az nem er szart se??? En vmi ufo lennek amiert nem igy gondolkodom?


2021. jan. 28. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Ne aggódj. Nálad idősebb nő vagyok. Nekem van egyetemi diplomam, de jelenleg egy olyan helyen dolgozom, ahol nem kell diploma. (és kövezzetek meg, de még jól is érzem magam).


Van jogsim de 10 éve nem vezetek, egyszerűen félek Budapesten vezetni, a sok idiótat nem viselem jól.


Gyerekem is csak 34 évesen lett...


De én előtte és utána is boldog életet éltem. És ez a lényeg.


Semmivel sem vagy rosszabb azoknál, akikről írtál. És majd minden jön, amikor jönnie kell! 😉

2021. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem, kérdező. Soha nem a társadalom által kitermelt egyenarcok vitték előre a világot, hanem a gondolkodni tudó és akaró individumok. Hogy ők boldogok így, lelkük rajta, de ne akarják már ráhúzni ezt minden egyes emberre a Földkerekségen.
2021. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem másoknak élsz hanem magadnak. Ha neked/nektek ez így jó akkor minek változtatni rajta bármit is? Te tudod hogy elégedetten fekszel le este az pont elég
2021. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Erm, süt az irigység a szövegből.

16 évesen jogosítvány? Hol?

Leszállították a korhatárt, vagy Amerikában vagy?


Persze, mindenkit azonnal felvesznek, mindenki gazdag, és csak elbulizgat, abból meg jól fizető állása lesz.

A 30 évesen gyerekkel mi a gond?

Most az a baj, hogy nem 18 évesen lett szülő, vagy hogy nem 50 évesen?

Jóval idősebb vagyok nálad, diplomám is van, gyerekem nincs, nem vettek fel elsőre ag egyetemre, dolgoztam és tanultam a kihagyott évben, félárva vagyok, anyukám adminisztrátor volt, mégis diplomáztam..és meg csak zsíros állásom se lett...

Csupa ostoba közhely, amit itt összehordasz, de ja, te vagy a menő, mert te "más " vagy. Hogyne...

2021. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

38 vagyok. Muszaki diplomam van. Munkamban nem kell a papir.

Gyereket utalom,meg varok vele. Majd orokbe fogadok.


Jogsim van,de nem merek vezetni,mert aBudapesten az allatok a volan mogott ulnek...



A barataimnak sincs gyereke.

N

2021. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Hülyének hülye vagy, mégpedig azért, mert úgy állítod be mintha mindenki más élete csak "kényszeres társadalmi nyomás lenne" bezzeg te vagy az egyetlen aki ettől eltér.


Megvan a "kollektív" véleményed az egyetemistákról, mert hát azok csak bulizós apuci pénzén élő, céltalan senkik lehetnek.


Plusz az egész lesarkított mondanivalódat bevéded azzal hogy "sokak önérzetébe gázolok" ergó ezzel azt állítod, hogy minden egyetemista olyan amilyennek te látod, aki meg nem az pedig csak önérzetes és valójában olyan mint amilyennek te látod :D


Gratulálok.

2021. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Hagyjátok rá amúgy ez már megint az "UFO" kérdező, aki folyamatosan kiír egy kérdést az elszart életéről, ami arról szól hogy "ezért UFO lennék"...
2021. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Nézzük fordítva amúgy:


27 éves vagy, 24 évesen elvégeztél OKJ-t mi a f..szomat csináltál addig?

Lehet sztereotipizálni az egyetemistákat, de te mit csináltál?

Mit tettél a magad életéért?

Mit teszel jelenleg?


Mert akárhoz nézzük nem csak "apuci mindent a segge alá tol" meg "törtető karrierista" emberek vannak. Létezik ezer más csoport.


18 évesen felnőtt korú vagy, eltelt 9 év, mi a f..szt csináltál 9 teljes éven keresztül? Hiszen nem tanultál, nem dolgoztál, jogsid, párod, semmid nincs.


Lehet itt hőbörögni, hogy jogsi, meg egyetem, meg zsíros állás, hát a k..va édes anyját annak aki tesz az életéért miközben te otthon vered a farkadat...


Nem ők tehetnek róla, hogy te semmire nem vitted.

2021. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Én 30 évesen rúgtam fel a multis állásomat, és mentem el vállalkozónak nulla tapasztalattal, mert fuldokoltam abban az életvitelben.


Sok mindent megéltem azóta, volt fent is, lent is, de sohasem bántam meg. Rájöttem arra, ha az ember mer változtatni, és felvállalja a vele járó kockázatot és felelősséget, akkor igenis nagyon jó életet ki tud alakítani magának. Megvannak erre a lehetőségek, a körülmények.


Sokan persze huhogni fognak, hogy "elcseszed az életedet" és hasonlók, de nem kell törődni vele, csak menni előre a magad útján.

2021. jan. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy ufo, az én barátaim közül kevesen olyanok mint amit itt leírtál, és én sem. Igaz én pedagógus és orvosis végzettségűek között mozgok inkább, nem éppen a zsíros fizu és a menedzser öltöny jellemzi őket.

Amúgy meg totál letojom, hogy ki mikor hol tart az életében, vagy milyen iskolája van. Nem ezek tesznek értékessé egy embert, szerintem jobban teszed ha te se foglalkozol másokkal ilyen szinten, és azt is letojod, hogy rólad mit gondolnak.

2021. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!