Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok bízni az emberekben,...

Nem tudok bízni az emberekben, viszont..?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen bízok másokban, pláne férfiakban eddig csak egy férfiban bíztam meg(aki a haverom) de csak azért mert jól kiismertem őt, sok időt töltöttünk együtt. Baj az, hogyna nekem sok idő kell ahhoz, amíg megtudok bízni másokban? 26N
2021. márc. 23. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Igen baj
Nem baj
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi a sok idő? Nyilván nem könnyű megbízni valakiben pár nap után, de ha hónapok után sem, az szerintem baj. Illetve bizalomban is vannak szintek, nyilván van olyan dolog, amit az ember csak a legbizalmasabb barátainak mond el.
2021. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7-8 hónap..
2021. márc. 23. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon nehezen bízok meg emberekben, mert sokszor vertek át engem.
2021. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem bízok meg az emberekben, költői túlzással senkiben sem. Ez alól kivételt képeznek a hozzám közel állók, tehát kb. a szűk családi kör meg az a kemény 3 barátom azt ennyi.

Ismertem meg azóta már embereket, akiket akár a barátomnak is nevezhetnék, de még bennük sem bízok meg. A bizalomhoz szerintem vak hit kell, én pedig gyűlölök vakon hinni, magát a szót, hogy "hinni" is utálom. Én objektíven szemlélem a világot ha tehetem, pro-kontra érvek kellenek nekem ahhoz, hogy végül levonjam a következtetést és eldönthessem, hogy kinek mit mondok el, vagy hogy kinek mit "hiszek" el. A szűk körömmel szemben, akikben ironikus módon megbízok, nem vagyok objektív, vakon elhiszem bármit is mondanak és ez megy visszafelé is. Egy minimális "ne lepődj meg, ha" érzés azért mindig van bennem, jobb szeretek felkészült lenni, mint nagyot koppanni, de náluk indokolatlan, ahogy mondani szokás, "rászolgáltak a bizalmamra". Ez az érzés nálam már ösztönös attól még, szóval nem tudok vele mit kezdeni.

Egyetlen egy kivételt tudok még említeni, amikor hajlandó lennék vakon bízni, az a párkapcsolat, mint olyan. Most épp nincs senkim, de vágyok rá, hogy legyen olyan az életemben, akivel együtt lehetek és akiben vakon megbízhatok.

Szerintem nincs azzal gond, ha nem bízik meg az ember senkiben, hanem akképp közelíti meg a témakört, ahogy én. Ha netán máshogy is közelíti meg valaki ezt az egészet, de ugyanúgy bizalmatlan, az sem gáz, legalább sosem fogják tudni átverni, de cserébe nem biztos, hogy lesz hozzá igazán közel álló személy az életében az ilyennek.

2021. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Más, hogy bizalmatlan vagy, mert objektívan számítasz arra, hogy a másik nem olyan, mint gondolod, de ha emiatt rettegést, negatív érzelmeket érzel, az nem jó. Én sem bízom senkiben, de közvetlen vagyok és nyílt. Ha valaki nem teljesíti amit mond, kibeszél, más, mint amilyennek megismertem, akkor félreismertem és nem beszélek vele. De nem érzem magam meggyötörve, mint akit tönkretettek, hanem továbblépek, mert előfordul az ilyen. Szerintem ha sok érzelmet társítasz hozzá, akkor túl sok sérelmet éltél át, és nem jól kezeled.
2021. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!