Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le a " paraszto...

Hogyan szokjak le a " parasztos" beszédről?

Figyelt kérdés

Itt az ilyen, hagyjá má , oszt, akko , he, nemá szavakra gondolok igazából. :D

Annyira hozzá szoktam már, de mikor valakitől vagy valamilyen videóból visszahallom ahogy beszélek , aaaa annyira rossz.


Plusz még lány is vagyok(egyébként vidéki).


Csak akkor tudom ezt kontrollálni, ha pl egy nálam jóval idősebb idegennel vagy egy "fontosabb" emberrel beszélek (szóval akinél megfontolom, hogy mit mondjak).


A baráti társaságommal vagy otthon meg annyira elengedem magam, hogy sorban mondom ki őket. Oszt akkó mivan? Ilyeneket

:((


Mondjátok hogy ezzel nem vagyok egyedül és hogy hogyan "fékezzem" meg magamat😬



2021. márc. 24. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Háá dikk nem tom azt sajna...
2021. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
kilehet nőni, ha olyan környezetbe kerülsz. hány éves vagy?
2021. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez valahol amúgy aranyos :D Nyilván ez is egy véglet, de én például a nonstop finomkodó, ájuldozó kisasszonyokat sem bírom.
2021. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda rá. Ennél jobb tanácsom nincs. Esetleg ha van a környezetedben olyan ember, aki választékosan és szép kiejtéssel beszél, akkor próbálj az ő társaságában elölteni minél több időt, vagy legalább beszélgetni vele.
2021. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
100%
Figyelni kell rá. Én is így beszéltem általánosban, mert így beszéltek a szüleim, a tanáraim, az osztálytársaim, a boltos néni, mindenki. Aztán elmentem gimibe másik helyre és az első osztakkor után úgy néztek rám mint egy ufóra, osztálytársamat pedig aki véletlenül "dungó"-nak ejtette a dongót, úgy lehordta hogy szegény lány majd nem sírva fakadt. Onnantól nagyon figyeltem, inkább elszámoltam háromig mielőtt megszólaltam, nehogy leparasztozzanak. Sajnos itt a nyelvjárás még mindig pejoratív, oké hogy meg kell tanulni a köznyelvet is de az hogy kapásból elítélnek miatta valakit, szintén gáz. Baráti társaságban nem izgat, ott használom, még a dikk-et is ami igaz hogy cigány szó de nálunk magyarok is ugyanúgy használták. Érdekes amúgy hogy később meg a származási helyemen néztek le amiért már "úriasan" beszélek, pl. reflexből a volt jött a számra a vót helyett.
2021. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Szerintem ezt egyedül is gyakorolhatod.

Összeírod az összes ilyen szót, melyeket szeretnél kigyomlálni szókincsedből, majd összeírod az új szavakat is, melyekkel helyettesíteni szeretnéd, ezután úgy teszel mintha beszélgetnél valakivel. Próbálod mindig behelyettesíteni az új szavakat.

Egy idő után megszokottá válik.

2021. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Aaa tök jókat írtatok!

Egyébként 17 éves vagyok.

És én is nagyon sokat használom a dik szót, sajnos vagy nem sajnos már kb kötőszónak használom(azaz elég gyakran). + igen a vót-ot is kihagytam az is párszor elhangzik a számból.


De tényleg érdekes dolgokat írtatok, a csúnya beszédről is hátha le bírnék így szokni pl. ezzel az összeírásos dologgal.


Köszönöm a válaszokat! 🙏🏼

2021. márc. 24. 17:40
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez tök aranyos, nincs vele gond. Szabolcs megyében meg az -au-zás megy.
2021. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Barcsak ne alakult volna ki ez a Budapest fetis regesreg. Bevallom, en is furanak tartom a tajszolast, de belattam, ez nincs rendben. Angliaban buszken beszelik a dialektust.

Volt az a meteorologus, as elso, aki felvallalta a tajszolasat. Szerintem kovetni kellett volna. Az a szomoru, hogy a teveben a fulunk nem hallott ilyet. Inkabb meg kellene orizni. Ha most lennek fiatal, szeretnelek igy.

2021. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan beszélek 17 évesen, és sok osztálytársam is. Mondjuk én fiú vagyok. #8 nem értem miről beszélsz, pedig szabolcsi vagyok. Nálam a kussoljámá' volt az amit mindenképpen el akartam felejteni.
2021. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!