Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan irodalmi hős, aki...

Van olyan irodalmi hős, aki nagy hatást gyakorolt személyiséged, világlátásod, beállítódásod alakulására?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 21:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
on sai Calderonja (nem kellően széles körben ismert, zseniális fantasy-scifi-romantika magyar író tollából) sikeresen ledumált egy öngyilkosságról. ezt elég nagy hatásnak értékelem, mert pl azóta is életben vagyok. úgy kb. mondjuk neki az összes könyvéből sokat tanultam és valamennyit talán még fejlődtem is gondolkozásban.
2021. márc. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Scarlett Ohara az Elfújta a szélből.
2021. márc. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Dosztojevszkij A félkegyelmű /Idiot/ művéből Miskin herceg.

Lenyűgöző karakter, egyszerű gondolkodás módja az önzetlen szeretete az emberek iránt.

Nem befolyásolja tetteit sem társadalmi, sem anyagi elvárás.

Annyira tiszta a lelke hogy fel sem merül benne a világ gonoszsága. Nyíltan kitárja szívét. A barátság, a szerelem számára egyszerű, szeret és kész, nem vár viszonzást.Mégis boldogan éli életét,az egész világot öleli a keblére. Nem töri meg a tragédia sem, nem kérdőjelezi meg mások tetteit, elfogadja az ember esendőségét.

Számomra ő a tökéletesség megtestesítője, gyermeki egyszerűsége példamutató bármely korban és időben.


Ajánlani tudom mindenkinek e művet, senkit ne riasszon el Dosztojevszij neve.

Ebben a műben felvonul a szatíra, a tragédia és humor lírai környezetben, nem elfeledve a bűnügyi szálakat sem.


Bocsánat hosszú lett, de elkapott a hév.

2021. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, - szinte valamennyi magyar költő! -Valamennyit sikerült megutáltatni velem, amikor olyanokról kellett számot adnom, hogy "Mire gondolt?" vagy amerre járt, kikkel, mennyi ideig hempergett egy ágyban. Ez pl. egy Petőfinél nem volt egyszerű történet, - mert az ürge egy perpetum mobile volt és végig k.rta az akkor ismert fél világot. A fele a saját neméhez vonzódott vagy perverz volt, - mondjuk ebbe már bele számoltam a külföldi "hírességeket" is. A seggszpír volt az egyik kedvencem!...
2021. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!