Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy megváltozzak?

Mit tegyek, hogy megváltozzak?

Figyelt kérdés

Az a baj velem, hogy túlságosan érzelmes, lelkizős, naív vagyok.

Próbálok mindenkivel kedves lenni, még olyannal is aki nem érdemli meg, és mindig azt nézem, hogy másbak mi a jó, én pedig háttérbe szorulok.

Nem vagyok jó emberismerő, és sose tudom kiben bízhatok.

Vagy megbízok vkiben és elárul, vagy senkivel nem beszélek a problémáimról és mivel nem beszélek róla ezért belülről kínoz.

Meg nehezen oldódok fel egy társaságban.

1, vagy max 2 emberrel jól el tudok beszélgetni, de ha mar nagyobb társaságban vagyok akkor sose tudok mit mondani és full csendben vagyok.

Ja meg írasban könnyen ki tudom magamat fejezni, pl most is írok egy regényt, élőben meg alig tudnék mit mondani.

Emellett ott van az is, h nem vagyok határozott típus, nem tudom megvédeni magam, nem tudok jól érvelni és egy veszekedésben mindig én maradok alul, és emiatt sokszor olyan dolgokért is bűntudatot érzek és bocsánatot kérek amiért nem kéne.


Szeretnék határozott lenni, és azt akarom h olyan jó beszélőkém legyen, hogy megnyerjem a vitákat, és mindig tudjam kivel hogy kell bánni.

Mármint, hogy mikor kell kedvesnek lennem és mikor kell a sarkamra állni.

Ezen kívül pedig szeretnék megtanulni úgy beszélni, h jó legyen.

Tudom ez most furán hangzik, de arra gondolok, hogy ha kapok egy kérdést ami kényes téma és ha válaszolok rá akkor vagy beégetem magam, vagy tovább adják és bajom lesz belőle.

És azt akarom, h tudjak semlegesen válaszolni.

Vagyis válaszolok a kérdésre, de nem tud meg belőle részleteket, és így egyszerre leszek nyitott, mert beszélek róla, de ugyanakkor titokzatos mert nem tud meg semmi olyat.


Na tehát, az lenne a kérdésem, hogy hogyan legyek jobb, erősebb, határozottabb személyiség, és hogyan legyen jó beszélőkém?

Hogyan legyek kevésbe szégyenlős?


2021. márc. 24. 22:30
 1/4 anonim válasza:

Szerintem tanulj a hibáidból és ha valaki ki használ akkor ne bízz meg benne többé ugyanúgy. Ha nagyobb társaságba kerülsz akkor ne legyen rajtad nyómás, hogy mindennképp meg kell szólalnod, de ha úgy érzed hogy valamivel értékes dologgal hozzá tudnál tenni beszélgetéshez akkor mindenképpen mond el. Ha pedig bűntudatot lesz egy olyan vita miadt amiben neked van igazad akkor ne szaladj egyből bocsánatot kérni , mert akkor ebből azt a következtetést vonják le hogy ki lehet használni téged. Gondold át hogy miért ragaszkodsz a vélyményedhez.


Remélem tudtam segíteni! ;)

2021. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért, csak gyorsan leírtam és nem olvastam át...most utólag áttekintve viszont..meg akadt a szemem néhány elíráson
2021. márc. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok-sok idő és tapasztalat, mivel nagyon sok apró berögződést akarsz megváltoztatni.


Ugyanebben a cipőben jártam kb. 3 évvel ezelőttig és azóta dolgozok rajta.


Ez tulajdonképpen egy önismereti út, fel kell térképezned magad, a jó és rossz tulajdonságokat egyaránt, a viselkedésed mögé látni, hogy hogyan működsz, és apránként megváltoztatni a reakcióidat, amikor adódnak a helyzetek. Meg kell tanulnod elfogadni magad, és azt is, hogyha hibázol.

Előre kell megtervezned, hogy mit hogy fogsz lépni, hogyha rástresszelsz, akkor arra is megoldást találni.

Saját magaddal kell szembeszállnod, vagyis az egóddal, ami ezt a sok berögződést megtanulta. Pl. ha bűntudatot érzel, akkor kérdőjelezd meg ezt az érzést. Biztos van okom rá? És utána válaszold is meg tudatosan: Nem, hiszen valójában ő volt a hibás... vagy ha saját magad szidod, ugyanez. A rossz automatikus gondolatokra találj ki pozitív válaszokat, amikkel kiütheted őket. Gondold azt, hogy egy kis ördög ül a válladon (az egód), aki mondja neked a sok szart, és meg kell őt tanítanod az új dolgokra. Ez csak is úgy megy, ha meg tudod őt győzni, tehát érvelned kell.


Vedd észre, ha úgy viselkedsz épp, ahogy nem akarsz, és dolgozz rajta, hogy máskor mit fogsz másképp csinálni.


Egyébként az sokat segít, ha van olyan ember, akinek önmagadat tudod adni. Nem tudom, hogy van-e ilyen, de ha igen, akkor figyeld meg akkor hogy viselkedsz, de mindenképp kell valahol "gyakorolnod" a legjobb formád, mert az alapján tudod, hogy hogy Akarsz viselkedni, és szépen lassan át tudod programozni a zárkózottabb éned.

2021. márc. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy amíg tapasztalatlan vagy, még sokat szenvedsz tőle, de az érzékenység nem éppen hátrány...


Jó előre szeretnélek figyelmeztetni, hogy az az út, amin most el akarsz indulni, sok embernek komoly szorongást és mély boldogtalanságot okoz - ahogy, nyílván, az az állapot is, amiben most vagy... Nehéz jó választ adni a kérdésedre...


Számos életvezetési tanácsadó és guru van, aki könyveket ír és előadásokat tart arról, hogy milyen praktikákat lehet alkalmazni a siker, az önbizalom és a népszerűség érdekében - hozzájuk érdemes fordulnod ezekkel a kérdésekkel. Self-help/önfejlesztés -nek nevezik ezt az ágazatot.


Mások arra buzdítanak, fogadd el magad, hallgass az érzéseidre, légy önazonos, stb.


Koránstem vagyok szakértője a témának, én azt javasolnám, tarts egyensúlyt a kettő között.

2021. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!