Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Perselus Piton jó vagy rossz...

Perselus Piton jó vagy rossz ember volt?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 23:52
1 2
 11/20 anonim válasza:
84%
Nekem ezért ő az egyik kedvenc karakterem a Harry Potterből.
2021. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%
Az ki a tököm?
2021. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
2021. márc. 29. 13:04
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
mit mondtál az anyámra??
2021. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%

[link]


Röviden a videó tartalma:

Pozitív:

Megmentette Harryt Mógustól

Bevezette Lilyt a varázsvilágba

Megpróbálta megmenteni a Potteréket (főleg Lilyt)

Az életét kockáztatva kémkedett

Megingathatatlanul szerette Lilyt


Negatív:

Minden értelmes ok nélkül piszkálta Neville-t

Sárvérűnek hívta Lilyt

Elmondta Voldemortnak a jóslatot

Halálba küldte Siriust (na, ezt a részt nem igazán értettem, miért az ő hibája lenne, hogy Sirius meghalt)

Igazságtalanul előítéletes volt Harryvel szemben az apja miatt és folyton gonoszkodott vele


Mindenki eldöntheti, melyek a nyomósabb érvek (:

2021. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően nem Ő áraztotta a feketeséget, hanem az csak körülvette.

Vegyük az életét:

Alkoholista apja verte őt és az anyját is, szegények voltak, kinőtt ruhákban járt.

Egyetlen barátja Lily volt

Már a vinaton elkezdték csúfolni

Lilyvel külön házba kerültek

Mégjobban megvetették az anyagi helyzete, a háza és a kinézete miatt

Elkezdte érdekelni a fekete mágia

Lily egyre többet vokt a szekálóival

Szerelme elkezdett ramdizni Potterrel

Ok nélkül elkezdték csesztetni, megalázták és ezért hirtelen felindulásból sárvérűnek nevezte Lilyt amit már akkor is megbánt

Ezerszer próbált bocsánator kérni

Élete értelmetlen lett, anyja meghalt, szerelme és egyetlen igaz barátja szóba sem áll vele és az ellenségével randizik

Halálfaló lesz

Véletlenül meghallja a jóslat egy részét és elmondja az urának, hogy feljebb kerüljön a ranglétrán, emberszámba vegyék és kevesebbszer kínozzák félholtra

Megtudja, hogy kiről szól a jóslat és térden csúszva könyörög Dumbledore-nak

Meghal szerelme is

Tanítania kell, pedig utálja

Látnia kell minden nap azt a fiút, aki az övé is lehetett volna

A matdekárosokkal kivételezni, a grifendéllel pedig kegyetlennek kell lennie a mardekáros szülők és a többi halálfaló miatt

Kémkednie kell az életét kockáztatva

Folyton zsarolják Lily halála miatt

Senki sem szereti és ezen nem is változtathat

Az egyetlen embert aki úgy ahogy elfogadja meg kell ölni és mégjobban kitaszított lesz

Meg kell védenie az iskolát a halálfalóktól, de nem túl feltűnően

Dumbledore a halálba küldi

Egyedül, hatalmas kínok között hal meg a Szellemszállás poros padlóján és a saját vére tócsájában azzal a tudattal, hogy senki sem szerette és mindent elrontott, sosem bocsájtották meg azt, hogy sárvérűnek hívta Lilyt

Szerelme zöld szemeit látja utoljára majd valószínűleg elájul és otthagyják


Mindent feláldozott azért, hogy egy 15 évesegalázott fiú hirtelen felindulásból kiestett mondatát helyrehozza bámilyen szenvedés árán

2021. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
#15 Siriusos véleményeddel nem értek egyet, hiszen Piton értesítette a Rend tagokat, miután Harry virágnyelven a tudtára adta, hogy bajban van.Továbbá, Voldemort küldte a téves képet Harrynek, hiszen Harry nem volt jó az okklumenciában, nem tudott küzdeni Voldemort ellen.Nem volt Piton egy szent, az tény, de nem felelős Sirius haláláért, max annyi roható fel, hogy piszkálta Siriust, hogy nem csinál semmit, aki emiatt rohant a minisztériumba.
2021. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
96%
7. Volt egy nagyon paraszt nagyon félelmetes tanárom gimnáziumban, aki mindig szivatta az embereket és elérte hogy rettegjenek tőle. Komolyan mondom hogy be voltam fosva az óráin pedig igyekeztem eleget tenni az elvárásainak és tanultam is rendesen. És mégis kedveltem mert tudtam hogy nagyon okos, tájékozott, nagy tudású emberről van szó. Igaz vele lehetett beszélgetni és nem volt hős, de a gúnyolódásai és a mindennapi szorongások ellenére kedveltem, mert sokat tanultam tőle.
2021. aug. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Piton egy nagyon erdekes karakter de szerintem annak ellenere h jó oldalon állt szimplán gonosz volt
2022. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Szerintem Piton története nagyon érdekes de szerintem ilyen köztes ember
2022. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!