Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők, ti mennyire tapasztaljáto...

Nők, ti mennyire tapasztaljátok ezt a hozzáállást női kollégáktól? Hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Én bár férfi vagyok, többször tapasztaltam már sajnos ezt a hozzáállást női kollégáktól (és nem általánosítani akarok). Van pár normális nő ismerősöm, és ők is mondták, hogy szívesebben dolgoznak együtt férfiakkal, mint nőkkel.

Rövidre fogva:

Áskálódás, kibeszélés, a szemembe jópofizik, a hátam mögött meg kibeszél, nem mondja el az őszinte véleményét inkább azt mondja "rendben oké", 2-3 hét múlva meg rámförmed, hogy mégsem volt rendben az adott dolog.


Én mindig őszinte vagyok mindenkivel, de ezt a hozzáállást eddig csak női kollégáktól, munkatársaktól tapasztaltam.

Anyum egyik ismerőse ápolónő, és ő is mondta, hogy sokkal szivesebben dolgozik a kórházban együtt férfiakkal, mert a nők között folyamatos a rivalizálás, egymás "bombázása" úgymond.


Ti mennyire tapasztaljátok/tapasztaltátok ezt?

Női vagy férfi kollégákkal dolgoztok szívesebben együtt?

Ha ilyen történik veletek, hogyan oldjátok meg a szituációt?



2021. márc. 27. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Én ezt férfiaknál is tapasztaltam, nem a nemektől, hanem egyéni jellemtől és konfliktuskezeléstől is függ.

A pandémia az én munkahelyemen jobban előhozta a problémákat, a cég rugalmatlansága is hangsúlyosabbá vált, és több konfliktust eredményezett a stressz.

2021. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Bár én még csak egyetemista vagyok. De ha csoportos feladatot kapunk, akkor inkább férfiakkal vagy esetleg olyan nőkkel dolgozok együtt, akik megmondját az őszinte véleményüket.

Középiskolában rengetegszer megjártam a női "barátaimmal", a suli vége felé lelkileg nem bírtam azt a sok kibeszélést, jó pofizást, átnézést a másikon, ráförmedést, amit láttam és kaptam a társaságban.

Amióta, elkezdtem az egyetemet azt vettem észre magamon, hogy szinte na férfiak társaságát keresem, több a fiú barátom, mint a női barátaim. (nem kell olyanra gondolni, hogy egyikünk többet akar a másiknál, 2 éve vagyunk jó barátok nekik is vannak barátnők vagy éppen csajoznak, nekem is van barátom). A női barátaim közül is először jól megnéztem, hogy ki milyen, mert nem akartam azt átélni újra mint a középsuliban.

2021. márc. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Ez inkább intelligenciától függ, nem nemtől. A buta emberek általában nem tudják, hogy mi miért történik körülöttük a világban, ezért bűnbakokat keresnek, ezáltal kézzel foghatóbbá válik számukra a probléma, és megadja számukra a kontroll illúzióját. De amúgy én is többször tapasztalom ezt a jelenséget nőknél. Azzal a kiegészítéssel, hogy még a szemembe se jópofizik.
2021. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a legjellemtelenebb kollegám egy pasi volt. Még hazudozott is a hátunk mögött a főnöknek, hogy elásson minket.
2021. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nő vagyok és sajnos meg tudlak erősíteni kérdező.

Fú de utálok nőkkel dolgozni, nem tudom elmondani. Aljasak, hazudoznak, rosszindulatúak.


A férfiak között is sok sggfejjel volt dolgom, de ha arányítjuk, akkor nőkkel jobban megjártam.

2021. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
65%
Dettó így érzek mint te, nő vagyok és barátnőim sincsenek, mert meguntam a folyamatos rosszindulatot, irigykedést és kibeszélést. Nem tudom miért, de a nők többsége tényleg ilyen ami fura mert én is nő vagyok és távol áll tőlem az ilyen. A férfiakkal könnyebb, egyenesebbek, egyszerűbbek, nem akarnak a dolgok mögé gondolni túl sokat, és nem olyan pletykásak ÁLTALÁBAN, bennük én is jobban meg tudnék bízni és a közös munkát is jobban kedvelem, ha nem lusta az illető :) Anyukám munkahelyén (kórház) is ugyanez a helyzet, ő is sokszor kivan, amiért kinézik a többiek, csak mert ő nem vevő a pletykára és rosszindulatra, nonszensz. A legszomorúbb, amit életemben tapasztaltam e téren, hogy a középiskolai(!) gyakorlatom során a szállodában a felnőtt(!) szobaasszony, akihez én voltam beosztva, a szemembe folyton jópofizott, dicsért, elvoltunk, a hátam mögött meg a munkámat és engem kritizált és főnökösködött. Mindezt gondolom irigységből, illetve élvezhette, hogy pár hétig ő dirigálhat valakinek és nem neki. Látszott, hogy megkeseredett a munkájától, de szégyen, hogy egy felnőtt ember képes irigykedni egy 17 éves gyerekre, csak mert valószínűleg már akkor jobb élményeim voltak, mint neki egész életében (mindig hangoztatta is, hogy juj de jó nekem, hogy ilyen szakon tanulok és ennyit utaztam a sulinak köszönhetően stb...)
2021. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!