Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mit jelent a szerelem...

Számodra mit jelent a szerelem ? Szerintem a világ egyik legszebb dolga, amit mindenkinek meg kell tapasztalnia.

Figyelt kérdés

Vagyis életében legalább egyszer a szerelem érzését mindenkinek meg kell(ENE) tapasztalnia.


Milyen metaforát, képi ábrázolást tudnál írni a szerelem kifejezésére ? 😊😍



2021. márc. 28. 12:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

A szerelem gyönyörű, de halálosan veszélyes. Akin átmegy, az többnyire megnyomorodva éli utána végig az életét. Szinte soha nem teljesedik be, akkor se, ha kölcsönös. Ez azért van, mert semmi köze az észhez, ennél fogva hatalmas akadályok állnak a két ember között, amit többnyire gyávák lebontani, ráadásul sebezhetővé tesz. Márpedig a szerelem a gyáváké nem lehet soha.

Az nem szerelem, amikor kinézek valakit, felsorakoztatom az észérveket, ami alapján megfelelő társnak tűnik, aztán reménykedem, hogy majd bele tudok egyszer szeretni, a közben kialakult kötődésre pedig ráfogom, hogy az szerelem.

Az igazi szerelem felett nincs hatalmunk, nem kérdezi meg, akarjuk-e érezni és semmi kétség nincs olyankor bennünk arról, hogy szerelmesek vagyunk-e.

Mivel gyávaságból eldobjuk, utána minden kiüresedik. Aki évente másba szerelmes, az nem volt még szerelmes igazán.

Az igazi szerelmet nem kell lebecsülni, ahogy szokták a "bölcsek" mondogatni, hogy felesleges, mert vak, stb. Szerintem nem vak, csak elfogadó. Mindenki kibírhatatlan úgy önmagában, csak a szerelem az, ami miatt könnyebb alkalmazkodni a másikhoz. Azért sem felesleges, mert ha már csillapodott, akkor is megmarad a kötődés, amit létrehozott. Akár évtizedekre is. Ez nem az a kötődés, amit a megszokás hoz létre.

Ezért van az, hogy szerelmi csalódás után az ember nem tud újra szerelmes lenni akár 10 évig se, akkor se, ha közben belemegy megalkuvós kapcsolatokba.

A szerelemnek nincs mindig létjogosultsága. Volna, ha az ember csak azzal alapítana családot, akibe szerelmes. Mivel az egyik fél többnyire nem az, ezért a szerelem sokszor akkor jön, amikor már gyerekek is vannak. Olyankor el kell engedni a szerelmet. Nem vártuk ki, de a gyerekeket nem szabad emiatt feláldozni.

2021. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%
Akkor a házasságok fele miért végződik válással? A házasságok 75%ában miért kírnak félre? Miért lépnek le az apák a gyerek 1 éves kora előtt? Miért akarnak 3as szexet? Miért várják el a nőktől a fájdalmas és gusztustalan análszexet? Miért kúrnak félre ha a feleség a szülés után 1 héttel nem kerül csúcsformába? Miért hagyják el a családjukat házas férfiak olcsó ribikért?
2021. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Mert szerinted a házasságok hány százaléka alapszik kölcsönös szerelmen?

Az egyik fél többnyire megalkuvó, csak ezt nem írják ki a meghívóra.

Azon kívül a legnagyobb szerelmet is tönkre lehet vágni.

2021. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%
Akkor csak igazam van. Az ember azzal van aki épp jutott neki nem azzal akivel akar.
2021. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
A létezés legszebb érzése az egység után.
2021. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem hiszek benne.
2021. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
43%
Soha többé nem akarom átélni! Undorítóan el tud bánni az emberrel, ha olyanba vagy szerelmes, aki csak át akar verni.. Utána meg szenvedek az emlékképektől.. Gyűlölöm ezt az érzést..
2021. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%
Szerintem a szerelem, ha viszonzott, egy gyönyörű dolog is lehet, és nem feltétlenül kell rosszul végződnie. Én hiszek benne. Természetesen nem könnyű megtalálni, de nem lehetetlen.
2021. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Felnőtt férfiként hiszek az igaz szerelemben, még úgy is, hogy fiatal koromban sajnos nem voltak jó tapasztalataim, hiszen én is felkészületlen, illetve felkészítetlen voltam a szerelem megélésére, illetve nem láttam pozitív mintát családi körben. Bizonyos fokig meg tudom érteni azokat, akik kiábrándultak és csalódottak a szerelem vonatkozásában - ettől azonban a szerelem még egy csodálatos és varázslatos dolog, ezt érzem, hiszem, tudom. :) Az igaz szerelemhez az szükséges, hogy valaki megtalálja a "párját", akivel nagyon jól megértik és kölcsönösen szeretik egymást. Az igaz szerelem megéléséhez "tiszta lelkű" és őszinte érzelmű felek kellenek, ha az egyik fél problémás ebból a szempontból, akkor sajnos "bukik a történet"..

Mihez tudnám hasonlítani: összeolvadási vágy a másikkal az egyént meghaladó, nagyobb egység megélése érdekében. :)

2021. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A szerelem nem azt jelenti, hogy azzal fogod leélni az életed. Az esetek 99 százalékában 3 hónap - 2 évig tart a szerelem. Miután eldölt, akkor döl el hogy mi lesz a kapcsolat sorsa. S itt már jóval több tényező közrejátszik mint a szerelmes időszak alatt.
2021. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!