Kezdőoldal » Utazás » Európa » Varsó, Belgrád, Bukarest,...

Varsó, Belgrád, Bukarest, melyik a legszebb ezek közül?

Figyelt kérdés
csak ki szeretnénk utazni valamelyik városba szétnézni ( vonattal) és ezekre esett a választás ( személyes tapasztalat is sokat segítene)

2015. jan. 5. 02:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezek közül csak Belgrádban jártam, de nem ajánlom. Elvileg nagyobb és magasabb népességű, mint Budapest, gyakorlatilag Budapesthez képest nagyon vidékies, alig vannak látnivalók. Van pár lerobbant régi utca, meg a vár (Kalemegdan) azt pedig körbeölelik hatalmas paneldzsungelek. A tömegközlekedés is furán van megoldva egy ekkora városhoz képest. Metró nincs, a 80-as évek haldokló gazdasága, aztán a 90-es évek háborúi nem tették lehetővé, hogy akár is kezdjék. Van pár villamos meg trolivonal, külsőbb részekre busz jár.


Hirtelen két látványosságot tudok felsorolni, a Kalemegdant és Titó Mauzóleumát. Valahogy úgy éreztem magam Belgrádban, mint Észak-Koreában.



Varsó és Bukarest is hasonló paneldzsungelek, Varsóban ott a Kultúra és Tudományok Palotája meg valami templomok az óvárosban, Bukarestben meg a Ceausescu palotája, az óváros szűk utcái, a Herastrau Park meg a Román Paraszt Múzeuma, más nem jut eszembe.

2015. jan. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Oda menj ahová szeretnél :) Én Belgrádot ajánlom és Varsót;nyilván attól hogy sok régi épületet lebontottak azért látnivaló akad bőven..
2015. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bukarest ronda.
2015. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Átutazóban voltam Belgrádban (kocsival hosszában keresztül a városon kétszer), nem tudom milyen lehet a belváros/történelmi rész - nem találkoztam vele-, nekem nem tetszett. Hatalmas nagy társasházak (20. századi)/panelek amerre a szem ellát. A Duna-part engem a szegedi Tisza-partra emlékeztet.
2015. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a három város közül melyik a szebb, de ha még nem voltál Prágában, oda menjél, az gyönyörű, és nagyon szép Kassa is. Persze csak az óvárosi része.
2015. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek közül talán Varsó a legszebb, de az se annyira szép. Ha valóban szép várost szeretnél látni, akkor szerintem (is) Prágába menj el. Ott nemcsak paneltelepek vannak, hanem szép, monarchiabeli épületekkel teli utcák és terek is.
2015. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ezek pont nem olyan szépek,de Varsó legalább kultúráltabb és van egy kisebb óvárosa amit szinte a semmiből építettek újjá,mivel a németek lerombolták jóformán.De nem mondod meg,hogy szinte újak.


Belgrád jellegtelen és koszos,nekem nem tetszett, végig azon gondolkoztam,hogy Budapest egy igazi világváros hozzá képest.


Bukarest a leggyengébb a három közül,se a fekvése, se az építészete nem érdekes.Számomra felejtős és a sok szipustól és kutyától már rosszul voltam a második nap végére.


Én Varsót mondom,de közelebb van Krakkó ami a második legnagyobb lengyel város és nagyon szép! :)

2015. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!