Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hülye vagyok, ha tényeket...

Hülye vagyok, ha tényeket véleményként kezelek?

Figyelt kérdés

Tehát ilyenre gondolok egy eltúlzott példával: nem fogadom el, hogy 2+2 az 4. Nekem jobban tetszik mondjuk az 5, és bántja a lelkem ha valaki zat mondja rá, hogy 4. Tudom, hogy 4, de megakarom változtatni.

Valóéletbeli példával élve, nem fogadom el, hogy dolgoznom kell azért, hgoy éljek. Konkrétan követelem, hogy a sült galamb a semmiből előteremjen. És nem fogadom el, ha nincs ott csettintésre az oroom előtt úgy, hogy semmit nem dogloztam érte.

Vagy például kompetetív játékokban. Követelem, hogy mindig nyerjek, nem fogadom el, ha vesztek. Szuicid hajlamaim lesznek ha vesztek. Nem tudok semmit sem elfgoadni. Mennyire vagyok egy idióta ember?



2021. márc. 29. 23:06
A kérdező szavazást indított:
Súlyosan idióta
Kicsit bolond, de semmi komoly
Normális
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök idióta vagy. Ha mindenki így gondolkodna, akkor senki nem dolgozna. Ha senki nem dolgozna, akkor ki sütné meg a galambot? Oké, ne fogadd el. Akkor szépen éhen halsz.
2021. márc. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bárcsak meghalnék. Csak ezek a hülye életösztönök...

Én nem erre a világra vagyok való, nem olyan világban akarok élni, aminek 99.9999999999%-a szenvedés és csak 0,0000000001% mondhatni oké kategória (boldogság mint olyan számomra nem létezik). Nem tudom elfogadni, hogy az ember ember és az élet élet. 21 évem alatt nem tudtam elfogadni semmit.

2021. márc. 29. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

:D Eléggé hasonlítunk. Nézd, én nem tartom magamat idiótának, és az sem zavar túlzottan, ha valaki annak tart. Majd egyszer jön egy hozzám hasonló "idióta", aki elfogad így, amilyen vagyok.


Amúgy a kritikus gondolkodás és a lázadás még mindig EZERSZER jobb, mint gondolkodás és mérlegelés nélkül elfogadni mindent úgy és olyannak, ahogy van.

2021. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, az idióta is egy vélemény és nem tény. Gipsz Jakab szerint idióta vagyok de Juliska szerint nem. Szóval ja, egy semmitmondó vélemény igazából, csak érdekel hogy ki van ellenem ebben a kérdésben.

Igen, jó dolog lázadni. Csak én már minden ellen lázadok. Ha pl nem tetszene, hogy lélegzik a ember, nem fogadnám el a lélegzést és minden lélegzetvétel után sírnék pl. Vagy bántanám magam. Már kb ebben a cipőben vagyok.

2021. márc. 29. 23:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Martin?
2021. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy idióta, Kérdező. Éretlen vagy, és nem vagy elég kreatív problémammegoldó. Némi narcisztikus egosérülésed is van. De nyugi, egy megfelelően felkészült és türelmes pszichológus tud segíteni. Érdemes lenne kezelésre járnod, márcsak az életminőséged javítása érdekében is.
2021. márc. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Szánalmas, a legtöbb ember 5 évesen volt ennyire buta szinten. Ne áltasd magad, nem lázadó vagy, akkor tennél valamit, nem, te csak öntelt és hisztis vagy. Mint a kisgyerek, aki a földhöz veri magát, ha az anyja nem veszi neki cukrot.
2021. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Önámító vagy és álomvilágban érsz. Sérült gondolkodásod igazi következményét még nem érzékelted, de majd eljön az idő, és akkor az segít megváltoztatni. Ha nem, akkor marad a kínlódás, mert ezzel nem neked áll a világ. Lehet keresni a kiskapukat, de nem ilyen szélsőséges módon. Így csak rosszabb lesz. Húzd meg, ereszd meg. Ha teszel bele egy kis munkát a dolgokat, akkor majd lehet lazázni. Ha semmit se teszel bele, akkor később sokkal többet kell majd, mintha most kicsit beletennél.
2021. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az almát almának hívjuk, a négyest négyesnek. Ha nem állítanánk fel mindenki által elfogadott jelrendszereket és mindenki a hasára csapva jelölhetné a számokat és kedve szerint cserélgethetné azok sorrendjét, nem fejlődhetett volna olyan hatékonyan a tudomány, vagy nem is fejlődött volna.


A másodfokú képlet megalkotójának csak jóval halála után vették elő az irományait és jöttek rá mekkora zseni volt. Ha saját jelrendszert használt volna, halála után sem ismerték volna el munkásságát.


Nagy Fermat-tételnek is érdekes története van. Ugyanis kitalálója egy könyv margójára írta le sejtését még a 17. században, de a bizonyítás sajnos már nem fért ki. 1995-ben sikerült bebizonyítani. :D


Nagy kavar lenne a világban, ha nem lennének általánosan elfogadott szabályok, axiómák. Melyek megléte mellett is pont elég szabadságod marad.



"Nem tudok semmit sem elfgoadni."

A legtöbb ember pedig igen és a többség akarata győz. :)

Jobb és szebb világot én is el tudnék képzelni csak azt nem, hogyan lenne működőképes. Vagyis nincs semmi ötletem, hogy jobbá tegyem a világot.

Mondjuk ilyen tekintetben a nézeteiden is sok minden múlik. A saját maga világát mindenki jobbá tudja tenni, melynek hatására szebbnek képes látni az egész világot is. Így valahol mindenki szebbé tudja tenni a világot a saját szemszögéből. Szerintem neked is ezen kellene dolgoznod.

Akár pszichológussal, aki helyreráz.



Na én megyek aludni, mert már megint hajnali három van, hogy rohadna meg.

:(

2021. ápr. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!