Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Megmondó emberek"! Miért nem...

"Megmondó emberek"! Miért nem lehet a kérdésre válaszolni?

Figyelt kérdés

Miért van az - nem csak gyakorin, hanem az éltben -, hogy rengeteg ember közlési kényszert érez, hogy egy szimpla kérdésre ne csak egy választ adjon, hanem elmondjon alfától omegáig mindent...?!

Egy fiktív példa, hogy értsétek.

Felteszek egy kérdés, hogy hogy kell rántott csirkemellet csinálni?

Erre jön 10 válasz amiből 8 olyan, hogy:

- Ne egyél húst! A húsfogyasztás a globális felmelegedés fő okozója.

- Még egy ilyen egyszerű kaját sem tudsz csinálni? Húzd le magad a wc-n.

- Persze, biztos panelban laksz, nyugodtan büdösíts a szaros olajoddal a szomszédaidnak, proli köcsög!

- Nem csirkemellből, hanem kajarból a legjobb a rántotthús.


És sorolhatnám. Ez miért jó? Nem ez volt a kérdés. Elhiszem, hogy van véleményed, de nem kérdezte senki. És itt most nem arról van szó, hogy ne mondd el az adott témában a véleményed, de csak akkor, ha releváns. Például a fenti kérdés analógiáján haladva vesszünk össze azon, hogy étolajban, vagy kókuszzsírban süssük-e, vagy liszt-tojás-prézli, vagy utána kell-e még egy kör tojás + prézli. Vagy le kell-e rázni a felesleget róla, vagy inkább belenyomkodni. Szóval vitázni kell, véleménykülönbséget tenni szintén kell, de miért nem lehet úgy, hogy az releváns legyen?

Lehet, hogy én vagyok szociopata, de 28 éves koromra eljutottam oda, hogy az emberek 80%-át kilőném a holdra.



2019. jan. 9. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligencia hiányából adódik.
2019. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
A szélessávú internet terjedésével együtt jár az össznépi IQ csökkenés, csak ezt a brit tudósok nem hajlandók elismerni.
2019. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Régen mikor az internet kezdetleges volt a társalomban/itthon! sokkal megértőbb, segítőkészseb voltak egymáshoz, ma már ez a jelenség nem észre vehető csak elvétve, mostanában a széthúzás és a letaposás megy mindenütt!
2019. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam amit írtál, és igazán jót nevettem. Tudod miért? Mert tényleg úgy van ahogy írod! Bámulatos, hogy egy egyszerű kérdésnél milyen válaszok jönnek.

Egyébként a nővérem is ezen szokott kiakadni, hogy miért nem a feltett kérdésre válaszolnak. Szerinte csak az ostobák nem képesek a kérdésre jól válaszolni. De néha nővéremmel jól szoktunk szórakozni ( 30 évesek elmúltunk már..) Nővérem feltesz egy kérdést a facen:

- Szerintetek savanyú a citrom?

Egyszerű 1 szavas válasz is elég lenne.. De ami válaszok jöttek..hát nevetünk rendesen. A végén már azt is leírja valaki, hogy azért sárga mert az Orbán kormány manipulált vele.. meg megy az anyázás rendesen..) Komolyan.. képesek egy sima kérdésnél ölre menni..Ez az internet hátránya. Nem állsz szemtől szembe az emberekkel, így nagy a szájuk..

2019. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Ez ilyen beszélgetö hely. Ugyanugy ahogy te is feltehetsz bármilyen hülye kérdést, ugyanugy elmondják a kérdéssel kapcsolatos gondolataikat. Szoval te se akarj itélkezni a vélemények fölött!!!!!!!!!
2019. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös. Tévedés, ez nem egy beszélgetőhely. Arra ott vannak a fórumok bárhol, témában relevánsan szedve. Ez itt egy kérdezz-felelek platform. De most nem csak az online életről van szó, ahogy a legelső mondatomban is írtam. Nyilván face to face kevesebb ilyen szitu van, meg azért az ember igyekszik megválogatni azt, hogy kikkel veszi magát körbe, de azért így is bele lehet futni kollégákba, távoli rokonokba akiktől az ember a haját tépi.
2019. jan. 9. 16:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy kérdezz-felelek platform, de sokszor átmegy már fórumba. Van olyan kérdés, ahol nagyon jófejek tudnak lenni egymással, ahogy elbeszélgetnek, és olyan is, ahol pont nem.


Tessék, én sem a kérdésre válaszoltam :D

2019. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az emberek szeretik elmondani a véleményüket. Hiába, egy ilyen ostoba faj vagyunk, a beszéd feltalálása pedig nem tett jót nekünk.
2019. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem hogy lehet az ezüstöt megolvasztani erre jött 10 kötekedős választ hogy "honnan van biztos loptam"


tessék itt van, akit érdekelne:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

2019. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kint havazik. Brrr.... Öltözzetek fel jól. 😄


A kérdésedre is válaszolok. Nem lehet, hogy ezzel csak segít neked? Nem feltétlenül kell rossz szándékot látni mögötte. Lehet most olvasott valamit az adott kérdéseddel kapcsolatban és mivel neki újdonság volt, így megosztja veled is, hátha nem hallottál róla.


Régen csak úgy válaszoltak volna, ahogy írtad. Mert más információkat nem tudtak róla.

"Például a fenti kérdés analógiáján haladva vesszünk össze azon, hogy étolajban, vagy kókuszzsírban süssük-e, vagy liszt-tojás-prézli, vagy utána kell-e még egy kör tojás + prézli. Vagy le kell-e rázni a felesleget róla, vagy inkább belenyomkodni. "

2019. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!