Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám anyukámat lebeszél...

Hogy tudnám anyukámat lebeszélni arról,hogy ne vegyen ilyen felesleges étrend kiegészítő porokat,kapszulákat?

Figyelt kérdés

Anyukám sajnos eléggé túlsúlyos és nehezen megy neki a fogyás. Sokszor ilyen fogyásos kapszulákkal próbálkozik,vagy turbó diétával.

Valahogy rá kéne vennem,hogy inkább egy táplálkozási tanácsadóval beszéljen,egyszer fel is vetettem a témát,csak aztán nem lett belőle semmi,mert mindig úgy volt,hogy majd,meghogy gyűjtünk rá..

Mondtam azt is,hogy a legfontosabb a kalória bevitel számolása lenne,de nem tetszett neki,mert azt mondta nem akar számolgatni minden egyes ételt. Valószínüleg a neten olvas rengeteg ilyen b@darságot a fogyásról. De mégis a legjobb lenne egy hozzáértőtől étrendet kérni nem?


2021. márc. 30. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogyi porok, kapszulák valóban a legnagyobb marhaságok, amit tehet. A szakemberek között is nagyon sok a kontár sajnos, szóval drága és még lutri is a dolog. Kalóriát sem kell számolni, hanem egészségesen kell enni. Ki kell iktatni a feldolgozott ételeket, fehér lisztet, cukrot, junk foodot, olajat. Kevés állati eredetű étel, minél több zöldség, gyümölcs, tk gabona. Ez a legtöbb embernél elég szokott lenni, ha tényleg rendesen betartja.
2021. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az lenne a legjobb. De szinte semmi esély rá. Nem véletlenül élnek meg a "csodaszer" gyártók. Az emberek jelentős része arra is lusta, hogy legalább mozogjon kicsit, ha a mértéktelen és céltalan zabálást nem tudja visszaszorítani. Inkább elköltenek egy csomó pénz semmitérő "irodalmi adatokkal igazolt" termékekre.
2021. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Igen,ezeket használja,érdemes lenne megszüntetni. Meg ugye mondom neki a mozgás is sokat számít,most legalább rávette magát egy kis sportra.
2021. márc. 30. 10:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez olyan, mintha egy drogosnak próbálnád elmagyarazni, hogy az nem jó.

Ha ő nem akarja, nem fog menni

2021. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az anyákat lebeszélni dolgok vásárlásáról nagyon nehéz, szinte lehetetlen. egyetlen egy érv hat náluk, ha arról beszélsz, milyen rákkeltő anyagok vannak bennük (ha van ha nincs)
2021. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Kérdezd meg tőle, hogy akarja-e látni az unokája eskövőjét. Ha igen, akkor életmódot kell változtatnia, különben nem fogja megélni.
2021. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy dietetikusnál töltött tanácsadás, akár étrend összeállítással kb. annyiból kijön, mint egy drágább csodaszer. A szomorú az, hogy mindenki gyors eredményt akar anélkül, hogy kilépne a komfort zónájából, vagyis változtatna a szokásain.

Én sem vagyok szent, hízékony típussal áldott meg a sors. Próbáltam sokféle diétát, köztük a turbót is. Egy hét alatt ugyan súlyban már volt változás, de zsíros lett a bőröm, pattanásos lett a szép tiszta arcom és a vállaim, a hajam is extrán zsírosodni kezdett és kikészült az emésztésem, ment a hasam. Szerintem ez minden, csak nem normális eszköz a cél elérése érdekében. Lehet, hogy az alakommal elégedettebb lehettem, de kijött számtalan más olyan tulajdonság, ami miatt nem éreztem jól magam a bőrömben. Akkor megéri?

Őszintén szólva ami nekem segít, az a fix kalória tartalmú ebéd, amit legegyszerűbben úgy tudok elérni, hogy rendelek. Nekem az ebéd a legfőbb étkezés, ahol ez az arány nagyon elment. Illetve nem péksütizek reggelire, sem vacsorára. Nem tartozik a mindennapi étrendembe a kenyér és 3-4 órával lefekvés előtt már nem eszek. A shakek helyett, ha édességre vágyom, akkor megiszok egy banán turmixot és ennyi. Így sikerült elérni, hogy mértékkel bármit megehetek, mégis tudom tartani a súlyom. Valahogy anyukádnál is ilyesmit kellene elérni. Segíts neki. Mozogj vele, egyél vele ha van rá lehetőség, hogy legyen támogatása akár távolról is. Többen mindig könnyebb.

2021. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Változtasson az étrendjén és szűzteázzon. Nekem is bejött.

Ha nem változtat az étrendjén vehet akármilyen drága cuccot, semmi se fog hatni. Neki is tennie kell a célért...

2021. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Igen,egy ideje el is kezdtem vele kocogni menni. Meg mondtam neki csináljon tornákat amik fent vannak youtube-on,néha csinálja is ha van ideje vagy moticációja hozzá. Mondta,hogy izzad meg lefárasztja,akkor rossz nem lehet.

Tervezem,hogy megveszek egy csomagot a neten,ahol egy vacsora áráért étrendet küldenének neki,receptekkel,bevásárlólistával.

Ő meg annyit megtatt azóta,hogy ha lemegy a vírus,akkor elmegy kivizsgáltatásra,hogy nincs-e valami betegsége ami miatt nem megy a fogyás.

2021. márc. 30. 12:38
 10/12 Metionin ***** válasza:
Kb. sehogy, én vagy 5 évig mondogattam anyámnak hogy mozogni kell meg diétázni, a csodatea, csodapor, csodakapszula nem fogyaszt a pénztárcán kívül semmit. Persze nem hallgatott rám, idővel maga is rájött hogy semmi értelme és nem vett többé ilyesmiket. Viszont nem is tett mást a fogyásért, kövér maradt. Sok embernek fogalma sincs ilyen alap dolgokról, csak sírnak hogy jaj fogyni kéne de amikor megtudják hogy az munka, akkor jaj inkább nem. Pl. amikor mondtam anyámnak hogy csináljon pl. guggolást, ő közölte hogy sokat guggol a munkahelyén és mégsem fogy, nagyjából egy óra alatt magyaráztam el neki hogy az hogy ő guggoló pózban van, nem mozgás, megmutattam hogy mi a guggolás mint gyakorlat és kiakadt hogy ez nehéz,ő biztos nem fogja csinálni. Karral ugyanez, sírás hogy nem mer felvenni ujjatlant mert hájas a karja, mutatom hogy mit lehetne vele kezdeni, reakció azonnal hogy áá ez nehéz, dehogy fog ő mozogni. Hát oké.
2021. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!