Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi irreálisan...

Miért van ennyi irreálisan sok rossz dolog, szenvedés az életben és miért van ennyi gonosz ember ?

Figyelt kérdés

Hol ebben a logika ? Abszurditás az egész úgy, ahogy van. Jóval több rossz dolog van, mint jó.


Ha az ember eldönthette volna, hogy meg szeretne-e születni és látja előre a sok szenvedést, hogy mennyi rosszindulatú ember van itt a Földön, nagy részük nemet mondott volna erre a moslékra, trágyára, amit Életnek neveznek.



2021. márc. 31. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy látszólag nem válasz a kérdésre, de szerintem ez pl. önmagában is már egy pozitív dolog, hogyha valaki ilyen kérdéseket tesz fel... Mármint nem feltétlenül az, hogy mondjuk itt ezen a platformon, hanem hogy egyáltalán ez a kérdéskör megfogalmazódik valakiben.

És de, abszurdditás...amennyiben önmagában ennyi lenne, ami így a felszínen látszik.

Azért jó az abszurditásra és értelmetlenségre való ráeszmélés, mert benne rejlik a lehetőség, hogy az emberbe ültetetett tudat alatt is meglevő, kiirthatatlan reménység a jóra arra ösztönözze, hogy mégis keresni kezdje az értelmet az értelmetlenségben és a igazságot.

2021. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább azon szoktam elmerengeni, hogy miért ilyen érzékeny az ember, ha egyszer ennyire szenved tőle. Mert ha belegondolsz, az élet az, ami adott. Az, hogy az élet életet emészt fel, hogy vadásznod kell, hogy túlélhess, vagy félned kell a ragadozóktól, vagy mindkettő. Hogy minden faj túl akar élni a másik kárára, és ezért kegyetlenek egymással. A természet az ilyen. Mi miért lettünk ennyire érzékenyek? Végülis könnyebb életünk lenne, ha a természethez hasonlóan mi is fasiszták lennénk.
2021. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2: Mert elegem van a harcból, elegem van a küzdelmekből, a kapitalista fogyasztói társadalomból, hogy mindenért meg kell küzdeni. Hogy szócsatát kell vívni idióta emberekkel, elegem van a sértegető, lekezelő, alázó emberekből. Végre BÉKÉBEN ÉS NYUGALOMBAN szeretnék élni, de ebben a modern világban, ilyen emberek között ez nem lehetséges.
2021. márc. 31. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:
3. De, lehetséges. Nem muszáj szócsatákat vívnod, ha nem akarsz. Fogadd el, ha valaki idióta, és lépj tovább. Te mondd ki hangosan azt, hogy mit vársz el másoktól, és ha annak nem felelnek meg, nem kell több időt pazarolni rájuk, vagy majd csak vége lesz. Kérdem én tőled, az ember miért ne láthatná előre a jó dolgokat, a rosszak helyett? Mert egyikből sincs több a másiknál, pont egyensúlyban vannak, kérdés az, hogy mit tartunk jónak vagy rossznak.
2021. ápr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért utálom a világot, mert minden csak a szexről szól.
2021. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!