Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kerülhet valaki olyan helyzetb...

Kerülhet valaki olyan helyzetbe, amikor már csak az öngyilkosság lehet megoldás ? Én ezt érzem.

Figyelt kérdés

Már a napokban, hetekben is gondolkodtam ezen, de most friss élmény hatására nagyon felerősödött bennem.


Az évek sok sérelme, kudarcai, bántásai most gyűltek össze, egy mai rossz élmény pedig most hatványozta ezt.


Nagyon közel állok hozzá, ha tényleg nincs más kiút, akkor tényleg megölöm magam, aktív eutanáziával, beadatok valami szurit magamnak és véget vetek ennek a szenvedésnek.



2021. márc. 30. 14:17
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
52 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%
Attól függ, mit szeretnél megoldani.
2021. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Egyszerűen véget akarok vetni ennek a szenvedésnek. Ettők még a halál is 100-szor jobb.
2021. márc. 30. 14:19
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Van az a helyzet. Például: elkap a háborús ellenség téged, kémet. Információt akarnak kiszedni belőled, megkínoznának, és utána megölnének. Na a kínzás kezdetekor szerintem elfogadható, ha a kém lenyeli a ciánkapszulát.


Ilyen extrém helyzetekben, én nem ítélem el az öngyilkosságot.

2021. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
Ne felejsd el hogy ha most minden rossz is, lesz jobb, persze ilyenkor nehez elhinni de az ido minden sebet begyogyit.
2021. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ez a sorsom, már beletörődtem. Öngyilkosság, vagy élethosszig tartó száműzetésbe vonulok, mert csupán ez a 2 ajtó maradt nyitva számomra, amin bemehetek.
2021. márc. 30. 14:35
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

Könnyű megoldásnak tűnik, de hidd el, hogy miután megcsinálod nagyon de nagyon keservesen meg fogod bánni. Tudom ezt ha sokan olvassák hülyének néznek kb... de a létezés sokkal komplexebb mint azt az ember, a primitív agyával fel tudná fogni.

Az összes szenvedést, sőt... annak a hatványozott változatát viszed majd magaddal a túlvilágra. Ott is fogsz szenvedni, csak sokkal jobban.

Inkább itt és most old meg a problémáidat, mert egyik sem hiábavaló, és egyik sem megoldhatatlan.


Egyik 17 éves ismerősöm a napokban lett öngyilkos... hát a szívem össze szorul ha bele gondolok hány és hány ember napjait keserítette meg azzal, hogy megfosztotta őket a fizikai jelenlététől... a testvérei imádták őt... és sokan mások.

2021. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nálam ez egy komplex dolog és nagyon régóta tart. Nem hiszem, hogy rosszabb lesz, ettől semmi nem lehet rosszabb. Enni, inni, kb ennyit ér az életem, de a traumák plusz kudarcok nem arra ösztökélnek egyáltalán, hogy érdemes folytatni ezt az életet.


Mindenki gyűlöl, megvet, megaláz, kiröhög engem és semmi boldogságom nincs. Nem tinihiszti, szerintem elég komplex történet és régóta érlelődik bennem. Ha elérem a gödör legmélyét, nem leszek gyáva megölni magam, lehetőleg fájdalommentesen és gyorsan.

2021. márc. 30. 14:39
 8/29 A kérdező kommentje:
Legjobb lenne mindent és mindenkit hátrahagynom magam mögött. Minden, ami ehhez az élethez köt, csak leterhel már engem, nyomja a vállam. Mindentől és mindenkitől meg kell szabadulnom, végső esetben akár saját magamtól is..
2021. márc. 30. 14:43
 9/29 anonim ***** válasza:
63%

Rokonom lett öngyilkos ősszel. Teljesen tönkrement a család. Igen neki könnyebb így,nekünk viszont feldolgozhatatlan.

Egy betegséget, balesetet jobban elfogad az ember.

2021. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%
Te döntésed, de senki nem azért született hogy élete végéig szenvedjen... SENKI.
2021. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!