Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozza azt, hogy egy...

Mi okozza azt, hogy egy fiatal személy állandóan csak a múltján rágódik és nem érdekli sem a jelen, sem a jövő?

Figyelt kérdés

Úgy érzi, hogy régen minden jobb volt és se nem tud, se nem akar tovább lépni, mert semminek nem látja semmi értelmét.

Milyen következményei lehetnek annak, ha valaki egy életen át nem csinál semmi mást, csak a múltján gondolkozik és lehetetlen dolgokról álmodozik?

És mi okozhatja ezt?



2021. ápr. 1. 13:19
A kérdező szavazást indított:
Baj, hogy így gondolkozik, én nem így gondolkozok.
Én is így gondolkozok, pedig ez nagy baj.
Nem baj, hogy így gondolkozik, én is így állok hozzá.
Én nem így gondolkozok, de ha neki így jó, nem baj szerintem.
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Én is ilyen vagyok. A múlt egyszerűen jobb volt. Az életem nem úgy alakult, ahogy akartam. Hiányzik a régi környezet, a régi társaság, a régi barárok, a régi emberek, akik már nem lehetnek velünk.. A régi, gondtalan élet

Plusz az emberek belefásultak ebbe a covid időszakba, szerintem az emberek többségének hiányzik 2019 és az az elötti időszak

2021. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha így gondolkoznék akkor úgy gondolom nem lenne tartalma vagy értelme az életemnek. Minek legyek itt, ha nem tudom élvezi a jelent és várni a jövőt?Egész biztosan szakemberre bíznám magam, másban már megtettem és megérte a befektetett munka.
2021. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem az első kérdésedet... mármint, megválaszoltad te magad... Gondolom, nem kell, hogy azt válaszoljam: nem motiválják azok a lehetőségek, amiket maga előtt lát.


Ami a másodikat illeti: nem igazán lesz semmilyen következménye; meghalsz, ahogy mindenki. Talán a mennybe kerülsz. Talán nem.


Van, aki úgy gondoljam, érdemes arra törekedni, hogy ezt az életet mégis csak tartalmasan töltsük el. Ha úgy érzed, fontold meg ezt a tanácsot...


Visszakanyarodva még az elsőhöz: akár meg is próbálhatsz keresni magadnak egy másik életutat, talán valami teljesen mást kipróbálni, vagy valami olyat, ami hajaz arra, amit régem szerettél.


Rosszul értelmezem a kérdésedet esetleg? Valami mást szerettél volna feltenni?

2021. ápr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Példakép, mentor hiánya. Olyasvalaki akinek az életét, eredményeit stb. nézve inspirálva lennél. Aki nem a szavaival hanem a tetteivel, az életével elvonná a figyelmedet a múltról és a jelenben mutatná az utat egy élhetőbb jövő felé. Az ilyen ember manapság ritka mint a fehér holló.

Vagy

2. Egy kellően kemény csapás hiánya az életben. És ezt nem úgy értem hogy azt kívánom bárcsak megtörténne másokkal, csak vannak emberek akik ilyenkor döbbennek rá teljesen váratlanul hogy több van bennük mint hitték volna. Nehéz megmondani kinek járható út ez mert ugyanarra a nehézségre egyesek jól reagálnak és összekapják magukat a környezetük legnagyobb meglepetésére míg mások még inkább összeomlanak.

2021. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!