Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy személy, aki a neten...

Van egy személy, aki a neten keresztül állandóan zaklat, az ip címem is megszerezte, emellett tudja, hogy hol lakok és kezd elegem lenni belőle. Meglehet az ip címet változtatni, vagy valahogy elintézni, hogy többé ne találhasson rám?

Figyelt kérdés
Valaki, aki ért az ilyenhez... Meg egyáltalán hogy a nyűgbe lehet az ip címet megszerezni?

2017. febr. 10. 18:36
 1/7 Donald J. Trump ***** válasza:
46%

Ma már a szolgáltatóknál dinamikusan változik az IP-címed 1/4/24 óránként. Ha valaki zaklat és azt mondja, hogy megszerezte az IP-d simán csak blöfföl, mert szívatni akar.

Ennek ellenére a zaklatás komoly büntetőjogi kategória, ma már a rendőrség is komolyan veszi (na jó...kicsit komolyabban, mint pár éve). Nyugodtan jelentsd fel az illetőt a helyi rendőrkapitányságon, s csatold az üzeneteit.

2017. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

és akkor mi van, ha tudja? Semmi. Ha valami illegálisat csinál, simán fel lehet jelenteni, de még az is simán benne volt, hogy a szolgáltatód ezt hamarabb észreveszi, mint te.

Attól, mert valaki tudja a lakcímedet -ami tök legális-, még nem fog betörni. Kicsit túlparázod ezt a történetet.

2017. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.

Nem egészen parázom túl, már majd' fél éve tart ez. Nem is igazán az a legrosszabb, hogy zaklat, bár azért szar, mert nyugodtan se tudok néha egész nap lenni, de már miatta kb minden ismerősöm elfordult tőlem. Eléggé idegesítő a dolog...

A feljelentéses dologgal kapcsolatban meg nem hiszem, hogy sikerülne, mert a fiókjaimat is feltörögette és hagy ne ragozzam tovább, sejthető a többi.


1. Akkor ha nem az ip cím alapján talál meg mindig mindenhol, akkor mi alapján? Legyen az facebook pl, vagy akármi más. De akkor az ip cím változás az megnyugtatott... Már féltem, hogy akkor az egész netet meg mindent cseszhetek. :D

2017. febr. 10. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez bűncselekmény a javából, buta vagy hogy még nem tettél feljelentést.
2017. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Donald J. Trump ***** válasza:
E-mail cím, felhasználónév, a saját arcképed. Különösen a fiatalok szemetelik tele a netet saját személyes adataikkal - ahol megadsz valamit, ott gyakran teljesen nyílvánosan elérhető lesz az az információ.
2017. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Az adataimat, a kepemet pont ezert ezelott se tettem kozze semmikor. Nem szennyezem onnon adataimmal a netet, ennyire hulye nem vagyok. Apropo, billentyuleuteses hack is lehet a ludas, nem? Regebben ettol a szemelytop fogadtam kulonbozo fajlokat pl netes jatekkal kapcsolatban. Akkor nem ismertem még ki... De a lenyeg, hogy megeshet ez is, nem? Es ha mondjuk igen, gep ujratelepites segit?

(Vissza az adatokhoz: nem magyar neven vagyok online fb-n, de az ismerosok se olyanok, akikhez kozom lenne, ergo azok alapjan se lelhet meg.

2017. febr. 10. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, egy gépujratelepítést mindenképp csinálj.
2017. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!