Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a fajta gondolkodásmód...

Ez a fajta gondolkodásmód mennyire torz? (Fogalmam sincs mért lettem ilyen, ja és hosszú lett :D)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy magyarázzam el, nem bonyolult, csak rossz fogalamzó vagyok.

Valami olyasmi, hogy tudom, hogy valami miért helytelen, és logikusnak is látom, de érzelmileg valahogy nem érzem. Mondok egy példát, nem tudom ti mit éreztek, amikor mondjuk egy gyilkosra gondoltok. Mert én bennem ilyenkor annyi történik, hogy az adott illető nem tartotta be a társadalom szabályait. De nem érzem rossznak a tettét. Azt tudom, hogy amit tett nem elfogadott, és értem, hogy miért, de nem érzelmi alapon. Mintha elvesztettem volna a jó/rossz érzetem.

Valószínűleg azért van, mert eléggé tárgyszerűen látom az emberi létet. Nem csak másokra gondolok, hanem magamra is. Az egész életet egy információhalmahként fogom fel. Mintha egy külső szemlélő lennék, mintha egy olyan versenyt néznél, ahol nem szurkolsz senkinek. Vannak érzelmeim, de nem meg, hanem átélem őket. Ha például szomorú vagyok, akkor úgy élem meg, hogy az xy húshalmaz, aki pont én vagyok, éppen szomorú, információ tárolva. De a szomorúság nem tudatosul úgy, mint szenvedés. Csak egy érzelem, ami éppen megtörténik bennem. Valami ilyesmi. Kicsit talán viccesen hangzik, de erről van szó. Szóval magamat is tárgyszerűen kezelem, sőt valószínűleg azért látok másokat is hasonlóan, mert magam így látom.

Remélem értitek, hogy mire gondolok. Talán nem fogom fel a létezését, az emberi létet, vagy nem tudom. De valahogy félig mindig egy külső szemlélő vagyok, és nem értem meg rendesen az intenzív érzelmek, és az emberi ösztön fogalmát, pedig én is ezek alapján működök.



2021. ápr. 2. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Nincs benne semmi torz
Picit fura, de még elfogadható
Szerintem ez így már nem oké
Nagyon torz
13 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Pszichopata vagy.
2021. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A pszichopaták tudnak szomorúak lenni? Azt hittem, nem képesek rá.
2021. ápr. 2. 14:58
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Máshogy gondolkozok, sokkal tárgyiasabb vagyok. Ezért nem nagyon tudnak elragadni az érzelmek sem.

De ez nem azt jelenti, hogy soha nem sírtam volna vagy ne nevettem volna szívből. Egyszerűen ezzel könnyítem meg a dolgomat.

Viszont azt észre vettem, hogy pont emiatt teljes mértékben le tudom vezetni másoknak, hogy mit miért hogy érzek. Például, ha mást bánt valami akkor azt szokta mondani, hogy "Szomorú vagyok, xy dolog miatt." Míg én azt mondom, hogy "Azért vagyok szomorú, mert az én valóságom, nem olyan, mint amilyennek láttam és emiatt a látásmód miatt csalódtam xy-ban." Valahol rideg, de mások számára mégis érthető.

2021. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy pszichopata. Inkább motivációs probléma ez. Szoktál unatkozni?


Nincs semmi ami érdekel. Asszem a moravia unalom c. regénye neked való, ha meg akarod érteni.

2021. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 hát öszintén szólva tényleg nem érdekel semmi kimondottan. Inkább azt mondanám, hogy sokmindent érdekel, de semmi se nagyon, illetve hamar ráunok. Unatkozni nem szoktam, mert valamivel elfoglalom magam.
2021. ápr. 2. 15:37
 6/15 anonim ***** válasza:
Rossz helyen vagy, szerintem egyszer jó helyre kerülsz és akkor megérted, hogy ki, mit és miért érez. Ezt kívánom neked, de a Moráviát nyugodtan olvasd el, nem hosszú és érdekes könyv.
2021. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben, megnézem a könyvet.
2021. ápr. 2. 15:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Jézusom, dehogy pszichopata...akkor kérdést sem tett volna fel.
2021. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem fognak megérteni téged a válaszolók. Mélyebben éled a valóságot mint ők, nem látnak bele ilyen szegmenseibe. Nem vagy fura, ez oké. Csak a társadalom nagyon szűk és alacsony spektrumban létezik, nekik minden ijesztő, torz, beteges, ha nem egyezik velük.
2021. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Számomra az egy kicsit torz, amikor valaki másoktól kérdezi meg azt, hogy neki mit kéne gondolnia...
2021. ápr. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!