Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnád ráerőszakolni...

Hogyan tudnád ráerőszakolni egy autista srácra a maszkot, a saját egészsége érdekében? nem értelmi fogyatékos, egyszerűen állítása szerint úgy érzi, mintha bogarak csípkednék egyre tüzesebben ha rajta van...

Figyelt kérdés

Nem tud borotválkozni, csak géppel tolja le a szakállát hetente és ruhát is csak 6 éves kora óta hord egész napra, otthon állítása szerint csak alsónemüt, alváshoz azt sem. Valami idegrendszeri baromsága van, ami az autizmussal jár állítása szerint. Milyen gyógyszert kéne erre iratni? Azért kérdezem itt, mert nyilván pszichiáter nem fogadja most és féltem, mert nem igen félti a saját életét ( szerintem ez is az autizmus miatt van) és nagyon sokfelé megy és jön. Amúgy kitűnő tanuló a műszaki egyetemen...


Próbáltuk a csajokkal ráerőszakolni egyszer, de egy idő múlva elkezdett kiabálni és letépte.... nagyon ciki viszont, hogy minden áruházban belekötnek és mindig mutogatnia kell a kis autista kártyát amit kapott, de kellemetlen mert azt hiszik, valami vírustagadó vagy hasonló és ránk is ezt hiszik akkor és ez kellemetlen.



2021. ápr. 3. 16:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyógyszert kéne erre íratni?"Semmilyet, mert ez nem a te dolgod. Elhiszem hogy segíteni akarsz, de szerintem ez azért ciki, mert ti cikivé teszitek azzal hogy ráerőltetitek. Egyszerűen mutassátok med a kártyát és ne foglalkozz átok azzal hogy mások mit mondanak. Álljatok a barátotok mellé, ne éreztessétek vele hogy beteg.
2021. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ezt szakirányos gyógypedagógusként nagyon szívbemarkoló, és csalódottság fog el hogy így beszélsz az autista ismerősödről.

Náluk sok esetben nem olyan a szabályok betartása, mint neked. Sokaknak alap szabályok elsajátítása is sok munkába kerül. Ettől nem lesz valaki hülye. Nemhiába találták ki a felmentést

Másrészt ez egy spektrum és idegi-fejlődési rendellenesség amit te “mentális baromságnak” nevezel.

Lehet hogy te megbélyegzed, szégyelled őt, de leginkább magadban kellene válaszokat keresni, vagy az internet segítségével hogy erre gyógyszerek nem jók.

Nem kívánok neked rosszat, és ne is akard megtapasztalni milyen élni így. De a tudatlanságod és a stílusod mélysègesen bánt, hogy gondolkodásban itt tartasz!

Elkellene neked is az érzékenyítés..

2021. ápr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt vettem észre hogy itthon sokkal kevésbé fogadják el az emberek azt aki más mint ők. A legdurvább ha valamilyen fogyatékossága van valakinek (most nem az autizmusról brszélek). Annyira hogy még az utcán is mrgbámulják őket mintha egy másik bolygóról jöttek volna, nem mernek hozzászólni stb. Sokat jártam egy nyugati országban ahol sokkal normálisabban kezelik a beteg embereket, gyakorlatilag emberszámba veszik őket. Szomorú ezt így íni de nincs más szó rá. Itthon a legtöbb ember úgy csinál mintha csak a tökéletes embereknek lenne hely a világban.
2021. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!