Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szoktál álmodozni?...

Hogyan szoktál álmodozni? (Akinek van kedve válaszolna ezekre a kérdésekre?)

Figyelt kérdés

1-Mikor jön rád (pl ha unatkozol, vagy ilyen kikapcsolódásnak használod a napi stressz ellen, ilyenek)?

2-És mennyire valóságos szituációkat képzelsz el? (Valóságos ha arról álmodozol, hogy gazdag vagy, van szerelmed stb. Nem valóságos, ha mondjuk űrutazásról fantáziálsz.)

3-Szoktál negatív dologról is álmodozni? Vagy mindig olyan szituációkban képzeld magad, amikben szívesen vagy?

4-Amikor álmodozol, akkor te milyen szerepet töltesz be benne? (Főszereplő/mellékszereplő/nem is szerepel az benne így értem)

5-Mennyire kreatív? (Például egy kis videóban ha mások megnéznék, akkor érdekesnek találnák?)

6-Mennyire tükrözik a vágyaidat? (Arra gondolok, hogy amit elképzelsz, arra tényleg vágysz, vagy csak így gondolatban szórakoztató)


Kort és nemet is írjatok légyszi.



2021. ápr. 4. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég sok írást igényel, akkor megirom, ha a kérdező is megírja kezdésként:)
2021. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1es válaszolóval egyetérek.


Ha veszed a fáradtságot és leírod a válaszokat akkor én is leírom.

2021. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Napi szinten szoktam álmodozni, de nem az általad megfogalmazott klasszikus értelemben (inkább képzelgésnek mondanám)... Általában elalvás előtt vagy ébredés után az ágyban fekve, napközben unatkozva vagy álmosan, néha sétánál is...

Elég élénk a fantáziám. Ilyenkor kinézek egy pontot (ha sötét van, csak lehunyom a szemem és várom, hogy "jöjjön"), belefeledkezem és elkezdem másként látni a térben... megjelenik egy a miénkhez nem is hasonlítható világ, én "belelépek", a körülöttem lévő tér pedig folyamatosan változik, átalakul. Elég nehéz ezt jól megfogalmazni, remélem azért érthető valamennyire, anyukámnak hiába magyaráztam 😅.

2021. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szívesen írok egy példaválaszt.


1-rám akkor jön, amikor unatkozom, például iskolába menet, vagy ha valami unalmas, nagy koncentrációt nem igénylő feladatot kell csinálni, például porszívózás stb.


2-Nálam mindkettő, de talán az van többségben, ami annyira nem valósághű.


3- Igen, szoktam. Azon gondolkodok, hogy miként reagálnék.


4- Általában szerepelek bennük, és főszereplő vagyok, de van amikor, csak olyan, mintha egy, filmet néznék. Elképzelem egy sztorit, de én nem vagyok benne.


5- hát ez változó, van ami szerintem érdekes lehetne, de elég sok csak ilyen random szituáció, ami senkit nem érdekel, vagy csak az én személyiségem kivetülése (mint pl azok a meditációk, hogy képzelj el egy kockát), ami szintén nem túl érdekes másoknak.


6- nekem leginkább a jó elképzelni, de valóságban már nem kategória.


Egyébként akik nem akarnak sokat írni, ilyen válasz is jó (így a fenti példám alapján):


1- ha unatkozom

2- mindkettő, de inkább a nem reális

3- igen

4- főszereplő/van, hogy nem vagyok benne

5-egy-kettő kreatív, de többnyire nem az.

6-csak fejben szórakoztató


Szóval nem kell kisregényt írni, de szívesen olvasok hosszú válaszokat is természetesen.

2021. ápr. 4. 18:54
 5/12 anonim ***** válasza:

1-Mikor jön rád (pl ha unatkozol, vagy ilyen kikapcsolódásnak használod a napi stressz ellen, ilyenek)?


Unatkozás közben vagy amikor fáradt vagyok. Napi 1-2x van ilyen max. Problémáim elfeledésére alkalmas de a megoldására nem :D


2-És mennyire valóságos szituációkat képzelsz el? (Valóságos ha arról álmodozol, hogy gazdag vagy, van szerelmed stb. Nem valóságos, ha mondjuk űrutazásról fantáziálsz.)


Többnyire fantáziavilág és szexuális tartalmú. Nem szerelem hanem szexualitás jelenik meg benne, fontos mert nagy a különbség a kettő között :D


3-Szoktál negatív dologról is álmodozni? Vagy mindig olyan szituációkban képzeld magad, amikben szívesen vagy?


Negatív dolgok csak úgy random jutnak az eszembe mint álmodozás de próbálom elfelejteni, kiverni őket a fejemből.


4-Amikor álmodozol, akkor te milyen szerepet töltesz be benne? (Főszereplő/mellékszereplő/nem is szerepel az benne így értem)


Főszereplő mindig :D


5-Mennyire kreatív? (Például egy kis videóban ha mások megnéznék, akkor érdekesnek találnák?)


Képek nézegetése, emlékezetesebb jelenetek filmekből segítenek az elképzelésben :D


6-Mennyire tükrözik a vágyaidat? (Arra gondolok, hogy amit elképzelsz, arra tényleg vágysz, vagy csak így gondolatban szórakoztató)


Az álmodozás szerintem mindenkinek a vágyát tükrözik, nekem legalábbis.


2es voltam :D

2021. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2021. ápr. 4. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:

1 - unatkozni nem szoktam, unni dolgokat igen (főleg melót) - na, ilyenkor

2 - csak reális, tervek a jövőre, aztán néha beindulok és ezeknek a terveknek a jobbnál jobb kimenetei... röviden csak A SIKER :D

3 - inkább rágodni, "mi van ha" de ez is csak régebben

4 - Főszereplő, mi más

5 - többször eszembe jutott hogy filmet kéne forgatni ezekből

6 - 100%... aztán jön mégegy ami 150...


Amúgy, ha ennyire érdekel ez a téma, szerintem érdemes lenne foglalkoznod vele...

2021. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1: lefekvés előtt, ha nem vagyok hullafáradt, viszont, amikor már nagyon tele van a hócipőm a tanulással, akkor előfordul, hogy sajnos tanulás helyett is.

2: mindenféléről, de mostanság inkább valós dolgokról. (egyetemi tervek, gyakorlat, párkapcsolat..)

3: vegyes, elég sokszor merengek én is a "mi van, ha.." dolgokon. van pár dolog, amit így 20 éves fejjel máshogy csináltam volna, és elképzelem, hogy így milyen lehetett volna a kimenetel.

4: főszereplő

5: szerintem elég kreatívak, bár ez ugye relatív. néha kissé klisések, ha fáradtabb vagyok.

6: teljes mértékben, bár sajnos nem mindegyik vágy a legelérhetőbb jelenleg, de álmodozni szabad :)

2021. ápr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#7 hogy érted, hogy érdemes lenne foglalkoznom vele? Úgy értem milyen formára gondolsz?

2021. ápr. 5. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát, komolyabb formában, pszichológia felől akár... vannak irányzatok, módszerek amik pont erre a 'daydreaming'-re építenek...
2021. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!