Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lusta vagyok ha elmegyek...

Lusta vagyok ha elmegyek munkanélkülire?

Figyelt kérdés
9éve dolgozok a munkahelyemen ahol már az utóbbi 2évben pánikrohamokkal jártam dolgozni. Most jutottam el oda, hogy nem bírom tovább mást szeretnék csinálni. Be is adtam a felmondásomat. Viszont nincs új munkám. Jelenleg két sulit csinálok, a párom szerint használjam ki a háromhónap munkanélkülit koncentráljak a sulira meg magamra, ne stresszeljek mert anyagilag kijövünk, meg úgy is találok másik munkát. Nem is azon stresszelek hanem azon hogy mások mit fognak szólni, hogy nem dolgozom. Egyértelmű, hogy ez csak ideiglenes, de annyira bűntudatom van, hogy a párom dolgozik én meg nem, hogy most ezek miatt tör rám a pánikroham. Lustának érzem magam amiért kihasználnám a munkanélkülit.
2021. ápr. 6. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy hogy a 3 honap munkanélküli úgymond befektetés a jövőre nézve. Kipihentebben, egészségesebben tudsz majd neki vágni az új kihívásoknak.
2021. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne. Miért lenne lelkiismeretfurdalasod? Fordulóponthoz érkeztel ebben a témában. Nyugodtan használd ki és még élvezd is! Nekem 30 éves folyamatos munkaviszony ön van, életemben 2x használtam ki ezt a 3 hónapos munkanélkülit. Annyira jó volt. Lenyugodtam. És utána sokkal jobb munkám lett mindkétszer. Szóval... Értelek... De! Nincs mitől lelkiismeretfurdalasod legyen.
2021. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pánik a munkád miatt van benned. Amúgy tanulsz, nem lébecolsz. Tehát szard le ki mit gondol, a pároddal kell egyedül ezt megbeszélni.


Anno az exemet pl. én bátorítottam, hogy menjen felsőoktatásba tanulni, mert jó feje volt, csak otthon nem támogatták. A tandíjat kellett csak összespórolnia, és lényegében én tartottam el, amíg ő tanult. Nem éreztem egy percig sem azt, hogy kár lenne érte vagy kihasználna és az sem érdekelt, aki károgott, hogy hogy nő létemre én tartom el a férfit? Kit érdekel? Csak a kettőnk dolga!

2021. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!