Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is zavar a saját introver...

Mást is zavar a saját introvertáltsága?

Figyelt kérdés
Nagyon visszahúzódó vagyok, introvertált is, és önbizalom hiányos is vagyok szerintem. Viszont ez nagyon zavar, legszívesebben a társaság középpontja lennék, de erre semmi esély, mert kb megszólalni se tudok társaságban. Viszont ha valakivel ketten vagyunk, akkor teljesen más vagyok, de csak akkor, ha látom a másikon, hogy kedvel. Ha nem vagyok szimpi a másiknak, akkor ugyanaz van, mint társaságban, nem tudok megszólalni kb. Mi bajom lehet, van erre valami szakszó? Mással is van ilyen?
2021. ápr. 7. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Valószínű valaki elnyom, hlyének kezel..

Amíg ebben a közegben benne vagy, sosem fogsz tudni megnyílni.

Légy "hálás" az illetőnek az önbizalomhiányodért, ami kb majd egész életedre kihat.

2021. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Engem is zavar az introvertáltságom, mondjuk én nem vagyok olyan visszahúzódó mint te. De ezen lehet változtatni, az ember az élete során folyamatosan változik, és minden nap lehetőséged van megtenni, elkezdeni. Ne akarj rögtön középpontban lenni, fokozatosan haladj, kicsiket. Mondjuk először pénztárossal, vagy olyan dolgozóval akivel kapcsolatba kerülsz, legyél közvetlenebb, jókedvűbb, bőbeszédűbb. Aztán esetleg merj úgy prezentálni egy közönség előtt hogy nem ájulsz el majdnem. Mindig tűzz ki magadnak egy célt ami éppen nehézséget okoz neked, és dolgozz azon, hogy minél többször kerülj olyan helyzetbe.

A legfontosabb ilyenkor, hogy gondolj arra, hogy mindenki ugyanolyan ember mint te. Nem istenek, semmivel sem többek nálad, ezért nincs is mitől félned. Gondold azt, hogy igazából mi egy nagy család vagyunk :D

Sok sikert, ha megfogadod a tanácsom!

2021. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Introvertáltság != gátlásosság

Freddy Mercury is introvertált volt, de azért visszahúzódónak ne nevezzük.


Az a kérdés, hogy téged feltölt-e a társaság középpontjában lenni, vagy inkább lemerít?


Ha ez a vágyad, akkor bátran kezdd el oldani a gátlásaidon, és meglátod, hogy semmi szörnyűség nem történik... aztán mehetsz tovább, egészen addig, amíg célba (a kör közepére) nem érsz!

2021. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ez tényleg jobb szó, gátlásos vagyok, de nagyon. Köszönöm a tanácsokat.
2021. ápr. 7. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, zavar, mert ezzel csak magam alatt vágom a fát.
2021. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

engem borzasztóan zavar, de sajnos nem jöttem rá arra hogy hogyan tudnék változtatni ezen, vagyis magamon. egyébként ha már szóba jött ez a kifejezés, akkor én gátlásosnak és introvertáltnak is tartom magam.

ugyan néha jól esik az emberi társaság, és van hogy fel tudok oldódni, de mindegy hogy mi történt aznap, hazaérve úgy is kimerült leszek. még ha tök értékes vagy kellemes élmény is volt az a nap, akkor is ki kell pihennem.

szóval ez van, asszem már így maradok.

2021. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen, konkrétan az egész életemet ez teszi tönkre. Ebben a világban annak a jó, aki nem ilyen.
2021. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!