Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben hisztek? (Filozófia,...

Miben hisztek? (Filozófia, vallás, bármi jöhet)

Figyelt kérdés

Remélem, hogy jó kategóriába tettem a kérdést.


A lényeg, hogy annyi kérdésem lenne a világról, amelyekre talán sosem fogok választ kapni.


Biztos, hogy létezem, hiszen gondolkodom. Corgito ergo sum. Ezt el tudom fogadni. De mi vagyok? Egy gondolat? Hiszen nem tudom, hogy az emlékeim vagy bármi valós-e, hiszen minden bennem zajlik. Ha megtapintok valamit, a bőrömön érzem a változást. A látás, hallás, minden érzék bennem történik, nem a külvilágban.

Talán egy gondolat vagyok. A létezésem egyetlen jele a gondolataim. Szegről-végre az érzékelés is gondolat. Azonban a gondolkodás időbe telik. A világ mozog. Idő létezik. Ebben biztos vagyok. De ha most van valami mindig kellet hogy legyen valami és mindig lesz valami. Mert ha nincs semmi, akkor nem lesz hirtelen valami. Ha nincs semmi nincs idő. Ha pedig mindig volt valami, akkor nem szűnhet meg hirtelen minden. A végtelennek nincs vége.

Ez azonban azt jelenti, hogy nem csak egy gondolat vagyok. Van múltam. De én nem a múltbéli én vagyok, hanem egy másik én. De akkor mi a kötődésem a múltbéli énemmel? Van-e testem? Van egyáltalán fizikai világ? Semmit nem értek.


2021. ápr. 7. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Én a tudományban hiszek. Hasonló kérdéseim voltak, és mindre megkaptam a választ. Mármint amire a jelenlegi tudomány is tudja. Remek ismeretterjesztő filmek vannak a jutyubon, átlag embereknek készült, tök érthetően elmagyaráznak mindent. Érdemes a legelejéről kezdeni a témákat, úgymind: ősrobbanás, világegyetem kialakulása, Naprendszer kialakulása, a Föld kialakulása, az élet k.a., az ember, a mai ember. Aztán jöhet az agy, az érzékelés, az öntudat. Jó szórakozást, jó tanulást!
2021. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Különösebben semmibe, filozofia az onmagad megismerese miatt jo. Vallas meg a legősibb félelem enyhitésére, a haláltól valóra..

Magam részéről elfogadtam hogy porba fogok hullni egy nap és csak 1 életet élhetek, de ez teszi éppen olyan különlegessé az életet ami:)

2021. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Hiszek Istenben és a világot a tudományon keresztül (is) igyekszem megismerni.
2021. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Biológia, ökológia, fizika, kémia, biokémia stb. (=természet)

De ezekben nem hiszek, hanem ezek segítségével igyekszem egyre többet megismerni az engem körülvevő világból. Nekem ennyi elég is, nem keresem az élet "értelmét", pusztán élem az életem, ahogy a többi élőlény is teszi.

2021. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben sem.
2021. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én magam nem vagyok semmilyen vallásnak vagy egyháznak a tagja, de megértem, és elfogadom azt aki igen. sőt amúgy kíváncsi is vagyok rájuk, hogy miben és miért hisznek az emberek.

semmilyen felsőbb hatalomban vagy mindenek felett álló erőben nem hiszek, ugyanakkor jó lenne néha tudni vagy hinni hogy van ott valaki vagy valami ami mindig megsegíti azt akinek szüksége van rá.

sajnos ez szerintem elég valószínűtlen, de hát őszintén, ki tudná elmondani hogy mi van a halál után?

2021. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudomány, szabad akarat, öntudat
2021. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is a tudományban hiszek, de azért érdekes ez az újjászületés bár tudom hogy nem igaz, de azért elszóktam rajta gondolkodni, hogy vajon minek születnék a kövi életemben vagy hogy mi voltam ☺️
2021. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én a sztoicizmussal tudok leginkább azonosulni!
2021. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A realista életszemléletben és abban hasonlóaknak nincs helye
2021. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!