Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sikerült bocsánatot kérnem...

Sikerült bocsánatot kérnem egy olyan embertől, akit még sok éve megbántottam ezen az oldalon. Most már elengedhetem a dolgot? Megbocsáthatok magamnak?

Figyelt kérdés

Legalább 3 éve volt egy kérdés ezen az oldalon a melegházasságról. A legtöbben értelmes, empatikus személy lévén azt írták, egyetértenek azzal hogy mindenkinek legyen joga a (polgári) házassághoz.


Én is odatévedtem rosszindulatú homofóbként, és szándékosan bántó dolgokat írtam undorító stílusban. Hogy a homoszexuálisok "deviánsak", "ferfe hajlamúak" és "evolúciós melléktermékek". Majdnem azt írtam, alsóbbrendű emberi lények akiknek el kéne fojtaniuk önmagukat. Odaböfögtem, hogy ha annyira házasodni akarnak a melegek, akkor vegyenek el egy nőt. Érzéketlen és kegyetlen voltam olyan emberekkel, akik semmit sem ártottak nekem. Amikor a többi kommentelő megpróbált észérvekkel jobb belátásra bírni, csak tovább mocskolódtam. Lehet, volt köztük meleg is, akibe még bele is rúgtam.


Azóta már rengetegszer megbántam. Frusztrált kamasz voltam és a saját megkeseredettségemet töltöttem ki egy kisebbségen. Azokat a mantrákat mondtam vissza, amiket a homofób családomtól hallottam évekig. A frusztráltságom részben abból eredt, hogy nehezen fogadtam el, hogy a saját nememhez is vonzódom.


Évek óta bűntudatom van az eset miatt. Régóta próbáltam megkeresni a kérdést (az akkori fiókom már nincs meg). 1 hónapja végre sikerült és bocsánatot kértem alatta. Leírtam, miért viselkedtem akkor úgy és hogy sajnálom a hibámat, illetve elmondtam, hogy tanultam belőle, mert azóta már fejlődtem és megváltoztam. Úgy voltam vele, ha csak egy emberhez is eljut, már megérte.


És eljutott. Ma megnéztem, és valaki hasznosnak értékelte a kommentem, mert 100% volt rajta. Úgy döntött, nem ítél el a múltbeli hibámért. Hatalmas megkönnyebbülés volt. Most már megbocsáthatok magamnak? Soha többet nem fogok ilyen bántó nézeteket vallani. Olyan régóta sajnálom. Hihetetlen, hogy valaki képes volt megbocsátani. Most már elengedhetem ezt a terhet?



2021. ápr. 7. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Neked marha unalmas életed lehet..

Amúgy jól mondtad, melléktermékek

2021. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Megmutatod a kérdést?
2021. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, nem volt szép tőled, amiket írtál (nem tudom milyen kérdés volt, csak az alapján mondom, amit most írsz). De az mindenképp pozitív dolog, hogy felismerted ezt és bocsánatot kértél. Ennek örülök.


Szerintem példás dolog a bocsánatkérésed. Írtad, hogy a saját nemedhez is vonzódsz és ez zavar téged. Ne zavarjon ! A szexuális orientáció olyan dolog, minthogy valakinek barna haja, vagy kék szeme van. Ne bánkódj emiatt !

2021. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Mehetsz lipótra,viheted az új barátaimat is.
2021. ápr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#1: Mivel manapság szinte havi rendszerességgel előjön valami LGBT embereket érintő téma, szerintem nek csoda, hogy eszembe jutnak a saját tetteim, miután szinte ugyanazokat az "érveket" hallom a homofóboktól. "Melléktermékek", csak mert nem lehet gyerekük (amúgy sok melegnek van gyereke, még ezt sem lehet felhozni, főleg mióta a lombik is opvió)... ez a kijelentés a meddő heteró emberekbe is ugyanúgy belerúg.
2021. ápr. 7. 23:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, igen érdekel a kérdés, muti
2021. ápr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges annyit őrlődnöd emiatt, elég valószínű, hogy (főleg ebben az országban...) hallott az illető ennél sokkal rosszabb dolgokat is életében, nem hinném, hogy a te egy db kommented annyira meghatotta volna.
2021. ápr. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hülyeség ezen agyalni, depreszsios vagy? Bocsánatot kértél, akkor ennyi.

Nem is azzal volt a gond amit írtál - mert az igaz, hanem azzal, ahogyan írtad. Tapintatosnak kell lenni.

Másrészt ne aggódj, a melegek sokkal arrogánsabban és kegyetlenül bántóan tudnak írni (tiszt. a kiv.) azokkal szemben, akik csak szimplán nem értenek egyet velük.

Kaptam én már ennél durvább kommentet is tőlük, pedig soha nem szóltam be egyikőjüknek se. Szimpla tényeket írtam, volt, hogy csak pusztán belinkeltem egy tanulmányt a Nature tudományos lapból, mire azonnal jött, hogy undorító homofób vagyok, a szüleim pedig parasztok, mert ilyennek neveltek.

Úgy hogy kár ezen rágódni, főleg ennyi idő után, nem is értem.

2021. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!