Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbocsátható vagy itt a vége?

Gags kérdése:

Megbocsátható vagy itt a vége?

Figyelt kérdés

Közel két éve már hogy osztálytársam de igazából ebben az évben kerültem hozzá közelebb. Mindig is introvertált voltam, kis ismeretségi körrel és néhány beszélgetőtárssal (zömét interneten ismertem csupán) de egy nagyobb trauma hatására úgy döntöttel felkeresem... a beszélgetőtársaim már nem nyújthattak elegendő támogatást és legtöbbjük ilyen téren nem rendelkezett élettapasztalattal sem. Miután sikerült feldolgoznom a történteket még mindig ragaszkodtam hozzá. Melléültem a vonaton, vele lógtam ki szüneten cigarettázni (nem, nem szoktam rá csak vele tartottam) falaztam neki ha éppen késett és a többi.


A szerelmi élete nem igazán tartozott rám. Vonzó, kacér, pompás alkat szőke hajjal és kék szemmel. Rengeteg barátja volt már. Nem, nem zavart, viszont a mostani kapcsolata lerombolt bennem valamit. Jelenleg két barátja van. Az első több mint tíz évvel idősebb nála és rossz hírben áll a családja miatt; mivel a szülei eltiltották tőle mindig csak titokban találkozik vele. A másodikat egy buli alkalmával ismerte meg, rá megkapta a szülői áldást. Egy kigyúrt- begyúrt, barom, tahó, bunkó... Laár szavaival élve és ő tud róla hogy megcsalja őt (leleplezte már) mégis együtt vannak, holott a megcsaló is megcsalt! (csak hogy erről nem tud)


Olyan szinten gusztustalan amit csinál hogy nem bírok felnézni rá és tisztelni őt mint annak előtt... Fogalmam sincs mit kellene tennem. Egyik részem még mindig fenntartaná a barátságot míg a másik nagyon messziről elkerülné.



2018. máj. 5. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez nem egy erős barátság, ha neked ezzel vége van... Nem azt mondom, nyilván gusztustalan, de nem rád tartozik.
2018. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem neked való, ne fecséreld vele az idődet.
2018. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beszélj vele erről.
2018. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem egyezik az értékrendetek, úgy ez a barátság, láthatóan nem tud szorosabbra fűződni. Ezen más nem kattog ennyit, te is csak azért, mert nehezen barátkozol.

De aki nem, az tucatjára "szórja" a potenciális haver vagy barát jelölteket. Ebben nincs semmi különös.

Vagy elfogadod olyannak amilyen, és szereted a hibái ellenére, vagy elítéled, és hanyagolod.


Nekem is volt olyan barátnőm aki intim témakörben olyant tett meg, amit én mélyen megvetek. De én úgy döntöttem amikor válaszút elé értem, hogy elfogadom olyannak amilyen, szeretem őt, de nem támogatom abban, amit rossznak tartok.

Később ő is belátta, hogy igazam volt.


Rajtad áll, hogy adsz e magatoknak esélyt, és tényleg barátként állsz hozzá, vagy úgy döntesz, hogy ez neked nem fér bele...

2018. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne barátkozz riba... könnyűvérű lányokkal. Értékes embert is találhatsz, ne érd be kevesebbel.
2018. máj. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valóban? Akkor hogy lehet hogy egészen eddig még eggyel sem találkoztam?
2018. máj. 5. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!