Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy találjam meg a helyem?

Hogy találjam meg a helyem?

Figyelt kérdés

Ez egy elég fura téma, de megpróbálom érthetően megmagyarázni:


Szóval a "személyiségeim" folyton váltakoznak attól függően: hogy éppen mit akarok és nem találom meg az egyensúlyt. A "lázadó" és az "elit" énem folyton mintha vetekednének egymással. Elmagyarázom érthetőbben:


Lényegében gazdag családba születtem és részben azt a példát követem olykor amit láttam/hallottam a családomtól:


Tehát ha kikapcsolódásra vágyok leülök olvasni, kb. egész nap tanulok, egészségesen étkezem, elegánsan öltözködöm, bibliát olvasok stb.


Aztán előjön az ilyen "lázadó" énem amikor egész nap telefonozok, game-elek, nem eszek, feketébe járok, láncokat hordok a gatyámon, pentagramot a nyakamban, piálok feketére festem a körmöm stb.


És ez így 2 naponta váltakozik, és már úgy érzem nincs egyáltalán egyensúly mert folyamatosan változik hogy melyiket tartom az "utamnak", és hogy érzem jól magam. Hogy szűntessem ezt meg?



2021. ápr. 11. 09:45
 1/6 A kérdező kommentje:
16/L
2021. ápr. 11. 09:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen úgy, hogy megkeresed.
2021. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez ebben a korban teljesen normális. Éld meg mind a két szemléletmódot / értékrendet az aktuális hangulatodhoz igazodva. Ha mindkettőt kellően meg tudtad tapasztalni, dűlőre tudsz jutni majd abban, hogy melyikkel értesz egyet.
2021. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívják kamaszkor.

Most alakul ki a saját stílusod, természetes, hogy keresel, kipróbálsz, váltogatod a dolgokat.


Ez így rendben van. Ha egy személyben vagy elegáns és dark, akkor áldás rád.


Majd idővel kiforr, nyugi.


(Én is többrétegű voltam ennyi idősen, egyik nap csak a könyveket bújtam, hímeztem, stb. másik nap már gördeszkázni meg vandálkodni mentem a lázadó haverokkal.


Covid előtt az is gyakori volt, hogy péntek este elegánsan felöltözve hangversenyre, szimfonikus előadásra vagy éppen színházba mentem, szombat este meg mentem punk-rock koncertre pogózni.


Normális vagy te is, én is.

2021. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lenne egy-két kérdésem. :) Amikor átváltasz "lázadó módba", akkor miért, mi ellen lázadsz, illetve kikhez szeretnél ezzel tartozni? A baráti köröd többféle? Mennyire zavarnak téged a váltások, illetve a környezeted mit szól a váltásokhoz? Úgy gondolod, mindkettő te vagy, és egyensúlyt szeretnél vagy az egyiket inkább kiiktatnád?
2021. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, ezt jelen helyzetedben, korodban szándékkal nem tudod megszüntetni, úgy, hogy jólj is járj. Ne erőltesd. Pontosabban ne a megszüntetést erőltesd.

Kersnéd magad. Az jó. Természetes ebben a korban.

Az, hogy váltogatod ezt a kettőt, még nem keresés, sőt az az érzésem egyik sem az, amit keresel.

Legalábbis nem abban a formában ahogy kaptad. Mert az a gond, hogy ezek készen kapott szerepek, elvárások. Ettől még bármelyik irány lehet a tiéd, de sajátosan magadnak kell magára az útra rálelned.

A "lácospentagrammás" "Éned" úgy néz ki, mint ami tiszta daccból ellentéte, a családból kapott visekólkedésnek.

Amit leírtál egyébként, nekem inkább külsőségnek tűnnek nálad. Nem belülről fakad, hogy így kell csinálnod. Ehhez idő kell.

Én az érdeklődési köröd tudatosítását és gyakorlását javaslom első lépésként. Merülj el a hobbydban. Ebből lehet a választott szakmád tevékenységed, és maj azon keresztül fedezed fel, hogy hol a helyed, mi a dolgod a világban.

2021. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!