Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találjam meg a helyem...

Hogyan találjam meg a helyem a munka világában?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, elvégeztem egy nyelvi szakot az egyetemen, ami természetesen önmagában nem sokat ér. Annak idején pontosan azért választottam ezt a szakot, mert a gimi után se tudtam, hogy mi is akarok lenni. A nyelvek érdekelnek nagy vonalakban, de nem vagyok kiemelkedően jó belőlük. Igazándiból olaszból és németből nagyjából egy gyengécskébb C1-es szinten lehetek, míg angolból és portugálból egy elég gyenge B2-n. Emellett tanultam franciául is, szerintem viszonylag rövid idő alatt fel tudnám hozni azt is akár B2-re. De önmagában ezek a nyelvtudások nem túl acélosak, hiszen pl. tolmácsolni, fordítani így nem tudnék, de nem is érdekelnek ezek a szakmák egyébként.

Dolgoztam irodában, multiknál, ahol a nyelvtudásomat tudtam valamennyire használni, de az ilyen "csak angol terminusokat használunk, mert annyira multikultik vagyunk" környezet valahogy nem jött be, plusz személytelennek is éreztem.

Igazándiból az utazási irodák valamennyire érdekeltek volna, de az a szektor meg teljesen ellehetetlenült a válság miatt, így ez a tervem is ugrott. Gondolkoztam még a szállodai recepción is, de egyrészt az sincs manapság túl jó passzban, másrészt nem tudnám elképzelni magam állandó váltott műszakban. (Persze puding próbája az evés.)


Egy szó mint száz, azt érzem, hogy semmi nem érdekel annyira és semmiben nem vagyok annyira jó, hogy azt egy életen át csinálni tudjam.

Tudom, ez így szörnyen hangzik leírva, és valóban az is, de egyszerűen képtelen vagyok megtalálni az utamat. Léteznek olyan emberek, akikhez egyszerűen semmi sem passzol? Pedig egyébként nem maga a munkavégzés büdös, egyszerűen csak tényleg nem tudom, hogy mihez kellene kezdenem.


Jelenleg magántanításból élek egyébként, de ez nem annyira biztos jövedelemforrás és nem is érzem magam jónak benne.


25/f



2020. jún. 16. 19:12
 1/4 anonim válasza:
87%

Szerintem alábecsülöd magad:D ..gyakorlatilag 4 (5) nyelven beszélsz.. Azért ez figyelemreméltó. Ha csak azért nem akarsz lenni tolmács vagy fordító , mert nem érzed elégnek a nyelvtudásod , akkor még rágyúrhatsz. Senki sem , úgy megy arra a szakra , hogy anyanyelven beszéli az idegen nyelvet.

De emellett szerintem érdemes lenne bemenni valamelyik nyelviskolába , ott akár teljes állásban taníthatnál nyelvet. Ráadásul az ilyen helyek szerintem nagyon kötetlenek.+ mellé továbbá vállalhatnál magánórákat is.

2020. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam már mind a tolmácsolást, mind a fordítást, nem leltem örömömet egyikben sem. A fordítás talán még egy fokkal közelebb áll hozzám, de a tolmácsolás nagyon stresszelt. Vagyok annyira maximalista, hogy pontosan akarjam visszaadni egy szöveg mondandóját, viszont ha hirtelen abban a stresszhelyzetben nem jut eszembe pontosan ugyanaz a szó/kifejezés a másik nyelven, akkor teljesen lefagyok és nem tudok többet beszélni.
2020. jún. 17. 09:37
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem is hasonló gondom van, nyelvi szakot végezte, (angol) és én csak angolul beszélek C2-n, illetve olaszul A1-en :D, de valahogy az éreztem, ez sosem lesz elég semmire, mert semmi más nem érdekel... elmentem multihoz és igazából gyűlöltem. Elnyomtak, "darab" voltam csak a többiek mellett. Általános levélszerkezeteket pufogtattam (vagy puffogtattam? sosem tudom.. ), sokszor copy&paste szinten, mert sietni, sőt, ROHANNI kellett mindennel. Úgyhogy még csak ki sem tudtam élvezni, hogy végre használhatom.



Lényeg a lényeg, ki kell próbálni több dolgot, mert ahogy írtad, a puding próbája az evés :) és a magántanítást nem kell abbahagyni semelyik munkahely miatt. Ki tudja, lehet, hogy csak a 3. hely lesz jó, de ne csüggedj! :)

Én is 25 vagyok, sokszor sodródom az árral, de azért kicsit ki kell lépni a komfortzónából és próbálgatni magad. Én is ezt teszem, és lehet, hogy megint munkahelyet váltok, mert az új lehetőség csábítóan hangzik, pedig fogalmam sincs róla :D

2020. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a logisztika vonalon tudnád kamatoztatni a nyelvtudásodat.
2020. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!