Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan találjam meg a helyem...

Hogyan találjam meg a helyem a világban? 22/L

Figyelt kérdés
Sok bántalom ért már gyerekkorom során is a szüleimtől, sok mindenen mentem keresztül, szinte mindent feladtam azokért akik kihasználtak és elárultak engem. Végül 19 évesen sikerült megszöknöm a terrorból, azóta a barátommal élek, aki a végeláthatatlan depressziós állapotom és az első öngyilkossági kísérletem után pszihológushoz cipelt. A konzultációk hatására, mostanában már egész jól éreztem magam, de a legutóbbi találkozónkon előhozta, hogy kezdjek bele valamibe ami boldoggá tesz, amit szeretek csinálni, vagy amit gyerekkoromban szerettem csinálni és tegyem újra az életem részévé. Ezután szomorúan konstatáltam, hogy engem soha semmi nem tett még boldoggá, nincsenek céljaim, álmaim, vágyaim az életben, egyszerűen semmi nem köt le, semmit nem csinálok szívesen, egyáltalán nem ismerem magam és azt mire lenne szükségem. Ha volt valaki hasonló helyzetben és esetleg megírná, hogyan találta meg a saját útját, köszönettel venném ha esetleg megosztaná velem, de a kérdésem nem csak hozzájuk szól...
2016. jan. 29. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Mekkora luzer egy pszichologus... felig penz kidobas volt. Neten kereshetsz temakat amok erdekelhetnek, baratod lehet tud tanacsot adni.

Nem feltetlenul ez lesz megoldas. Nem csak regi dolgokat kell keresni de nem biztos kell egyaltalan. Ha mindent megprobalnal kielvezni s logikusan hozzajuk allni, sokkal tobbre mesz mintha csak lenne egy ket hobbid vagy valamid.

Tudok segiteni ebben is de egy nagyobb dologban is, ami dolgok kifxalasa fejedben. Ha nem vagy 100%osan boldog, nagyon rosssz pszichologushoz mentel. Kis informaciokozlessel s logikara nevelessel, tokeletes eleted lehet barmilyen "rossz" is. Irj ha kell segitseg.

2016. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem neked kellett volna és nem is kell ma sem pszichológushoz menned. Hanem ennek a velejéig romlott és pénzmániás magyar kapitalizmusnak. Az ország mára egy nagy börtönre hasonlít, ahol szintén az a szabály hogy: Üss vagy téged ütnek. Vagyis jelen esetben néhány rosszindulatú ember téged láthatott gyengébbnek és éltek a lehetőséggel. Csak vigyázzanak mert az olyanok végül mindig az általuk írt "szabályok" áldozatai szoktak lenni.
2016. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

„Helyem a világban”: én minél több dolgot találok, amit szeretek, annál kevésbé értem, mit értenek mások ez alatt…


Elsőre úgyis csak azt tudod csinálni, hogy keresed, mi érdekel. Sok-sok-sokmindent kipróbálsz, lesz, amit hosszabb ideig kell csinálni, hogy kiderüljön, tetszik-e.


Pl. én eredetileg utálok futni, de mikor egy szép környéken, saját tempómban, saját távot futhattam, és akartam is fejlődni, pár hónap után rá kellett jönnöm, hogy jobb a közérzetem tőle. Azóta már úgy is megy a futás, hogy nem szenvedek a levegővételtől, és a felszabadult időben rengeteg jó gondolatom támad.

(Most egy hetet ki kellett hagynom, mert lesérültem, és határozottan hiányzik. Pedig csak olyan picike távokat képzelj el, hogy 3 kör egy nagyobb játszótér körül. )


De nem csak ilyen hobbi dolgokat érdemes keresgélni, hanem konkrétan minden témában érdemes egy kicsit ismerkedni.

Én pl. szeretek a filmkészítéssel foglalkozni, és saját kisfilmeket is csinálok/csinálunk.

Informatikával is eredetileg azért foglalkoztam, mert kellett ahhoz, amit meg akartam csinálni, erre most ez lett a munkám. (lány vagyok, és egyetemen kezdtem el ezzel foglalkozni, úgyhogy ne érezd úgy, hogy bármiről le lennél maradva)


Nemrég voltam egy startup workshopon (mert egyetem hirdette, és ingyenes volt, én meg nem ellenkezek, ha ingyen hozzám vágnak valami újat, amit megismerhetek ), és volt alkalmam kikérdezni az oktatókat a személyes élményeikről. Mert a mesélések nekem hasznosabbak, mint az oktatás.


Mellesleg az angoltudásom is csak mellékhatása az egyik hobbimnak, de legalább meglett a nyelvvizsgám (amire meg csak azért mentem el, mert húgom megkérdezte, elmegyek-e vele).

Szóval érdemes keresgélni, sok váratlan haszon jöhet belőle :D


Ha nem tudod, miket próbálj ki: mindent, ami szembe jön, kivéve, amiről tudjuk, hogy káros.


Keresgélhetsz bónuszbrigádon, meetup.com-on, interneten…

Pl. amit egyszerű kipróbálni, mert elsőre sikerélményt ad:

íjászat,

tánc

szerepjáték (élőben, emberekkel, már van valami honlap is, amin lehet csapatokat keresni)

szinkronszínészet animén (azért azon, mert ott kifejezetten vicces tud lenni a bénázás)

amatőr színészet (ha nem félsz mások előtt színészkedni)

goldberg gép építés

papírmakettek, papírrepülő, és bármi érdekes dolog építése otthon található anyagokból. (Húgom múltkor röhögött ki, hogy én csak arra tartom a körömlakkot, hogy a papírhajót fessem vele. Merthogy úgy úsztatni is tudom :D )


Fényképezés DSLR-rel. Ha van ismerősöd, akinek van, próbáld ki! Ha nincs, keress társaságot, akik megmutatják, milyen azzal szórakozni.

2016. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!