Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állnak olyan sokan...

Miért állnak olyan sokan ennyire bután az egészségükhöz?

Figyelt kérdés
Például azokra gondolok, akik zabálnak mindenféle zsíros, cukros, erős fűszeres élelmiszert összevissza. Aztán megy az orvoshoz, hogy jajjj, doktor úr, puffadok, görcsölök, görcsöl az epém, segítsen. És akkor a szerencsétlen orvos mit csinál? Szépen elmagyarázza, hogy kedves uram, kevesebb zsíros ételt egyen, kevésbé fűszereset, cukorból inkább próbálja a nádcukrot, barnacukrot, stb. Mert nem mondhatja azt, hogy persze, hogy görcsöl. El van hízva, mint egy bálna, zabál összevissza, takarodjon innen, menjen haza, aztán koplaljon, ne húzza itt az időmet. Vagy akik fogfájással mennek orvoshoz. Jajjj, doktor úr, 4 napja fáj a fogam. Én ilyenkor visszakérdeznék, hogy akkor kell jönni, amikor már fáj? Miért nem lehet évente elmenni vizsgálatra, megelőzni a bajt? Menjen haza, tömje be magának. Vagy doktor úr, fáj a nyakam, a fejem. Mit szokott dolgozni? Irodai munkát végzek, viszont szabadidőmben szinte csak a telefon előtt görnyedek. Úgy zavarnám hazafelé, hogy többet a lábát be nem tenné a rendelésemre, meg sem vizsgálnám. Szóval én nem lennék jó orvosnak, mert úgy beszélnék a betegekkel, hogy ihaj, haza is zavarnám őket adott esetben. És az ilyen emberek másoktól veszik el az időpontot, holott meg lenne a megoldás, nem is kellene orvoshoz fordulni, ha betartanának pár alapszabályt. Meg a háziorvosoknál is. Ahol én lakom, ide a háziorvoshoz papírral érkeznek, hogy melyik gyógyszert írja fel az orvos, mert ő innen-onnan összeolvasta. Hát úgy vágnám ki az ablakon a papírjával együtt, mint a huzat. Menjen a feketepiacra, szerezze ott be a gyógyszereit.

2021. ápr. 11. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek buták, prolik, igénytelen magukra, ez az igazság.


Nekem pl. fontos az egészéges étkezés, igyekszem odafigyelni a vegyszermentességre, mértékletességre és minőségi alapanyagokra, legyen sok zöldség-gyümölcs, hüvelyes, stb., de mindig viccelődnek a kollegák vagy rokonok, ha látják, hogy miket eszek.

2021. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az is valós probléma, hogy egyes háziorvosokat elüldöznek a páciensek. Nem tudom, hogy nagy városokban hogyan megy ez, de kisebb városokban, falvakban annyit tudnak értetlenkedni a páciensek, hogy nem csodálom, hogy elmegy az orvos. Itt a példa, ahol lakom. Megmondta a korábbi háziorvos, hogy ő úgy jött ide praktizálni, azzal a reménnyel, hogy közvetlenebb kapcsolatot alakít ki a betegekkel. Tehát, hogy elbeszélget velük, kikérdezi őket alaposabban, és ez alapján hozza a döntéseket (lényegében ez lenne az alap). De nem sikerült neki kivitelezni, konkrétan pár hónap múlva el is ment innen. Miért ment el? Leegyszerűsítve, mert annyi volt az értetlen. Az, hogy tolonganak az ajtónál, majd ő megmondja, hogy melyik gyógyszert kell felírni, akkor, hogy neki hány darab tyúkja van otthon, abból mennyi tojik, tehát nem is a lényegről beszél. Szószerint szerencsétlen orvost elüldözték innen. De aki nem megy el, az meg felveszi ezt a stílust. Nem érdekli az egész, látja, hogy milyenek a páciensek, akkor ő is úgy áll hozzájuk, felír valamit, különösebben nem foglalkozik a panaszokkal, stb. Azért haragszom az ilyen emberekre, mert miattuk engem is úgy kezel a doki, mint azt, aki kint kopogtat az ajtón, pedig el lett mondva neki, hogy van bent páciens, de ő kopogtat.
2021. ápr. 11. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvencem amikor valaki "kimegy a friss levegőre" és rágyújt.
2021. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert addig, amig nem faj valami elegge, nem ertekelik az egeszseg fogalmat. Ugyanez a fogakkal kapcsolatban, ami itthon tenyleg megfigyelgeto, eleg csak a “fogak es szajapolas” temakorben olvasgatni, valakinek mar zoldes, genny folyik a fogabol, gyokerig le van torve x foga, feketedik, mozog, verzik, megsem megy el a fogorvoshoz, vagy nez utana annak, hogyan is kell helyesen apolni a fogakat, helyette tanacsokat ker, hogy melyik fajdalomcsillapito a legjobb, vagy milyen hazi praktikat vethetne be erre, ilyenkor jon a szegfuszeg ragcsalas ugyebar....
2021. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Viszont nagyon sok háziorvos meg elhajt addig, amíg nem kerülsz igazán súlyos szakaszába az egészségkárosodásnak. Van is erről egy vicc: ha orvoshoz mész, akkor két reakcióval találkozhatsz - hipochonder vagy, nincs semmi bajod vagy túl későn jöttél.

Pedig oké, hogy sokan műveletlenek, ha meg a google-n néznek utána a panaszaiknak, akkor az a baj, de ha egy orvos már az elején szól, hogy mozogjon, táplálkozzon egészségesen stb., felvázolva az esetleges rossz végkifejleteket, akkor egy része legalább az embereknek "megmenekülne". De sokan nem magyaráznak, csak max. gyógyszereket írnak fel vagy elhajtanak, helló.

Nyilván ha lenne ennek valamilyen szankciója, pl. ha dohányzol, akkor magasabb eü hozzájárulást fizetsz vagy ha dohányzol és később bizonyíthatóan ennek is köszönhető egészségkárosodást szenvedsz, akkor fizeted a kezelést stb.

De meg kéne nézni azt is, hogy Te miért vagy erre ennyire ráfókuszálva. Ez is lehet rizikófaktor, hogy Te így szétstresszeled magad tőled független dolgokon: mások viselkedésén. Akkor miért nem teszel ellene? Aztán majd mész a háziorvoshoz, hogy nem tudsz aludni, meg emésztési panaszaid vannak! :D

2021. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mit tegyek a sok értetlen ellen? Nem élhetem más helyett az életét.
2021. ápr. 11. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az iskolában a biológia óra nem egészségnevelésről, hanem a gyűrűs férgek mozgásáról szól, és otthonról se kapnak jobb mintát...
2021. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert nem értékelik azt, ami van.
2021. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!