Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérigény megjelölésnél annyit...

Bérigény megjelölésnél annyit írtok, amennyit szeretnétek, vagy bepróbálkoztok egy sokkal nagyobb összeggel?

Figyelt kérdés

2019. jan. 11. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Annyit írok, amennyit szerintem ér a tudásom.
2019. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Keveset írj!
2019. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha keveset írsz, rábólintanak. Lehet többet is megadnának.
2019. jan. 11. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit irok amennyit a pozíció alapján elvarok, se nem keveset se nem irrealisan magasat
2019. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis cég vagy valami nagy?

Kis cégeknél vigyázni kell, mert ha túl alacsony összeget mondasz, akkor esetleg beragadsz egy előnytelen fizetésbe. Én anno így voltam. Kicsit keveset mondtam, annyit adtak. 4 évig nem is kaptam emelést sem. Jött egy kolléga, ugyanilyen munkakörbe, ő 20%-kal többet mondott, megkapta.


Nagy cégeknél viszont általában sávos bértábla van és nem annyit kapsz, amennyit mondasz, hanem amennyit a bértábla mutat. Ott max arra figyelj, hogy ne mondj irreálisan magasat. Olyan lehet, hogy pl. az adott pozira 200-250 közötti bér van engedélyezve. Ha 180-at mondasz, akkor 200-at kapsz, ha 220-at, akkor lehet, megkapod azt, ha meg 280-at, akkor lehet, hogy adnak 250-et, de szúrós szemekkel fognak nézni.

2019. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A sav alja az igényelt fizu, +20% a teteje +40
2019. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyit érek
2019. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva tapasztaltam (10 munkahellyel) mint az #5-ös. (nagy cég vs. kis cég bérek tekintetében).


Ha elmegyek interjúra, nyilván van egy olyn összeg ami alatt semmiképp nem vállalom el a munkát, van egy olyan összeg amit előzetesen reálisnak ítélek meg, és van egy összeg amit reálisnak tartok hogy megkaphatok, vagy ha még megpróbálom akkor lehet alkudnak belőle 5-10%-ot. Ez általában egy bruttó 60-80 eft-os bérsáv. Az interjú végére még mielőt megkérdeznék, el tudom dönteni hogy mennyit mondjak. Ha sokallják a 3. esetet, én mondok kevesebbet. Ha sokallják a 2. esetet, rájuk hagyom. Ha sokallják az elsőt, viszlát.

2019. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!