Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Bérigény megjelölésnél annyit írtok, amennyit szeretnétek, vagy bepróbálkoztok egy sokkal nagyobb összeggel?

Keress kérdéseket hasonló témákban: bér, fizetés, állás, munka

jan. 11. 14:34  Privát üzenet  

A válaszok
Annyit írok, amennyit szerintem ér a tudásom.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jan. 11. 14:37 Privát üzenet
Keveset írj!

A válasz 19%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont jan. 11. 14:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha keveset írsz, rábólintanak. Lehet többet is megadnának.

# 3/8Időpont jan. 11. 14:39 Privát üzenet
Annyit irok amennyit a pozíció alapján elvarok, se nem keveset se nem irrealisan magasat

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jan. 11. 14:40 Privát üzenet

Kis cég vagy valami nagy?

Kis cégeknél vigyázni kell, mert ha túl alacsony összeget mondasz, akkor esetleg beragadsz egy előnytelen fizetésbe. Én anno így voltam. Kicsit keveset mondtam, annyit adtak. 4 évig nem is kaptam emelést sem. Jött egy kolléga, ugyanilyen munkakörbe, ő 20%-kal többet mondott, megkapta.

Nagy cégeknél viszont általában sávos bértábla van és nem annyit kapsz, amennyit mondasz, hanem amennyit a bértábla mutat. Ott max arra figyelj, hogy ne mondj irreálisan magasat. Olyan lehet, hogy pl. az adott pozira 200-250 közötti bér van engedélyezve. Ha 180-at mondasz, akkor 200-at kapsz, ha 220-at, akkor lehet, megkapod azt, ha meg 280-at, akkor lehet, hogy adnak 250-et, de szúrós szemekkel fognak nézni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jan. 11. 15:39 Privát üzenet
A sav alja az igényelt fizu, +20% a teteje +40

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont jan. 11. 17:33 Privát üzenet
Annyit, amennyit érek

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont jan. 11. 17:43 Privát üzenet

Én pont fordítva tapasztaltam (10 munkahellyel) mint az #5-ös. (nagy cég vs. kis cég bérek tekintetében).

Ha elmegyek interjúra, nyilván van egy olyn összeg ami alatt semmiképp nem vállalom el a munkát, van egy olyan összeg amit előzetesen reálisnak ítélek meg, és van egy összeg amit reálisnak tartok hogy megkaphatok, vagy ha még megpróbálom akkor lehet alkudnak belőle 5-10%-ot. Ez általában egy bruttó 60-80 eft-os bérsáv. Az interjú végére még mielőt megkérdeznék, el tudom dönteni hogy mennyit mondjak. Ha sokallják a 3. esetet, én mondok kevesebbet. Ha sokallják a 2. esetet, rájuk hagyom. Ha sokallják az elsőt, viszlát.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jan. 11. 21:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mekkora az átlagos bérnövekedési ütem egy nagyobb multinacionális cégnél?
Ha egy nagyobb összeget nyernétek (Milliós érték), akkor egy újabb használt kocsit vennétek vagy világot látnátok belőle? Miért az amit választanál?
Nettó 150. 000ft és 250. 000ft fizetés között nagyobb az életszínvonalbeli különbség mint nettó 400. 000ft és 700. 000ft között?
Mi az igazság a túlóráról a nagyobb cégeknél?
Milyen hátrányom lehet abból, ha a nettó bérem egy nagyobb részét nem az alapbérből kapom, hanem prémiumként?
Burkolóra vagy szárazépitőre van nagyobb igény, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!