Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehúzott minket a szerelő...

Lehúzott minket a szerelő nagyobb összeggel. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szülőknek van egy lakása, ahol beáztatott a felső szomszéd, ezért meg lett bontva a strang, ott csövek cseréje is lett betervezve,és más vízszerelési munkák is voltak. A házban lakó vízszerelőt ajánlotta az egyik szomszéd, akiben megbíztunk, mondván hogy úgy is itt lakik, meg ajánlották a házban lakók. Ezért el lett neki utalva a cuccokra a pénz, közel 300ezer forint (rézcsövek, szerelvények stb.). Hetek óta húzza az időt, szerintem semmi szerelvényt nem vett meg, kb semmit nem csinált. Mindig van valami kifogás, hogy éppen miért nem tudta befejezni, miért vitte vissza a boltba. Mivel nem lakunk ott nehéz felügyelni. Kilátásba helyezhetnénk valami jogi lépést? Azért ez nem kevés pénz, minden utalva lett, közlemény rovatban az elvégzendő munkával, alkatrész névvel. Ő küldött képeket neten a munkáról, amik aztán kiderült el sem lettek végezve (felrakott valami szerelvényt aztán gondolom leszedte), mert egyszer beugrottam megnézni. Kezd a fejünkre nőni, még sosem volt ilyen, mert alapvetően nem bízunk meg a szakikban. Következő alkalommal le akarom tolni rendesen. De nem tudom mennyire hatná meg, jogi lépést emlegethetek? Mégiscsak tévedésben tartott minket, pénzt csalt ki, nem is kis értékben.
2020. máj. 1. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz behajtani legalább az utalás megvan. Probalhattok ajánlott levélben felszólítást irni párat. Később rendőrségi feljelentés bár az kimagyarázható.

Majd ügyvéd.



Sokba lesz és sokáig fog tartani de máskor nem adunk pénzt semmilyen szakembernek. Soha

2020. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előre minek fizetsz bármit is? Főleg ennyit?? Ez nagyon durva. Ilyenekkel nem szabad foglalkozni, ilyen emberekkel.
2020. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A strangban kicserélte az összes csövet, szóval valószínűleg az felét fedezi, de a többi szerelvénnyel mismásol, szerintem az olyan 100 körül lehet.
2020. máj. 1. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ő küldött képeket neten a munkáról, amik aztán kiderült el sem lettek végezve (felrakott valami szerelvényt aztán gondolom leszedte), mert egyszer beugrottam megnézni."


Akkor bejelentés nélkül szépen elmész a lakásba, lefotózod, hogy nincs ott semmi (dátummal), majd közlöd vele, hogy nincs a lefotózott cucc a lakásban (nem kell neki elmondani, hogy van bizonyítékod) és megmondod, hogy ÍRÁSBAN (email, stb) kérsz pontos elszámolást, mi mennyibe kerül eddig.

Addig nem tudsz semmit lépni, mert csak maszatolás lesz és nem tudod bebizonyítani, hogy mennyivel tartozik, stb.

2020. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Azért is zavaró a dolog, mert a járványhelyzet miatt nem tudtak ellenőrizni. Mostmár azért vettem én a kezembe az ügyet.
2020. máj. 1. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Járvány ide, járvány oda, én utaztam ilyen esetben is. Lehet, hogy a távoktatás megy messziről (bár erős kétségeim vannak efelől is), de egy ilyen megbízás NEM!
2020. máj. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!