Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem túlzás egy kicsit ami a...

Nem túlzás egy kicsit ami a feljelentett mentősök ügye után kezdődött?

Figyelt kérdés
Nyilván nem volt szép feljelenteni a hamburgerért MUNKAIDŐBEN (!) megálló mentősöket. De nekem kicsit túlzás hogy most minden étterem/fagyizó/kávézó INGYEN ad mindent a mentősöknek és arra buzdítanak mindenkit hogy hívják meg a mentősöket akár a pékségben akar bárhol. Vicc egy kicsit. Nem?
2021. ápr. 12. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem tetszett nekik az oktalan feljelentés, ezért csinálják...vagy nem tudom, de minden mentőst ingyen kiszólgálni már túlzás szerintem.
2021. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem, kedves gesztus, és szép üzenet a feljelentgető köcsögnek.
2021. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jóból nem lehet elég sok, főleg nekik (is), amit csinálnak az emberfeletti már, megérdemlik.
2021. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
túlzás volt a feljelentés, és túlzás a köré alakult hisztéria is. mondjuk ez lassan egy éve így megy, ilyen szekták alakulnak új istenségekkel, oltakozásokkal, himnuszénekléssel, tapsikolással, és iszonyú mennyiségű ajándékhalmozással az új világ urainak... én nem lepődnék meg a helyedben, tavaly ilyenkor óta nyomja a média, hogy "Mindenki aki elvesztette a megélhetését, költse a maradék pénzét csokira, virágra és ajándékokra azoknak, akik elvették tőlük" :/
2021. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kell, hogy a mentősök olyan munkát végeznek, amihez a 7 jegyű fizetés lenne méltó.

Igen, van hogy ""csak"" tesztelni járkálnak ki, vagy beteget szállítanak. Van, hogy nem egész nap riasztják őket, van 1-2 szabad órájuk (mondjuk nem mostanában, hanem békeidőben).

De általában naponta mentenek életet. Naponta látnak hányást, rengeteg vért, olyan dolgokat, ami után egy átlag ember hosszas pszichoterápiával tudna feldolgozni. Rohammentősök mégszörnyűbb dolgokkal foglalkoznak. Tudtad hogy akinek tőből levágta a lábát a vonat az nem éli túl? De nem is hal meg egyből, még percekig mondja a magáét, amit mentősként végighallgatsz. Tudtad, hogy egy autóbalesetben meghalt édesanya képe után egy (szinten sérült, fájdalmakkal küzdő) hátsó ülésen ülő gyereket igencsak nehéz megnyugtatni? Rengetegszer látnak tönkrement életeket. Egy baleset, és lebénul egy fiatal. Vagy összeég a teste. Vagy elveszítik emberek a szeretteiket. Vagy undorító csúnya sérülést szenvednek... és ezt mentősként mind végig kell asszisztálnod. Ráadásul úgy, hogy sokszor nem tudsz segíteni, és mindig lesz egy lelkiismeret furdalás benned, hogy "ha másképp döntök lehet hogy még élne". Úgy, hogy egy döntést bizonyos esetekben tized másodperc alatt kell meghozni.

És erre a munkára gombokat kapnak, ami mérhetetlen szégyen.

Ki tudja, te mikor kerülsz ilyen helyzetbe. Vagy a családtagod. Es akkor ők, mint a szuperhősök, jönnek a hívásra. És ellátnak, akkor is ha ez a 24. ébren töltött órájuk, akkor is, ha előtted már 2 embert láttak agonizálva meghalni, akkor is, ha még fel se dolgozták az előző betegüket.

Na most őszintén, ezért cserébe az, hogy ingyen/olcsóbban ehetnek egy párszáz forintos akármit, nem nevetséges túlzás hanem minimális szívesség.

(Amúgy, te nem eszel a "MUNKAIDŐDBEN"??)

2021. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy tök jó kezdeményezés. Hiányolom a feljelentő féreg nyilvános meghurcolását, de ez legalább szép beintés neki is.
2021. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem túlzás, és egy szuper jó cselekedet volt mindenki részéről, akik így álltak hozzájuk, mert legalább megmutatták az emberek, hogyha már "arra" nem lehet számítani szinte semmiben sem, csak, hogy fel legyen húzva az X+1. focipályája, most legalább megmutatkozott, hogy az emberek képesek összezárni.


A feljelentő mikor szólal meg, hogy "Bocsánat" vagy valami?

2021. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem vicces. Talán rávilágít, hogy mennyire alul vannak értékelve és fizetve.

Pedig alapvetően elutasítom ezeket a mindenkinek gyűjtsünk, mindenkit támogassunk banális okok miatt mozgalmakat, de ezzel egyetértek

2021. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Ilyen a tömeg, a csöcselék, van hogy ünnepléssel, van hogy lincseléssel szorakoztatja magat. Kizárólag szélsőségekben tud létezni.
2021. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzás egyáltalán!

Egyrészt: sokszor 24 órában teljesítenek szolgálatot, és kemény a munkájuk, de sajnos eddig semmiféle társadalmi megbecsülést nem kaptak!!

Másrészt: kedves kérdező, te nem eszel munkaidőben? Egész nap éhesen dolgozol? Nos, bármilyen hihetetlen, a mentősnek is ennie kell, és neki nincs ám ebédidő!

Az én párom mentős, így tudom, milyen kemény élet!

Amennyiben ezt túlzásnak tartod, és erről még kérdést is képes vagy kiírni, nyomj le a mentősökkel egy 24 órás szolgálatot, de munkaidőben ne egyél!

2021. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!