Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék megváltozni, ha...

Hogyan tudnék megváltozni, ha rájöttem hogy mérgező (toxic) ember vagyok?

Figyelt kérdés
Pszichológus esetleg?

2021. ápr. 13. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
csak egy cringe tini vagy aki most éppen "toxic" mert az a menő, majd kinövöd.
2021. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így kevés, mitől van mérgező?
2021. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ráerőltetem magam és azt amit szeretek (pl sorozat) másokra

Nem nagyon törődöm azzal, másoknak mi a jó, inkább azzal hogy nekem mi a jó

Mindig belevágok más szavába miközben beszél

Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Nem hülyeségből írtam ki a kérdést, tényleg úgy érzem, mérgező vagyok, hiszen az emberek huzamosabb ideig nem nagyon viselnek el.

2021. ápr. 13. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj önismeretet, mélyedj el magadban és próbáld megtalálni az okát, hogy miért vagy ilyen. Vezesd vissza a gyerekkorodig, pl a szüleid esetleg belédfolytották a szót, azért érzed úgy, hogy bele kell vágnod más szavába, hogy esetleg érvényesülj? Ne ostorozd magad ez fontos, senki sem tökéletes, mindenkinek vannak hibái. Vezess naplót, ahova leírhatod ezeket, de érdemesebb felkeresni egy hozzáértő embert, aki elindít téged ezen az úton.
2021. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Biblia tanulmányozása! Segítségedre lesz!
2021. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én haverom is pont ilyen. Ráerőlteti másokra az ő kedvenc sorozatát/játékát, én vegyem meg és játszak vele, még akkor is ha nem akarok, de ő nem vesz semmit és nem játszik semmivel amivel nem akar, szóval én nem erőltethetek rá semmit, de én legyek a szolga. Neki mindenki úgy ugráljon, ahogy ő tapsol, de őt nem lehet ugráltatni. Ő a világ közepe és pont nem érdekli, hogy mással mi van, mindenki igazodjon hozzá. Én ne írogassak neki hülyeségeket, masgánéleti dolgokat, de ő írogatni fog nekem mindenféle magánéleti dolgot, mikor szart, mikor hányt, mennyt hányit, milyet hugyozik, mennyit aludt. De tőlem meg ne halljon egy ilyet sem, mert ő erre nem kíváncsi. Nem viseli el rajtam kívül senki, én is csak azért, mert félig Stockholm szindrómás vagyok és aki rosszul bánik velem, ahhoz kötődöm. Rühellem, felvágnám miatta az ereim már, de valamiért nem tudom otthagyni. Mindenki más 3 nap alatt megunja, mert elviselhetetlen. 19 évesen olyan mérgező, hogy mindenki inkább kiugrik mellette az ablakon. Mit tegyél, hogy megváltozz? Például kérj bocsánatot mindenkitől akiket megbántottál, selejtnek hívtál, öngyilkosságra buzdítottál, üvöltöztél vele mint az ember a kutyával (se!!), és ígérd meg nekik, hogy ha mégegyszer toxikusan szólalsz meg, akkor te magad törlöd és tiltod az embereket a saját érdekükben. Rühellem a toxikus embereket, megkeserítik az ember életét és mint a paraziták, akiktől nem tudsz megszabadulni.
2021. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül toxikus, inkább csak önző. Gyakorolj önuralmat, és vedd figyelembe mások igényeit is. Annyira nem nehéz, csak egy picit ellen kell állnod a mindentazonnalakaró egód nyomásának.
2021. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy. Annyit viszont szeretnék elmondani, hogy két mérgező ember sem egyforma. Én nem hívtam senkit selejtnek vagy buzdítottam öngyilkosságra. Elismerem, tudok nagyon idegesítő lenni, de próbálok rajta változtatni, ilyen dolgokat viszont nem csinálok és nem is csinálnék senkivel.


Köszönöm az eddigi válaszokat, még több ember véleményére, tapasztalatára, tanácsára is kíváncsi lennék!

2021. ápr. 13. 16:12
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 igazad lehet, mondták már, hogy önző vagyok. :(
2021. ápr. 13. 16:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Az már egy nagyon jó pont, hogy felismerted a hibád, és szeretnél rajta változtatni. Az önuralom gyakorlása tényleg jó megoldás rá, valamint az is, hogy a másik helyébe képzeled magad. Lehet, hogy hüly3ségnek tűnik, de szerintem hatásos, mert így jobban átérzed a problémát, és még inkább változtatni szeretnél rajta.

Próbálj kevesebbet beszélni, és légy türelmesebb a másikkal, ne vágj a szavába.

2021. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!