Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gondolhattak parasztnak?

Mennyire gondolhattak parasztnak?

Figyelt kérdés
Voltam autós KFC-ben, aztán véletlenül kicsúszott a kompér szó a számon. Azt mondtam, hogy egy egyszemélyes kosarat kérnék dupla kompérral. Számomra természetes ez a szó itthon, de egy városi meglepődhet.

2021. ápr. 14. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még ezt a szót, én azt hinném, hogy véletlen rosszul ejtetted ki, hogy krumpli :D
2021. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kolompért hallottam már de a kompért lehet hogy nem értettem volna :D nem gáz szerintem
2021. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha én ezt hallanám akkor azt hinném, hogy félreértettem a krumplit. Nem gondolnálak parasztnak
2021. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyanyám mondta mindig a krumplit kompérnak. Az idősek használják már inkább ezt a szót, ők is inkább falun.
2021. ápr. 14. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz xD emberek vagyunk :)
2021. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kolompérként hallottam még csak, kompérként nem, de mindig tanul az ember :)


Tudod mikor gondoltalak volna parasztnak? Ha azt mondod, hogy "Figyeljé! Lesz egy kosár, de dupla krumplival, érted?!". A kompér számomra inkább arra utalt volna, hogy határon túli vagy (persze lehet, hogy nem, de az első benyomás bennem ez).


Attól, hogy valaki az informális, magánjellegű párbeszédben "hazai" szavakat használ, még nem lesz paraszt. Azt nyilván jelzi, hogy valószínűleg nem budapesti vagy, sőt, ha valaki vájtfülű, akkor talán még a tájegységet is kitalálja, de a műveltségi és társadalmi státuszodról nem mond semmit. Persze a hivatalos, főleg írott kommunikáció más tészta, ott illik a "standard magyart" használni.

2021. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra mondjuk, hogy paraszt, ha valaki tajszolasban beszel. Ezzel semmi gond nincsen, meg ha nem is ertik.
2021. ápr. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyanyám is mindig sütött kompérlaskát a platnyin, megörültem volna a földimnek :D
2021. nov. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!