Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek Petőfi Sándor a...

Szerintetek Petőfi Sándor a mai világban mennyire lenne sikeres a nők terén ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 21:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Petőfi szerelmi lírája soha nem fogott meg igazán. Ellenben nagyon szeretem a forradalmi gondolkodását és az elhivatottságát, tehát találnék benne vonzó tulajdonságot. Viszont ha összejönnénk az nem lenne egy valós kapcsolat. Inkább az lenne, hogy mind a ketten járjuk az utunkat, meg hasonló változásokat próbálunk hozni.
2021. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
Petőfi ma DK-s volna.
2021. ápr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem náci.
2021. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A mai nőktől biztos elmenne a gusztusa.
2021. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#4


“Őszintén szólva nem hinném, hogy a mai XXI. századi csajok a versikékre buknának.”


Jaj, dehogyis nem!! Idejönne Petőfi és írna nekem egy verset, én tuti elolvadnék😂😂

Imádom a költészetet! Mondjuk nem feltétlen a szerelmes verseket. De amúgy egyetértek a 4-el. Ebben a világban (sajnos) már a legtöbb nő, vagy fiatal lány nem annak örül ha verset írnak neki (hogy mást ne mondjak). Sőt, inkább röhejesnek tartja.

2021. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#11 vagyok.

Szerintem ma sokan azért nem örülnek a verseknek, mert irodalom órákon erőltetetten elemezni kell, és azt kell mindenképp belelátni, ami a tankönyvben elő van írva. Vagy általánosban is sokszor kellett verseket úgy fejből megtanulni, hogy amúgy azt sem tudja szegény gyerek, hogy miről szól, mert régies a nyelvezet. Amíg nekem ezek az iskolai élmények jutottak eszembe a versekről, addig utáltam őket.

Nekem a versek az általam suliból nagyobb mumusok volta, mint a kötelező olvasmányok. Mert a kötelezők között volt olyan, amit nagyjából értettem, de csak annyira, hogy felületesen még pont tetszett, a mélyebb mondandóját még nem fogtam fel. A verseknél meg az volt, hogy magolj be egy nehéz nyelvezetű valamit. És egy vers se jött be, megutáltam őket. Aztán csak úgy szerettem meg a verseket, hogy néztem egy filmet (azóta próbálok rájönni, hogy mit) és abban volt egy vers, ami tetszett, vagy mostanában olvastam egy regényt, amiben minden nagyobb fejezet elején van egy vers, és előfordult, hogy kifejezetten tetszett. Szóval ha a filmben, meg egy könyvben nem találkozok olyan verssel, ami tetszik, akkor direktben nem kezdek el verseket olvasni, és a mai napig utálnám őket, csak mert érthetetlen, nem koromnak megfelelő verseket kellett magolni általános felsőben.

2021. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!