Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet egy maradi, középko...

Hogy lehet egy maradi, középkorú személlyel megértetni, hogy az online vásárlás nem egyenlő a lehúzással?

Figyelt kérdés
Anyukámról van szó. Folyton mérgelődik ha nagyritkán rendelek valamit. Az a baja, hogy "át is vághattak volna azzal, hogy nem szállítsák ki végül", egyszerűen nem érti meg, hogy egy nagyobb, megbízható oldalról nem fognak átverni. Ráadásul ha rendelek valamit, akkor nem ilyen Facebook hirdetésről, illetve az esetek 90 százalékában utánvéttel, ami azt jelenti ugye, hogy akkor fizetek a futárnál ha kiszállították. Tehát ha nem jön futár akkor fizetni se tudok, szóval ha nem érkezik meg véletlen a csomag, akkor egyáltalán nem leszek lehúzva. Ő viszont nem érti. Szerinte az interneten csak átverik az embert és mázli, hogy eddig megúsztam....
2021. ápr. 19. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Erre csak azt tudom mondani, hogy hülyékkel nem éri meg veszekedni...


Amúgy simán a sarki kisboltban jobban le tudnak húzni. (visszajáró)

2021. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Minek kotod a orrara, hogy mit rendelsz es honnan?


Amint elkezd karogni, szolj neki hogy fejezze be mert nincs igaza es nem vagy kivancsi erre a hisztire. Ha folytatja, tedd ra a telefont. Egy ido utan (talan) megerti, hogy velemenye lehet, de meg is tarthatja maganak.

2021. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Honnan tudja egyáltalán, hogy mikor fizetsz...?? Mondd azt, hogy átvételkor a futárnak fizeted ki, tehát kizárt az átverés.
2021. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
#3: nem kell semmit magyarazkodni, nem kell hazudozni sem. Egyaltalan nem kell elmondani hogy honnan rendelt es hogyan fizetett erte.
2021. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
A bankkártyás fizetés (NEM az utalás) biztonságosabb az utánvétnél. Ha nem küldenek semmit, vagy nem azt amit kértél, visszaküldöd, de nem küldik a pénzt, vissza tudod fordítani a banknál a tranzakciót. Az utalást nem, úgyhogy soha ne utalj! Az utánvét annyiban jobb az utalásnál, hogy valamit kapsz, de az lehet egy féltégla.
2021. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Az én szülőm pont ilyen volt. Mígnem jött a vírus, és hogy ne kelljen postán sorbaállni, neten fizettem a csekkeket. Azóta elfogadja, nem fél a nettől. Ja, és vettem neki egy szgépet.
2021. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ő eldöntötte, hogy ez így van, és észérvek nem fogják meggyőzni.
2021. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
"A maradi, középkorú személynek" igaza van. Az üzletben a pénzeddel fizetsz, "online shop" igénybevételével pedig a pénz mellett a böngésződ és a készüléked által eltárolt adataidat is átnyújtod nekik a kattintással. Az interneten mindennek nyoma marad.
2021. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Onnan tudja, hogy mikor rendelek, hogy egy háztartásban élünk. Ha otthon van nyilván feltűnik neki, hogy megállt egy jármű a kapu előtt én meg kimentem. Vagy ha a felesleges csomagolás kidobásra kerül, akkor ha ő utána dob ki valamit a kukába akkor feltűnik neki különösebb turkálás nélkül is.

Igazából nekem még nem volt rossz tapasztalatom az utánvéttel, sem a bankkártyás fizetéssel. Az előbbit személy szerint előnyben részesítem, lévén nem rendelek túl sűrűn, az az évi pár alkalom meg nem olyan nagy dolog. Inkább csak olyan oldalon használok bankkártyát, ahonnan sűrűbben rendelek és nincs más megoldás. Plusz az is előny, hogy utánvét esetén, ha anyukámnak feltűnik, akkor húsz perccel kevesebb aggodalmaskodást és rosszallást kell hallgatnom. :D

Szerintem amúgy annyira sokszor adatot nem szoktam megadni. Mármint ha csak utánvéttel fizetnék mindig, akkor az egyetlen lényeges adatom, az a lakcímem lenne, de azt amúgy is használom online, például amikor éves szinten újra kell jelentkezni a kollégiumba és online űrlap van. Azt is tárolhatja a böngésző, szóval oly mindegy, hogy most a jelentkezési lapomról tárolta el vagy egy online webáruház oldaláról.


Egyébként vicces, mert ha neki kellene véletlenül valamit rendelni netről, mert máshol a közelben nincs, vagy sokkal drágább, akkor mást kér meg rá, például a nővérét, vagy egyik munkatársát. Csak nekem tolja ezt a fix, hogy az fognak verni, a neten minden vásárlás veszélyes dumát. Nem túl logikus ez, hogy kb szerinte őt vagy engem simán átvernek, de azokat, akiktől ő ker segítséget, na azokat biztos, hogy nem. Ráadásul úgy, hogy ugyanazokról az oldalakról van szó....

2021. ápr. 19. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!