Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy jó, illetve egy...

Milyen egy jó, illetve egy rossz ember? Milyen emberi tulajdonságok idegesítenek, zavarnak?

Figyelt kérdés

Érdekelnének a vélemények.


Én úgy gondolom, hogy egy jó ember őszinte, de nem tapintatlan; emellett kimutatja az érzéseit, nem rideg; megbízható (ezalatt értem azt is, hogy nem pletykálkodik, tud titkot tartani, továbbá felelősségteljesen végzi a munkáját); segítőkész.


Rossz embernek pedig azt tartom, aki arrogáns, kapzsi, túlzottan bizalmatlan, irigy, továbbá rosszmájú, mindenkit leszól, ítélkezik, de magát tökéletesnek látja. Azok az emberek is zavaróak számomra, akik nem félnek másokon átgázolni az érvényesülés érdekében. Jobban mondva: felfelé nyalnak, lefelé taposnak.


A túlzottan vallásos, bigott emberek tudnak még az őrületbe kergetni.



2021. ápr. 21. 11:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 23. 18:35
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A "nem rideg" ez nálad,hogy függ össze a jó emberrel?

Vagy a "túlzottan bizalmatlan" a rossz emberrel?

Érdekelne,mert nem igazán értem.


A felfelé nyaló,lefelé taposó emberek engem is eléggé zavarnak.

2021. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazából ezek nem jó tulajdonságok, legalábbis szerintem. Ha valakit szeretünk, akkor tudni kell bízni egymásban és kimutatni az érzéseinket. 😊
2021. máj. 23. 19:25
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
Ok,csak ettől maga az ember nem lesz jó vagy rossz.
2021. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy rideg valaki az nem biztos, hogy jó... pl munkám során döntéseket kell hoznom két olyan csoport között akiknek az érdekei ellentétesek. És az én szavam dönt. Ha reálisan, objektíven rideg vagyok, tehát hozok egy döntést ami a következményei nem érdekelnek, mert az a feladatom, hogy a fekete fekete a fehér fehér legyen....és ha van egy szürke szín el kell döntenem hogy melyikbe tartozik, hogy az inkább feket vagy fehér.... ebben az esetben nem negatív tulajdonság... de valamikor lehet negatív....
2021. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. máj. 24. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!